Historia powstania Doliny Modlitwy

Regulamin, ekipa forum religijnego.
Wszystko, co musisz wiedzieć na początku o pisaniu postów, cytowaniu, pisowni religijnej
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6836
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Historia Doliny Modlitwy

Przez kilka lat spotkaliśmy się z Dominikiem codziennie na innym forum katolickim, kilka razy współpracowaliśmy ze sobą w moderacji, aż pewnego dnia Dominik publicznie wyznał, że zabrał się za stronę z modlitwami, ale nie ma kto mu pomóc i ten pomysł leży odłogiem.
Pomyślałam, że zapytam w czym Mu pomóc, choć „techniczna” nie jestem. Dwa dni później Dominik przyznał mi administratora strony i zaczęliśmy nad nią pracować, myślałam że głównie będę doradzać, rzucać pomysłami, a tu dostawałam konkretne zadania i tak jakoś mimo braku umiejętności udawało mi się nie popsuć wszystkiego, co Dominik robił zdecydowanie lepiej niż ja.

Praca nad stroną dolinamodlitwy.pl zajęła nam dwa tygodnie od rana do wieczora, aby można ją było ludziom pokazać. A kolejne dwa miesiące dopracowywaliśmy stronę pod względem wypełnienia modlitwami. Odwiedziliśmy mnóstwo stron z modlitwami, wyjęliśmy swoje wszystkie modlitewniki, przejrzeliśmy tysiące zdjęć, aby urozmaicić nimi wpisy.

Często słyszę pytanie, ale skąd taka nazwa? Kto ją wymyślił?
Muszę się przyznać, że ja. Trochę sprawdzaliśmy jakie domeny dla naszego modlitewnika by pasowały, jakie są niedostępne i wydawać by się mogło, że może to być trudne zadanie - wymyślić nową nazwę.
Ale wtedy przypomniałam sobie mój ulubiony psalm 23 i słowa: „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną” i połączyłam w ten sposób słowo dolina i modlitwa w Dolinę Modlitwy, jako miejsca, gdzie nie ma lęku, bo jest rozmowa z Bogiem.

To było pod koniec czerwca 2020 roku, cały lipiec i początek sierpnia. Kiedy już w zasadzie strona przestała nas angażować, bo wypełniliśmy ją ponad 800 modlitwami i odpoczywałam z poczuciem dobrze wykonywanej pracy. To jedna z czytelniczek naszego modlitewnika, a wcześniej znajoma z forum podpowiedziała, aby modlitwy nagrywać, bo wiele osób chciałoby się modlić w podróży, w aucie, w autobusie, czy po prostu przy czynnościach domowych, ale potrzebują nagranych modlitw.
Rozejrzałam się po YT i faktycznie niewiele takich kanałów znalazłam, a jeszcze mniej takich, które by mnie zatrzymały na dłużej. Poczułam, że jest nisza, którą można by wypełnić czymś nowym. No, ale na Yt to ja się nie znałam zupełnie, a o składaniu filmów nie wiedziałam nic, a od programów graficznych odwracałam wzrok, bo to jest za trudne.
Koleżanka, pomysłodawczyni, złożyła trzy filmy na start, ustawiając nam poprzeczkę. Dominik założył kanał na YT, ale pojechał na turnus rehabilitacyjny na 3 tygodnie. Innymi słowy zostałam „wkopana” w kanał na YT i musiałam sobie poradzić.

