Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Wiara w czasie wojny

O tym wszystkim co dotyczy katolika w codziennym życiu
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6853
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3202
Podziękowano: 3447
Płeć:

Nieprzeczytany post

Biskupi rzymskokatoliccy zwrócili się z prośbą do papieża Franciszka o zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi Ukrainy i Rosji. Mają nadzieję, że ten akt zatrzyma wojnę, która rozpoczęła się równo tydzień temu.

Wyjaśnia to Radiu Watykańskiemu metropolita lwowski, abp Mieczysław Mokrzycki, pełniący obowiązki przewodniczącego Rzymskokatolickiego Episkopatu Ukrainy.

- Wojna trwa już siedem dni. Modlimy się, pościmy, ofiarowujemy Bogu każdego dnia nasz trud, lęk, strach i cierpienie. Jedyną nadzieją, aby ta wojna się skończyła, jest dla nas wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej. Prosiła Ona o modlitwę za Rosję - mówił duchowny.

I dodaje: - Teraz stamtąd, z tego kraju, nadal wychodzi zbrodnia i niszczy się ludzkie życie. Odbiera się ludziom wolność. Dlatego też prosimy Ojca Świętego, aby ponowił to zawierzenie, aby zło ustąpiło, aby przestało dalej szaleć. Ufamy, że Franciszek przychyli się do naszej prośby i zaświeci słońce Matki Bożej Fatimskiej nad Ukrainą.

Siódmy dzień wojny przyniósł kolejne ofiary i zniszczenia, a z Ukrainy za granicę uciekło już blisko milion ludzi.


https://deon.pl/kosciol/prosba-biskupow ... ji,1908662

Jeżeli możecie, macie chwilę na to w ciągu dnia, to pomódlcie się koronką, albo dziesiątką różańca leżąc krzyżem na podłodze. Zawierzmy świat Bogu i Maryi, z wiarą i nadzieją, że tylko Bóg może wszystko.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post



Relacja KS. Z zachodniej Ukrainy
Adam880

Nieprzeczytany post

Była pandemia to też miało być coś strasznego bo ludzie w domach nie lubią siedzieć. To tak odnośnie sytuacji u sąsiada. Póki co lokalnie na Ukrainie. Ja nie panikuje. Będzie co będzie.
Ostatnio zmieniony 04 mar 2022, 20:03 przez Adam880, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6853
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3202
Podziękowano: 3447
Płeć:

Nieprzeczytany post

Adam880 pisze: 04 mar 2022, 20:02 Była pandemia to też miało być coś strasznego bo ludzie w domach nie lubią siedzieć. To tak odnośnie sytuacji u sąsiada. Póki co lokalnie na Ukrainie. Ja nie panikuje. Będzie co będzie.
Chwili obecnej ludzie się przemieszczają ogromną grupą, już ponad 1-2 miliony uciekło z Ukrainy, wirus nie odpuścił, nie zniknął bo wojna... przeciwnie ludzie uciekając nie dbają o dezynfekcję i maseczki, bo niesie ich strach przed wojną....
Więc lada chwila można się spodziewać kolejnej fali pandemii...

Zaskakuje mnie że nie panikujesz... że jesteś taki spokojny... gdy czytam wiadomości jak celem rosyjskich wojskowego są elektrownie jądrowe z 6 reaktorami to nie potrafię być spokojna.. zaraz klękam do modlitwy...

Katolik nie mówi "będzie co będzie" - Błaga Boga na kolanach o ustanie wojny, błaga o pokój, prosi za konającymi o zbawienie dla nich... wielu nie miało czasu się wyspowiadać czy myśleć o rachunku sumienia gdy zastała ich wojna...
Katolik prosi o miłosierdzie dla tych, którzy są ranni i umierających, o siły dla broniących się przed okupacją...
wiesz ile szpitali tam zamknięto/ewakuowano/ostrzelano - tam było pełno chorych... kobiety rodzące, z noworodkami... dzieci.. starsi, którzy już nie mogą uciekać, bo sił nie mają... nie ma lekarstw, nie ma chleba, nie ma domów...
Katolik obejmuje tych wszystkich ludzi swoją miłością i modlitwą - choć tyle każdy z nas może zrobić.

