Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Opowieść o Zbawicielu (2003) - film o życiu Jezusa Chrystusa.

Polecajmy sobie dobre filmy, takie fabularne, dokumentalne, albo religijne.
TofKrzysz
Posty: 2
Rejestracja: 14 gru 2022, 14:09
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 4
Płeć:

Nieprzeczytany post

"Opowieść o Zbawicielu" to film, który widziałem już kilka razy i pewnie nieostatni raz . Film został zapomniany lub odnoszę takie wrażenie, a jest warty obejrzenia i warto go polecać innym. Film opowiada historię życia Jezusa Chrystusa widzianą oczami naocznego świadka – św. Jana i tym samym jest ekranizacją ewangelii wg. świętego Jana. :x
https://www.cda.pl/video/2123653d

(zamieniłam link na cda, bo w poprzednim linku nie chciał się uruchomić bez opłat. Magnolia)
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Polecam, dobrze zrealizowany z zachowaniem ewangelii i kultury żydowskiej. :-bd
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

Nie oglądałem jeszcze tej wersji :-bd wygląda ciekawie bardzo i skusze się z pewnością choć będę szukał wersji na cda z lektorem bo bardziej lubię od tych z dubbingiem.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1972
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Też nie lubię dubbingu w filmach fabularnych, wole lektora. Czasem da się trafić na obie wersje.
Dobry lektor potrafi dobrze podłożyć głos, a dubbing jakoś sztucznie wygląda.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Skaza

Nieprzeczytany post

Dokładnie tak samo to widzę, często po chwili głos lektora jakby znikał i niemal jakby go nie było a przy dubbingu jak się zna prawdziwy głos aktora zagranicznego to dziwnie się odbiera dialogi ciut fałszywie. Dubbing do bajek jest idealny wyłącznie.
ODPOWIEDZ