Potwierdziła się zasada: Bóg nie wybiera zdolnych, tylko uzdalnia wybranych - to zdanie czasem szczególnie ma moc!
W dwa dni nauczyłam się robić proste filmy. Ale kompletnie nie podobało mi się jak brzmi mój głos. Mąż podpowiedział, żeby nagrać poprzez dyktafon w telefonie. Łatwo nie jest u mnie z cisza do nagrywania, bo wokół Pan gospodarz domu kosi, zbiera liście i generalnie robi sporo zamieszania, jakby odgłosom pociągów, aut i samolotów schodzących do lądowania co 5 minut, było mało. W dzień nie ma chwili spokoju. Za to w nocy...
Jak usiadłam trzeci raz do tego programu to powstał dobry film i udało się nagrać w miarę dobrą ścieżkę dźwiękową.
Dlatego sobie pomyślałam, że naprawdę każdy, kto ma dyktafon w telefonie może nagrać ścieżkę dźwiękową i wysłać mi na maila i w ten sposób włączyć się w nasze małe dzieło.
Obecnie przy tym projekcie pracuje ponad 15 osób głęboko wierzących i rozmodlonych, każde z tych osób zrozumiało i doceniło ideę projektu, w miarę wolnego czasu nagrywają modlitwy, sami je odkrywają, i robią to dla siebie i dla innych.
Sama zauważyłam na sobie, jak to wpływa na rozmodlenie, na umiejętność modlitwy osobistej.
Modlitwa w internecie nie ma zastąpić nam modlitwy osobistej, ale może nas jej nauczyć i może nas przybliżyć do Boga. Szczególnie lubię modlitwy ułożone przez świętych, bo chce się nauczyć od nich postawy serca w relacji do Boga, im się udało, więc są dla mnie wzorem.
Po pół roku pracy nad kanałem mamy tam zebranych ponad 200 nagranych modlitw, z których można tworzyć playlisty i korzystać, gdy się uczymy ich na pamięć, gdy nie mamy rąk by liczyć koraliki na różańcu, gdy podróżujemy.
No i dojrzeliśmy też do założenia forum dyskusyjnego dla katolików, gdzie można by w braterskiej atmosferze pogłębiać wiedzę, dzielić się doświadczeniami i wiarą, a także towarzyszyć sobie w codzienności, niejednokrotnie trudnej i uciążliwej.

A wszystko to robimy z Dominikiem, bo chcemy służyć i pomagać innym, ze względu na miłość do Jezusa Chrystusa i na Jego chwałę.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Pięknie opisałaś historie Doliny Modlitwy, może to tylko jej pierwsza strona. Zobaczymy co przyniesie przyszłość.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Gor
Posty: 65
Rejestracja: 30 sty 2021, 6:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 27
Podziękowano: 38
Płeć:

Nieprzeczytany post

Muszę to napisać - by nie umknęło - wiem, ile pracy kosztuje stworzenie tego miejsca - wszystkim, którzy go tworzą od założycieli po użytkowników - wielkie dziękuję i dużo wytrwałości na tej drodze.
Jan0
Posty: 478
Rejestracja: 28 lut 2021, 6:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 184
Podziękowano: 39
Płeć:

Nieprzeczytany post

Gratuluję pomysłu i wykonania :-) Świetna robota! 💪
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dziękujemy.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6836
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Pierwsze logo
Obrazek
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 253
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

forum dla katolikow to oznacza ze nikt innego wyznania nie powinien sie rejestrowac?
ani ateisci?
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Szukająca

Nieprzeczytany post

Ja coraz bardziej poznaję bogactwo waszej strony, bo wcześniej znałam tylko forum, a ostatnio zauważyłam, że macie np. zakładkę z artykułami apologetycznymi, coś pysznego ;*

Dodano po 3 minutach 28 sekundach:
abi pisze: 29 cze 2022, 10:13 forum dla katolikow to oznacza ze nikt innego wyznania nie powinien sie rejestrowac?
ani ateisci?
Mnie się wydaje, że chodzi o to, by uszanować to, że to jest miejsce dla katolików, że oni są tu gospodarzami, którzy chętnie ugoszczą, ale nie można im "pluć do talerza", kiedyś widziałam jakieś inne forum niby katolickie a było wręcz oblężone przez antykatolików, którzy z tego forum robili sobie miejsce do wyżycia się na katolikach, a na tym forum są niekatolicy jak np. @Zbyszek i rozmowa się toczy w sposób cywilizowany.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Strona z tekstami apologetycznymi kiełkuje, może coś z niej będzie.
Samemu trudno mi ją robić.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Kombinuje z nową wersją nagłówka forum
,, co z tego będzie to się okaże.