Nie można stać z założonymi rękami, albo wzruszać ramionami... mamy nieustannie się modlić do Boga, który ten świat może uratować i zatrzymać to okrucieństwo.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Adam880

Nieprzeczytany post

Magnolia, ale co ja nie napisze, to wam się raczej nic nie podoba to tak w mojej ocenie zauważyłem i niezależnie co bym napisał to i tak by się wam nie spodobało. Ciągle słyszę ,ze jest napływ Ukraińców a potem dowiaduje się ,ze to nie Ukraińcy. Panuje jakaś dezinformacja. A co ja mogę zrobić. Skoro nikt nie może powstrzymać. Wojna jest tylko na Ukrainie z tego co się orientuje. Na razie to ludzie różne scenariusze mówią ,a jak będzie nie wiadomo.

Nie znasz mojego życia co ja przeżyłem więc mam taką postawę i tyle.
Ostatnio zmieniony 05 mar 2022, 8:01 przez Adam880, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6853
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3202
Podziękowano: 3447
Płeć:

Nieprzeczytany post

Adamie, tu nie chodzi o popularność w tym co piszemy.
Piszesz tak jak myślisz i czujesz, wszyscy to widzimy.
Ale w naturalny sposób reagujemy, na to co czytamy. To jest konfrontacja poglądów. To nie jest nic złego, wręcz masz szansę zobaczyć jak myślą inni i coś przemyśleć w swoich poglądach, albo podać nam kolejne swoje argumenty.
Na tym polega dyskusja na forum.

Każdy z nas jest wolny i dokonuje wyborów, ale po to wymieniamy swoje poglądy czy opinie, żeby się konfrontować. czegoś nawzajem od siebie uczyć.
Jesteś tu mile widziany i szanowany.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Obrazek
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6853
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3202
Podziękowano: 3447
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Aloes a publikujesz ten cytat bo?
Jesteś zdania że mamy nie pomagać uchodźcom?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 07 mar 2022, 8:42 @Aloes a publikujesz ten cytat bo?
Jesteś zdania że mamy nie pomagać uchodźcom?
Nie, mamy pomagać w sposób mądry, szukać pomocy UE, może część uchodźców lokować w innych krajach, poprostu nie widzę woli dzilania u rządzących aby bardziej zaangażować UE w pomoc. Samo pustosłowie.

Ciekawe spojrzenie w tym artykule

https://wiadomosci.wp.pl/nie-robmy-z-ni ... 702647904a
Ostatnio zmieniony 07 mar 2022, 10:12 przez Aloes, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Chyba źle zrozumiałeś kard. Wyszyńskiego. To co mówił, jest odniesieniem do :
1Tm 5,8 BT5 "Jeśli zaś ktoś nie dba o swoich, a zwłaszcza o domowników, [ten] wyparł się wiary i gorszy jest od niewierzącego."
Istotą przesłania nie jest, żeby nie pomagać innym, ale żeby przede wszystkim pomagać najbliższym.

W obecnej sytuacji - generalnie - naszym bliskim nic nie grozi. A uchodźcom - tak. Zostali dotknięci utratą wielu rzeczy, domu, czasem bliskich, znaleźli się dosłownie na ulicy. Nie wydaje mi się właściwe - na podstawie tego cytatu - ograniczanie pomocy.

Zwłaszcza, że nawet gdybyśmy patrzeli "praktycznie", a nawet "cynicznie" (choć to nie jest na szczęście główny sposób patrzenia", na dłuższą metę nie ma lepszej inwestycji niż ta pomoc.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6853
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3202
Podziękowano: 3447
Płeć:

Nieprzeczytany post

Co robi Kościół w ramach pomocy Ukraińcom?
Małe fragmenty/wycinki o wielkiej solidarności Polaków z Ukraińcami w potrzebie.

https://deon.pl/kosciol/uchodzcy-z-ukra ... ej,1914650


Prymas deklaruje, że w archidiecezji gnieźnieńskiej Kościół współpracuje w działaniach pomocowych z władzami lokalnymi. Gnieźnieńska Caritas we współpracy z powiatem prowadzi w Gnieźnie m.in. magazyn żywności. Wciąż rozbudowywana jest baza kwater diecezjalnych, parafialnych i prywatnych. Zgłaszają się też wolontariusze.

