Sesja apologetyczna

O tym wszystkim co dotyczy katolika w codziennym życiu
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

No dobrze, ale tu trzeba przygotować: temat, konferencję itd. Czy chodzi o coś konkretnego?
Smok Eustachy
Posty: 37
Rejestracja: 17 gru 2021, 3:18
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 2
Podziękowano: 3
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 12 lis 2022, 8:36 Ja myślę, że jeśli będzie ustalona wcześniej data i godzina, temat to znajda się chętni. Jednak ktoś technicznie ogarnięty musi nad spotkaniem czuwać. Przecież można zrobić zapisy mailowe, żeby wiedzieć komu wysłać link do spotkania.
Ogłoszenie o takim spotkaniu można zamieścić na kilku forach katolickich.
Problem z zaproszeniami rozwiązać można poprzez użycie Diskorda. Założę serwer apologetyczny i tam się będzie można zapisywać.
2.
Co do treści to potrzeba jeszcze 2 osoby które przygotują referaty na 15 minut. 15 minutowy referat to 30 minut minimum. Chyba że chcecie dłużej.
Ja mam pomysł taki: Lewis i Tolkien: czy potrzebujemy takich twórców przekazujących przekaz chrześcijański z perspektywy apologetycznej czy nie?
Jeszcze 2 osoby i już. Po każdym referacie dyskusja moderowana pod względem formy.

Kto brał udział w czymś takim? Ja brałem np. w kilkugodzinnych analizach Ringów of Pała. Na Diskordzie się to robi prosto. Jutro założę serwer apologetyczny i może on wypali. Tj dzisiaj.
Co do terminu to może być dowolny, najlepiej sobota wieczór wchodzi bo nie trzeba wstać rano.

Dodano po 1 minucie 27 sekundach:
Marek Piotrowski pisze: 12 lis 2022, 14:40 No dobrze, ale tu trzeba przygotować: temat, konferencję itd. Czy chodzi o coś konkretnego?
O nic konkretnego. Taka sobie dogrywka.
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ciekawe dwa wywiady z Janem Lewandowskim, znanym (także z corocznych sesji apologetycznych) apologetą:
I część
II część
Warto posłuchać!
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Kolejny film z wrześniowej Sesji Apologetycznej - tym razem konferencję prowadzi Piotr Drop (niektórym z Was znany jako Dezerter).
Temat aktualny - o synodzie i synodalności. Zapraszam - oglądajcie i komentujcie:
Smok Eustachy
Posty: 37
Rejestracja: 17 gru 2021, 3:18
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 2
Podziękowano: 3
Płeć:

Nieprzeczytany post

Gitarka. Zapraszam na wspólne oglądanie w sobotę
ODPOWIEDZ