Słuchanie muzyki w czasie Wielkiego Postu

O tym wszystkim co dotyczy katolika w codziennym życiu
Adriana_Claudia

Nieprzeczytany post

Czy w czasie Wielkiego Postu,można słuchać muzyki? na słuchawkach...
Muzyka mnie odstresowuje.Słucham tez różnych piosenek katolickich ale mam ochote już posłuchać czegos innego
a podobno w Wielkim Poście nie wypada/nie wolno... :-\
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6845
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3196
Podziękowano: 3442
Płeć:

Nieprzeczytany post

Adriana_Claudia pisze: 02 mar 2021, 19:38 Czy w czasie Wielkiego Postu,można słuchać muzyki? na słuchawkach...
Muzyka mnie odstresowuje.Słucham tez różnych piosenek katolickich ale mam ochote już posłuchać czegos innego
a podobno w Wielkim Poście nie wypada/nie wolno... :-\
Nie można brać czynnego udziału w hucznych zabawach, ale nie widzę przeciwskazań do słuchania muzyki w ogóle.
Sama słucham. ;)
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Adriana_Claudia

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 02 mar 2021, 19:42
Adriana_Claudia pisze: 02 mar 2021, 19:38 Czy w czasie Wielkiego Postu,można słuchać muzyki? na słuchawkach...
Muzyka mnie odstresowuje.Słucham tez różnych piosenek katolickich ale mam ochote już posłuchać czegos innego
a podobno w Wielkim Poście nie wypada/nie wolno... :-\
Nie można brać czynnego udziału w hucznych zabawach, ale nie widzę przeciwskazań do słuchania muzyki w ogóle.
Sama słucham. ;)
Dzięki :x
nie no, u mnie huczne zabawy to raz na kilka lat :))
hhihi pozdrawiam
O:-)
Jan0
Posty: 478
Rejestracja: 28 lut 2021, 6:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 184
Podziękowano: 39
Płeć:

Nieprzeczytany post

W niedziele nie ma postu, dlatego pomiędzy Środą Popielcową a Wielkanocą jest 46 dni różnicy a nie 40. Sześć niedziel w poście to nie post, bo niedziele nie przyjmują postu. To są tzw. "małe Wielkanoce", w które mamy się cieszyć ze Zmartwychwstania Pańskiego, czyli zwykłe niedziele.
Ostatnio zmieniony 02 mar 2021, 19:56 przez Jan0, łącznie zmieniany 1 raz.
Jan0
Posty: 478
Rejestracja: 28 lut 2021, 6:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 184
Podziękowano: 39
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dodam jeszcze, że liturgicznie nowy dzień zaczyna się zawsze po zachodzie Słońca, a więc w sobotę wieczorem postu już nie ma. Za to zaczyna się znowu w niedzielę po zachodzie Słońca. Dlatego w Wielką Sobotę po zachodzie Słońca już nie ma postu, bo Wielka Noc zaczyna się po zachodzie Słońca. Jest to noc, w którą Zmartwychwstał Jezus. Nie znamy godziny. Wiemy, że nad ranem gdy jeszcze było ciemno, grób był już pusty. Wiemy też, że Chrystus zmartwychwstał 09.04.30 roku w niedzielę. Równonoc w tym roku miała miejsce 23 marca. Był to więc 18 dzień wiosny. Trzeba tylko sprawdzić, który kwietnia w 2021 roku będzie osiemnastym dniem wiosny i o której godzinie tego dnia Słońce wschodzi w Jerozolimie. Przed tą godziną Chrystus zmartwychwstał. 18 dzień wiosny w 2021 roku to 6 kwietnia, bo równonoc wystąpi 20 marca. A więc musimy sprawdzić, o której będzie wschód Słońca w Jerozolimie 06.04.2021 roku.
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

Można słuchać lub zrezygnowac w ramach pokuty
ODPOWIEDZ