Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Nieprzyjęcie Komunii Świętej

Tematy związane ze sprawowaniem sakramentów i sakramentaliów: ich struktura, posługi w zgromadzeniu liturgicznym, prawo liturgiczne
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Polecam gorąco przemedytowanie fragmentu (najlepiej z kontekstem):
Ef 4:26 BT5 "Gniewajcie się, a nie grzeszcie: niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce."
W tłumaczeniu Biblii Poznańskiej:
Ef 4:26 BP "Możecie się gniewać, ale nie grzeszcie. Słońce niech nie zachodzi nad waszym gniewem,"
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Ja też bywam porywczy ale rzeczy które robię mówię np w kłótni pod wpływem wzburzenia nie traktuje jako grzechu ciężkie i też nie latam zaraz do spowiedzi, bo brak tu dobrowolności. Zawsze po opadnieciu emocji żałuję całej sytuacji. Staram się walczyc z tą wada ale to nie jest łatwe. Wiec tez się nadmiernie o to nie oskarżam i nie katuje.
Każdy ma swoje wady i naprwno celem nie jest to aby być bezgrzesznych i nieskazitelnym bo raczej nigdy nam się to nie uda. Trzeba żyć normalnie pozwalając sobie czasem na błędy i upadki.
Pawełek0799

Nieprzeczytany post

Zdarzyła mi się taka sytuacja że siedziałem w kościele w bocznej nawie i mimo że mogłem pójść do Komunii (byłem po spowiedzi) to i tak nie poszedłem bo po prostu nie zdążyłem. Mało ludzi wtedy szło do Komunii a zanim ja się wygramoliłem z tej nawy to już było po Komunii.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Należy w takiej sytuacji pójść po mszy i poprosić o udzielenie komunii św.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
ODPOWIEDZ