Sesja apologetyczna

O tym wszystkim co dotyczy katolika w codziennym życiu
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

W tym roku, jak Bóg pozwoli, sesja apologetyczna w 2021 roku się odbędzie!
Jak zwykle w Ożarowie pod Warszawą, 17-19 września.
Wszystkich gorąco zapraszam!!!

Szczegóły wkrótce.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6847
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3196
Podziękowano: 3443
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dziękuję Marku, ze pamiętałeś by nas powiadomić. A już wiadomo jaki temat będzie miała sesja?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Jeszcze trochę ustaleń przed nami, ale dam znać, jak tylko się wyklaruje.
Awatar użytkownika
drJanek
Posty: 5
Rejestracja: 08 mar 2021, 12:17
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 10
Podziękowano: 1
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ja w po cichu liczę na profesjonalne nagrania dla tych, którzy osobiście przybyć nie będą mogli :).
Profesjonalne - mam na myśli dobrze nagrany dźwięk, bo nie które archiwalne nagrania bardzo ciężko się słucha.
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Tak, z tym mamy rzeczywiście problem
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

WIęcej szczegółów:

X SESJA APOLOGETYCZNA
„Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?”/Mk 4,38/
W tym roku postanowiliśmy zmierzyć się z tematami trudnymi; kryzysem zaufania do Kościoła, skutkami epidemii dla Jego kondycji, tendencjami apokaliptycznymi związanymi nieuchronnie z czasem zarazy, oskarżeniami, jakie budzą w niektórych środowiskach zarządzenia Episkopatu Polski.
Sesja prowadzona jest w kluczu konferencja+dyskusja.
Miejscem będzie dom rekolekcyjny Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ożarowie Mazowieckim pod Warszawą (https://www.wsdsac.pl/dom-rekolekcyjny). Dojazd z Warszawy podmiejskimi Kolejami Mazowieckimi (21 minut) lub autobusem 713. Na pewno parę osób będzie jechało samochodami z Warszawy – więc jeśli kontakt będzie odpowiednio wcześnie, może uda się załapać na podwózkę. Możliwy jest dowóz uczestników do domu rekolekcyjnego z dworca PKP Ożarów czy przystanku autobusowego w Ożarowie.
Koszty: za nocleg w 2 osobowym pokoju z pełnym wyżywieniem - 160 zl za cały weekend, za 'jedynkę' 180 zł, przy noclegu w pokoju 5cio-osobowym 140 zł

Jest możliwość uczestniczenia w części sesji (nawet w pojedynczych konferencjach), także w sposób‚ dochodzony (dla osób z Warszawy, Ożarowa i okolic). Osoby, które chciałby spożyć posiłki (bez noclegu) także proszone są o zgłoszenie tego organizatorom – musimy poinformować kuchnię o zapotrzebowaniu na konkretną ilość posiłków (zwłaszcza obiadów).

Osoby zainteresowane bardzo prosimy o kontakt mailowy: Tomasz Dyć, tek [ANTY-SPAM] wp.pl (w adresie e-mail ciąg [ANTY-SPAM] należy zamienić na znak @, to zabezpieczenie przed spamem generowanym przez roboty internetowe).
W sobotę wieczorem planujemy omówić pytania, problemy i zagadnienia zgłaszane przez uczestników sesji – prosimy o ich wcześniejsze nadsyłanie.
Pytania można także kierować na grupę facebook:
https://www.facebook.com/IX-SESJA-Apolo ... 841497323/
(proszę się nie sugerować numerem sesji w adresie)
Podkreślamy, że spotkanie przeznaczone jest jedynie dla katolików i to w pełni utożsamiających się z nauczaniem Kościoła.
Prosimy też o przekazanie informacji osobom potencjalnie zainteresowanym (także duchownym!).

Materiały z poprzednich sesji znajdziecie na stronie www.apologetyka.katolik.pl
Filmy z konferencji dostępne są na naszym kanale na Youtube https://www.youtube.com/channel/UClw1mT ... _yA/videos
Obrazek

Coś mi się obrazek nie wyświetla, więc agenda tekstowo:

PIĄTEK 17 września
18:30 Msza Święta
19:30 Kolacja
20:15 Powitanie, sprawy organizacyjne
20:30 "Dwa razy Apokalipsa - Kontrowersje na temat znaczenia Objawienia wg Świętego Jana" (dwugłos: Jacek Święcki i Kamil Beniuk)

SOBOTA 18 września
9.00 Śniadanie
10:00 "Epidemie i wiara" - XIV wieczna ""Czarna śmierć"" i jej skutki. (Jacek Święcki)
11:00 Co dalej z Kościołem? - próba wskazania źródeł i powodów spadku autorytetu oraz liczby praktykujących (dwugłos: Piotr Drop i Marek Piotrowski)
12:30 "Rodzina, ach rodzina" - kryzys rodziny w jej rozumieniu naturalnym i ponadnaturalnym (Tomasz Dyć )
14:00 Obiad
18:30 Msza Święta
19:30 Kolacja
20:30 Pytania, zagadnienia i problemy zgłoszone przez uczestników sesji (moderuje Tomasz Dyć)

