Lew Tołstoj - klasyka

Polecajmy sobie dobre filmy, takie fabularne, dokumentalne, albo religijne.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7090
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3274
Podziękowano: 3495
Płeć:

Nieprzeczytany post

Już nie pamiętam jak trafiłam na film "Ostatnia stacja" o ostatnich latach życia Lwa Tołstoja, w każdym razie obejrzałam bo dobrze był zagrany i zrealizowany.
Wstydzę się przyznać, ale jednak trzeba, że nie czytałam powieści tego uznanego klasyka, bo w młodości nie miałam czasu, jako matka małych dzieci również nie miałam czasu... i dopiero teraz ten czas mogłabym mieć... gdyby nie to że siedzę po wiele godzin przed komputerem, poza tym wygodniej jest oglądać... niestety

Ale po "Ostatniej stacji" poczułam się jednak w obowiązku zapoznać się z twórczością... najłatwiej oczywiście poprzez film. Wyszukałam więc "Annę Kareninę" z 2007 r z Sofie Marcou jako Anną. Adaptacji jest naprawdę wiele, ale lubię patrzeć na znanych mi aktorów, dlatego padło na ten film. Bardzo lubię filmy kostiumowe, zdecydowanie cenię je ponad inne gatunki. Nie zawiodłam się, pięknie zrealizowany i zagrany. Dobrze oddane realia rosyjskiej arystokracji, piękne kadry i w ogóle...
(do pisania recenzji nie mam głowy)
W każdym razie polecam!

https://vider.info/vid/+fnv5mve

Ale zastanowiłam się po filmie, skoro to jest klasyka, książka jest czytana, filmy oglądane i wciąż temat powraca.... a przesłanie jest tak proste i jasne - romans niszczy - to dlaczego wciąż tak wielu ludzi ulega iluzji że w romansie znajdzie szczęście?!
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

Wygląda ciekawie ten film, zapoznam się z pewnością :) ~o)

Oglądałem kilka lat temu adaptacje z 2012 roku Anny Kareniny, dobre kino ogólnie, ale historia bardzo smutna swoim przekazem.

https://www.filmweb.pl/film/Anna+Karenina-2012-620185

Może niestety jest tak Magnolio, że niektórzy ludzie są już tak nieszczęśliwi w swoim życiu uczuciowym, że nawet krótka chwila szczęścia złudzenia ich potrafi skusić. Odrzucają prawdę, że romans jeszcze bardziej ich z czasem unieszczęśliwi i potem dochodzi do różnych tragedii.
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Magnolia dla Ciebie z wyżej wymienionych powodów najlepsze byłyby audiobooki. Wykup sobie dostęp do Legimi tam masz audiobooki i e-booki. A najlepiej to w bibliotece poprosić o darmowy kod i powybierac to co najbardziej interesuje :)
Ja kod mam, audiobooki już też ale nie mam ciągle słuchawek ;))
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Skaza

Nieprzeczytany post

A @Lunka czy taki kod może każdy otrzymać do audiobooków w bibliotece ?
Awatar użytkownika
Bibliotekarz
Posty: 181
Rejestracja: 02 gru 2022, 13:28
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 69
Podziękowano: 129
Płeć:

Nieprzeczytany post

Każdy zapisany czytelnik biblioteki może otrzymać kod do Legimi, choć z tego, co wiem, one się czasami kończą, więc lepiej się pospieszyć.
"Zadziwiające, jak wielu ludzi wstydzi się swojego ciała,
a jak niewielu swojego umysłu"
ODPOWIEDZ