I Komunia Święta.

Tematy związane ze sprawowaniem sakramentów i sakramentaliów: ich struktura, posługi w zgromadzeniu liturgicznym, prawo liturgiczne
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6848
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3197
Podziękowano: 3443
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ja w roku 80 tym tez raczej niewiele dostałam, w każdym razie żadnego prezentu nie pamiętam, dla mnie radością było przystępowanie do komunii św, naprawdę bardzo mnie to cieszyło. Nawet sukienkę wtedy miałam jednakową z innymi dziećmi, niewiele nas było w grupie wczesnej, może kilkanaście dzieci.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1662
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 372
Podziękowano: 762
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 11 maja 2023, 16:28 Ja w roku 80 tym tez raczej niewiele dostałam, w każdym razie żadnego prezentu nie pamiętam, dla mnie radością było przystępowanie do komunii św, naprawdę bardzo mnie to cieszyło. Nawet sukienkę wtedy miałam jednakową z innymi dziećmi, niewiele nas było w grupie wczesnej, może kilkanaście dzieci.
Widocznie jesteś wyjątkowa :)
Jak wiesz ja z Bogiem raczej miałem nie po drodze choć dziś widzę to całkiem inaczej.
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6848
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3197
Podziękowano: 3443
Płeć:

Nieprzeczytany post

daniel pisze: 11 maja 2023, 16:48
Widocznie jesteś wyjątkowa :)
Jak wiesz ja z Bogiem raczej miałem nie po drodze choć dziś widzę to całkiem inaczej.
Nie myślę tak o sobie. Byłam wyjątkowo pojętnym dzieckiem w tym momencie i w tej materii, ale miałam tez okres w życiu kiedy nie było mi po drodze do kościoła... chyba każdy musi mieć okres buntu albo oziębłości...
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

W tamtym czasie byłem jeszcze bardzo siubi dubi du i niewiele rozumiałem ze spraw wiary. Głównie skupiłem się na całej uroczystości jako takiej i nią się stresowałem.
Melisska

Nieprzeczytany post

Ja dostałam prezent taki różowy zestaw
Obrazek

Ale dla mnie dużą radością była ta piękna sukienka szyta na miarę. Wianuszek. Rękawiczki. I chodzenie z mamą na majowe🩵

Dodano po 1 minucie 3 sekundach:
Zdjęcie ze strony
https://chrzcinyikomunie.pl/blog/prezen ... nie-swieta)
ODPOWIEDZ