NIEDZIELA 19 września
08:00 Śniadanie
09:00 Msza Święta
10:30 Skąd się wziął współczesny kryzys pojęcia prawdy? Czy powrót do biblijnego rozumienia prawdy może nas z niego wyprowadzić? (Jacek Święcki)
11:30 Komunia Święta - formy przyjmowania w historii Kościoła oraz współczesne spory na ten temat (Marek Piotrowski)
14:00 Obiad i zakończenie sesji
Ostatnio zmieniony 14 lip 2021, 20:50 przez Marek Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mój błąd - sesja ma numer XII, a nie X.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Co do obrazka, chyba z powodu braku htpps na Twojej stronie się nie wczytuje. Gdyby się wyświetlił to forum na tym wątku traciło by pełny SSL
Jak wrócę do domu to zrobię by obrazki działały automatycznie z takich stron, tak by i one miały SSL.

Obrazek
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
DariuszJ
Posty: 268
Rejestracja: 29 sty 2021, 17:41
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 229
Podziękowano: 234
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Marek Piotrowski, nie będę mógł osobiście uczestniczyć, ale z chęcią posłucham później nagrań z wykładów. Patrząc na tematy wystąpień, zapowiada się interesująco. :)
"Deus caritas est, et qui manet in caritate, in Deo manet, et Deus manet in eo".
1J 4,16b

"Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim". 1J 4,16b
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Jak coś to mogę pomóc w montażu nagrań, np. synchronizować dźwięk nagrywany z innych źródeł z nagraniem z kamery/kamer.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Efezjan
Posty: 30
Rejestracja: 28 lut 2021, 19:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 13
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ja będę na tej sesji. Miło będzie zobaczyć na żywo tych, którzy będą.
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Fajnie! Gorąco zachęcam wszystkich. Pogadamy, podyskutujemy... pobędziemy razem
Efezjan
Posty: 30
Rejestracja: 28 lut 2021, 19:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 13
Płeć:

Nieprzeczytany post

Już się nie mogę doczekać.
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Materiały z sesji (linki do filmów, konferencji w postaci Power Point i pdf a także do dyskusji) zamieściłem tutaj: http://analizy.biz/filmy/materialy.htm
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zamieściłem trochę materiałów z poprzednich sesji. Może kogoś zainteresuje
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6847
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3196
Podziękowano: 3443
Płeć:

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 19 gru 2021, 12:29 Zamieściłem trochę materiałów z poprzednich sesji. Może kogoś zainteresuje
Bardzo dziękuję, szczególnie chętnie posłucham konferencji bp Siemieniewskiego tych o zbawieniu. Dziękuję :)
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

planujemy nową sesję apologetyczną we wrześniu: chciałbym zasięgnąć języka i ukraść parę pomysłów i wrzucić je na "giełdę" organizatorów: jakie tematy chcielibyście usłyszeć?
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 14 maja 2022, 14:45 planujemy nową sesję apologetyczną we wrześniu: chciałbym zasięgnąć języka i ukraść parę pomysłów i wrzucić je na "giełdę" organizatorów: jakie tematy chcielibyście usłyszeć?
Poprawcie dźwięk nagrań z sesji bo potem nie bardzo da się obejrzeć:)

Mnie interesował by temat: Czy cierpienie i choroby jest Wola Boga czy tylko konsekwencją grzechu pierworodnego i spotyka nas przypadkowo?
Ostatnio zmieniony 14 maja 2022, 15:15 przez Aloes, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dźwięk, fakt, do poprawy. Jest on bardzo ważny.
Podejrzewam, że teraz chcieliście lepiej, ale nie przewidzieliście że kamerka będzie z projektora zbierać hałas (chyba koło niego stała i zbierała dźwięk).
Ostatnio zmieniony 14 maja 2022, 15:46 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Telorudik
Posty: 61
Rejestracja: 31 maja 2022, 18:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 40
Podziękowano: 21
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mnie by interesowało czy są pasterskie wypowiedzi ex cathedra na temat tego czy Jezus oddając za nas życie na krzyżu widział jakby wizualny film (to oczywiście przenośnia) ze wszystkim ludzkimi grzechami z przeszłości i przyszłości czy "jedynie" odczuł na sobie ich wszystkich ciężar. Wiem, że Jezus widzi te grzechy zawsze jako Bóg ale zastanawia mnie czy wtedy na krzyżu jego człowieczeństwo widziało wizualnie sceny wszystkich tych grzechów. Wiem, że czasowa suma trwania tych wszystkich grzechów to bardzo wiele lat ale gdyby Jezus je widział na Golgocie mogło się tak stać dlatego, że nie ma granic dla wszechmocy Boga. Czy jednak taka sytuacja miała miejsce na tym wzgórzu? Czy podobnie było w Ogrójcu?
Ostatnio zmieniony 01 cze 2022, 16:42 przez Telorudik, łącznie zmieniany 1 raz.
Chwalmy Boga, ratujmy bliźniego.
ODPOWIEDZ