Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Ile warte jest ludzkie życie?

Polecajmy sobie dobre filmy, takie fabularne, dokumentalne, albo religijne.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

"Ile warte jest ludzkie życie?" - taki film właśnie obejrzałam na netflix.

Bardzo poważnie potraktowany temat rekompensat wypłacanych rodzinom po tragedii z 11 września 2001 r.
U nas (w sensie w Polsce) ten temat praktycznie nie istniał, nic o tym nie słyszałam, ani nie myślałam.... (miałam wtedy kilkumiesięczne dziecko pod opieką) . I dopiero podczas oglądania tego filmu zdałam sobie sprawę jak wiele ludzkich tragedii te wydarzenia pociągnęły... myśląc o kilku tysiącach ofiar bezpośrednio zmarłych w wyniku ataków na WTC i Pentagon nie liczy się ile małżonków, partnerów, rodziców ta śmierć dotknęła i jakie to miało konsekwencje na ich życie.

Oczywiście jak to film amerykański, pokazano że znowu Amerykanom się udało. Tym razem zjednoczyli się w jednej sprawie i skorzystali z propozycji rządowej wypłat rekompensat z Funduszu zamiast procesować się z liniami lotniczymi, co mogłoby się ciągnąć latami oraz wręcz zagrozić gospodarce państwa.
Przepraszam że zdradzam tak wiele z filmu, ale naprawdę warto go obejrzeć.

Poza tytułowym pytaniem, padło jeszcze kilka równie trudnych:
"czy życie woźnego jest tyle samo warte co prezesa firmy?"
Jak podzielić pieniądze sprawiedliwie?
Ile pieniędzy zrekompensuje śmierć osoby bliskiej, ukochanej, jedynego żywiciela rodziny?
Jakie zasady obliczeń przyjąć?
Czy można obliczyć wartość rekompensaty według wzoru?

Niewyobrażalnie trudna praca przy takich odszkodowaniach. Niewyobrażalne problemy moralne.
Poważnie potraktowany temat.
Polecam.

mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ktoś ginie w ataku terrorystycznym, to jego rodzina dostaje odszkodowanie.
Ktoś ginie w wypadku spowodowanym przez pijaka, rodzina nie dostaje nic.
Niezależnie od sposobu śmierci efekt dla rodziny jest taki sam.

Wysokość odszkodowania zależy od tego czy można kogoś obwinić za zaistniałą sytuacje, ile można wyciągnąć pieniędzy, od tego jakich prawników ma rodzina.
Jeszcze bardzo ważna kwestią jest to czy ma to miejsce w USA, gdzie kwoty odszkodowań są o wiele większe niż np. w Polsce.

Życie nie jest uczciwe, jeden ma łatwiej, drugi trudniej. Raczej nigdy nie ustalimy wartości ludzkiego życia w pieniądzu.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
ODPOWIEDZ