Niedziela palmowa

Tematy związane ze sprawowaniem sakramentów i sakramentaliów: ich struktura, posługi w zgromadzeniu liturgicznym, prawo liturgiczne
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

esperanza pisze: 13 kwie 2022, 0:13 @Aloes ok, rozumiem o co Ci chodzi i zgadzam się z tym. Myślę że to kwestia nazewnictwa, dla mnie po prostu połączenie się duchowo ze wspólnotą wiernych jest w jakimś stopniu uczestnictwem we mszy i tyle. 😉
Myślę że chodziło o to że przez pandemię niektorym mogło się pomylić że jak obejrzą Mszę sw w Tv to w niej uczestniczą i jest to to samo co jak by poszli do kościoła. A nie jest to to samo.
Stąd konieczne było tłumaczenie rzecznika KEP.
Co więcej nie musimy oglądać transmisji Tv.
Ja osobiście ich nie oglądam, jak nie mogę iść do Kościoła to wolę inaczej się pomodlić niż przed telewizorem.

Dodano po 1 minucie 47 sekundach:
esperanza pisze: 13 kwie 2022, 11:46 @Pawełek0799 dokładnie o to mi chodziło, duchem jesteśmy w świątyni..
Nie wydaje mi się. Jak oglądam jakiś film to też nie znaczy że duchem jestem w miejscu które widzę na ekranie.
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1397
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1211
Podziękowano: 1019
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 13 kwie 2022, 20:47

Myślę że chodziło o to że przez pandemię niektorym mogło się pomylić że jak obejrzą Mszę sw w Tv to w niej uczestniczą i jest to to samo co jak by poszli do kościoła. A nie jest to to samo.
Stąd konieczne było tłumaczenie rzecznika KEP.
Co więcej nie musimy oglądać transmisji Tv.
Ja osobiście ich nie oglądam, jak nie mogę iść do Kościoła to wolę inaczej się pomodlić niż przed telewizorem.
Tak, oczywiście to nie jest to samo
Aloes pisze: 13 kwie 2022, 20:47 Nie wydaje mi się. Jak oglądam jakiś film to też nie znaczy że duchem jestem w miejscu które widzę na ekranie.
Tym się różni samo oglądanie od uczestnictwa. Po za tym ciężko to porównać do filmu..
Jeśli Msza święta jest nadawana w czasie rzeczywistym to właśnie gdzieś , w tym momencie dzieje się cud Eucharystii. Jesteśmy również istotami duchowymi, dlatego więc sądzę że na pewien sposób takie połączenie duchowe jest możliwe.
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
ODPOWIEDZ