Obrazek
Obrazek
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 253
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

a tam na poczatku nie ma ze bylismy u deza, tylko ze na innym forum
czemu?
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Uznaliśmy, że taka informacja nie jest potrzebna.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Bibliotekarz
Posty: 181
Rejestracja: 02 gru 2022, 13:28
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 69
Podziękowano: 129
Płeć:

Nieprzeczytany post

Jako, że wiem ile pracy to wymaga a i - na razie choć pobieżnie - rozejrzałem się po stronie, mogę na pewno powiedzieć jedno:
Wielkie szapo bas za pomysł i wykonanie! Pomysł niesamowity, wykonanie bardzo staranne z iście aptekarską precyzją. I te grafiki! Ktoś tu ma niesamowite poczucie piękna i stylu. Podziwiam was za całokształt.
Świetne rozwiązanie z porównywarką przekładów, na pewno będę często korzystał.
Wielkie "Dziękuję!" ode mnie :)
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6836
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Kochani, po kilku tygodniach pracy stworzyliśmy ewangeliarz z komentarzami O. Jacka Salija OP.
Gdy pisałam do O. Jacka z prośba o zgodę na wykorzystanie Jego komentarzy na stronie Modlitewnika, bardzo się ucieszył.
"Pani inicjatywa też mnie bardzo ucieszyła – to się rozumie samo przez się.
Przesyłam Pani sam Ewangeliarz – być może ułatwi to Pani realizowanie tych zamierzeń.
Niech się Pani przynajmniej jeden raz za mnie pomodli – o. Jacek Salij
"
Z ochotą wzięliśmy się z Dominikiem do pracy. Nawet doszło do pewnego cudu, ponieważ nauczyłam się tworzyć strony w WordPress'ie, aby usprawnić dodawanie kolejnych rozdziałów ewangelii. Bóg nie wybiera zdolnych, ale uzdalnia wybranych. Bóg daje zawsze odpowiednie narzędzia, aby pójść za Nim i głosić jego naukę. - tylko to tłumaczy jak szybko pojęłam to co mnie wcześniej naprawdę przerażało.
A wczoraj wysłałam O. Jackowi, gotowy ewangeliarz i oto co napisał:
"Szczęść Boże Drogiej Pani,
Wielką i godną wysokiego podziwu pracę wykonaliście z Ewangeliarzem, umożliwiając tak łatwy i atrakcyjny dostęp do znajdujących się w nim komentarzy. Dziękuję Pani i wszystkim, którzy przy tym pracowali. Niech sam Pan Jezus będzie Waszą radością i nagrodą!
o. Jacek"

Byłam wzruszona... tym bardziej że dziś w ewangelii z dnia padają słowa, które przyświecają naszej działalności:
Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie.
https://dolinamodlitwy.pl/ewangeliarz/

Dziękujmy Bogu za O. Jacka Salija i za ewangelię!
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6836
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mamy zamiar uruchomić jeszcze jeden projekt Doliny Modlitwy - chcemy pomagać duchowo - odpisywać na maile osób w kryzysie wiary, potrzebujących wsparcia, a czasem wyjaśnienia jakiegoś dylematu życiowego lub moralnego

Szukamy wolontariuszy do tej pracy, ale tez uruchomiliśmy możliwość postawienia nam kawy, na utrzymanie strony.

https://buycoffee.to/pomocduchowa
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia wrzuciła link do wsparcia Pomocy Duchowej, to ja wrzucę link z informacjami jak wesprzeć Dolinę Modlitwy
https://dolinamodlitwy.pl/wsparcie/

Pomoc Duchowa to taki większy projekt, z większym nakładem pracy, dlatego ma osobną możliwość wsparcia.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Skaza

Nieprzeczytany post

@Magnolia myślę, że warto by było być może dodać do ewentualnych opcji wsparcia nowego projektu na Dolinie jeszcze oprócz ów kawy taką bardziej tradycyjną opcję z przelewem na poczcie. Część osób zwłaszcza w starszym wieku lub mniej aktywnych technologicznie w nowinkach mogłaby wtedy też spróbować się dołożyć.
ODPOWIEDZ