Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Jezus z Nazaretu reż. Franco Zeffirelli

Polecajmy sobie dobre filmy, takie fabularne, dokumentalne, albo religijne.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Wielu krytyków uważa ten film za najlepszy w swoim gatunku, a z pewnością za najbardziej szczegółowy opis życia Jezusa. Film nie ogranicza się tylko do męczeństwa i śmierci Chrystusa, a prezentuje także jego wcześniejsze losy, także losy osób z Nim związanych. Film był ogromnym przedsięwzięciem, z wystawną scenografią i kostiumami.
Bardzo dużym atutem dzieła jest gwiazdorska obsada, m.in.: Anne Bancroft (Maria Magdalena), Anthony Quinn (Kajfasz), Christopher Plummer (Herod Antypas) czy Michael York (Jan Chrzciciel).
Najpiękniejszymi partiami filmu są sceny prezentujące Ostatnią Wieczerzę, scena sądu nad Chrystusem oraz kończące film Męka i Zmartwychwstanie.
Film trwa 4,5 h



Widziałam go jako młoda dziewczyna w kościele, ze względu na długość był podzielony na części. Do tej pory pamiętam niektóre sceny i gdy słyszę jak są czytane w czasie nabożeństw te fragmenty ewangelii to je przywołuję w głowie.
Zrobił na mnie ogromne wrażenie i na pewno ukształtował pewne wyobrażenia na temat tamtych czasów, środowiska żydowskiego i osoby Jezusa.

A Wy widzieliście ten film?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 21 sty 2022, 10:17 Wielu krytyków uważa ten film za najlepszy w swoim gatunku, a z pewnością za najbardziej szczegółowy opis życia Jezusa. Film nie ogranicza się tylko do męczeństwa i śmierci Chrystusa, a prezentuje także jego wcześniejsze losy, także losy osób z Nim związanych. Film był ogromnym przedsięwzięciem, z wystawną scenografią i kostiumami.
Bardzo dużym atutem dzieła jest gwiazdorska obsada, m.in.: Anne Bancroft (Maria Magdalena), Anthony Quinn (Kajfasz), Christopher Plummer (Herod Antypas) czy Michael York (Jan Chrzciciel).
Najpiękniejszymi partiami filmu są sceny prezentujące Ostatnią Wieczerzę, scena sądu nad Chrystusem oraz kończące film Męka i Zmartwychwstanie.
Film trwa 4,5 h



Widziałam go jako młoda dziewczyna w kościele, ze względu na długość był podzielony na części. Do tej pory pamiętam niektóre sceny i gdy słyszę jak są czytane w czasie nabożeństw te fragmenty ewangelii to je przywołuję w głowie.
Zrobił na mnie ogromne wrażenie i na pewno ukształtował pewne wyobrażenia na temat tamtych czasów, środowiska żydowskiego i osoby Jezusa.

A Wy widzieliście ten film?
Być może tak, ale wszystkie te filmy nigdy nie zrobiły na mnie aż tak wielkiego wrażenia jak Pasja
ODPOWIEDZ