Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Kolęda w czasach pandemii i po niej

O tym wszystkim co dotyczy katolika w codziennym życiu
Skaza

Nieprzeczytany post

Czyli w skrócie nie każdy rodzi się do dyplomacji.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ja jestem za księdzem. Chciał dobrze, chciał ułatwić ludziom przygotowania do kolędy.
Łatwo jest go krytykować, że nie powinien tak mówić, powinien bardziej przemyśleć to co ma powiedzieć. Tylko czy to jest takie proste? Myślę, że często można narrację w taki sposób poprowadzić by postawić kogoś w złym świetle, niezależnie co się powie.
Po za tym to były jakieś ogłoszenia dla parafian, lokalnej społeczności, a nie dla nas. My inaczej możemy odebrać słowa księdza nie znając ich zwyczajów, a może i jakiś wydarzeń które miały miejsce w ostatnim czasie w tej parafii.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 30 lis 2022, 12:20 W parafiach wraca się już do odwiedzin kolędowych po domach. U mnie już za tydzień. a u was też wraca się do tradycji odwiedzania domów?
Jak wygląda kolęda w waszym rejonie Polski?

wczoraj trafiłam na filmik, który wzbudził wiele kontrowersji na fb.
https://fb.watch/h6ZsPIDTld/

Ciekawa jestem waszego zdania.
No ale SOK z Buraka to mega lewacka strona.
Przecież oni wykorzystają wszystko aby w Kościół uderzyć.
Ksiądz może jednak trochę przesadzil z listą wymagań to fakt.

Dodano po 5 minutach 55 sekundach:
DariuszJ pisze: 30 lis 2022, 12:38
Magnolia pisze: 30 lis 2022, 12:20

wczoraj trafiłam na filmik, który wzbudził wiele kontrowersji na fb.
https://fb.watch/h6ZsPIDTld/

Ciekawa jestem waszego zdania.
Ja uważam, że kapłan powinien być ostrożniejszy przy formułowaniu tego typu próśb. Nie dziwię się trochę, że mógł zostać źle odebrany. Jeżeli nie ma np. prawa jazdy i auta, mógł poprosić indywidualnie kościelnego, organistę, albo kogoś z rodzin, z trasy kolędy wyznaczonej na dany dzień.
Podwozenie księdza akurat mnie nie dziwi w ogóle. W parafiach wiejskich rozległych na kilometry ksiądz zawsze wyczytuje o której podesłać auto po niego. Nie jest to kwestia braku auta czy prawa Jazdy.
Taki był Poprostu zwyczaj.

Ale społeczeństwo staje się corqz antyklerykalne i to co kiedyś było normane staje się pożywką dla lewaków.
Ostatnio zmieniony 01 gru 2022, 6:14 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2021, 16:04
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 530
Podziękowano: 378
Płeć:

Nieprzeczytany post

Myślę że dobrze powiedział.. Bo jakby w każdym domu chcieli go częstować i z grzecznosci by nie odmówił to kolęda by rok trwała. Podobnie z tym że nie może wszystkiego jeść, lepiej tak niż niezręczna sytuacja na miejscu. Czy to wyszlo niezręcznie? Nie mam pojecia, dla mnie konkretnie i to cenię.
Na wsiach ludzie czestuja, u nas omawianie kto i gdzie odbywa się między parafianami a księdza ktoś zaprasza Tak bardziej naturalnie, ale ten ksiądz jak wynikało pierwszy raz chodził i był jeden, u nas trzech to zawsze latwiej
Ostatnio zmieniony 01 gru 2022, 9:27 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 1 raz.
Melisska

Nieprzeczytany post

U mnie rok temu i dwa lata temu były Msze święte, w ten sposób że zamiast odwiedzin duszpasterskich, były msze święte za mieszkańców poszczególnych ulic.

W tym roku jeszcze proboszcz nic nie mówił czy będą kolędy i kiedy będą.
Natomiast moja siostra już miała kilka dni temu.
ODPOWIEDZ