„Także mój dom jest otwarty dla rodzin uciekających z Ukrainy” - potwierdza Prymas Polski.

https://deon.pl/kosciol/abp-polak-o-pom ... wa,1912700

- Odkąd jestem dyrektorem sosnowieckiej Caritas, nie mieliśmy jeszcze zbiórki środków finansowych, która byłaby w tak wyjątkowy sposób potraktowana przez wszystkich naszych diecezjan - powiedział ks. Tomasz Folga, dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej.
https://deon.pl/kosciol/diecezja-sosnow ... ny,1915313

Biskup tarnowski Andrzej Jeż przyjął uchodźców wojennych z Ukrainy w swoim domu biskupim w Tarnowie. Wczoraj przy ul. Mościckiego schronienie znalazła czteroosobowa rodzina pochodząca z Iwano-Frankiwska. Dzisiaj natomiast dotarła trzyosobowa rodzina z Żytomierza.
https://deon.pl/kosciol/pomoc-dla-ukrai ... mu,1912871

Stolica Apostolska gotowa jest zrobić wszystko, gotowa jest służyć temu pokojowi - zapewnił papież Franciszek. W stanowczych słowach wezwał do zakończenia działań zbrojnych, utworzenia korytarzy humanitarnych i prowadzenia negocjacji. Poinformował, że w minionym tygodniu na Ukrainę udało się dwóch przedstawicieli Watykanu: kard. Konrad Krajewski i kard. Michael Czerny - nie tylko w imieniu Stolicy Apostolskiej, ale całego świata chrześcijańskiego.
https://deon.pl/kosciol/papiez-na-ukrai ... ju,1914104

Tegoroczny program duszpasterski przeżywamy pod hasłem Posłani w pokoju Chrystusa. Okazało się, że to hasło nabrało bardzo egzystencjalnego wymiaru w czasie gdy toczy się wojna za naszą wschodnią granicą, i wobec napływu wojennych uchodźców, którzy chronią się w Polsce przed barbarzyńskim atakiem – pisze w liście pasterskim na Wielki Post abp Stanisław Gądecki.
https://deon.pl/kosciol/abp-gadecki-pro ... ia,1913090
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 07 mar 2022, 11:18 Chyba źle zrozumiałeś kard. Wyszyńskiego. To co mówił, jest odniesieniem do :
1Tm 5,8 BT5 "Jeśli zaś ktoś nie dba o swoich, a zwłaszcza o domowników, [ten] wyparł się wiary i gorszy jest od niewierzącego."
Istotą przesłania nie jest, żeby nie pomagać innym, ale żeby przede wszystkim pomagać najbliższym.

W obecnej sytuacji - generalnie - naszym bliskim nic nie grozi. A uchodźcom - tak. Zostali dotknięci utratą wielu rzeczy, domu, czasem bliskich, znaleźli się dosłownie na ulicy. Nie wydaje mi się właściwe - na podstawie tego cytatu - ograniczanie pomocy.

Zwłaszcza, że nawet gdybyśmy patrzeli "praktycznie", a nawet "cynicznie" (choć to nie jest na szczęście główny sposób patrzenia", na dłuższą metę nie ma lepszej inwestycji niż ta pomoc.
Nikt nigdzie nie twierdzi że ludzia nie należy pomagać i oni nie cierpią, ale Polska nie jest w stanie wchłonąć wszystkich uchodźców sama i nie ma żadnego powodu aby inne kraje UE się w to nie włączyły.
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Owszem, ale nie możemy od tego uzależniać przyjmowania uchodźców.
Zresztą, to są ludzie którzy umieją i chcą pracować. I nie przyjeżdżają tu dlatego, że nic nie umieją i liczą na socjal.
Nie zdziwiłbym się, gdyby to był bardzo dobry impuls dla naszej gospodarki. W końcu Niemcy, w geście rozpaczy nad wyludnianiem się tego kraju byli gotowi wpuścić nawet socjal-imigrantów z Południa...
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6853
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3202
Podziękowano: 3447
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 07 mar 2022, 9:49
Nie, mamy pomagać w sposób mądry, szukać pomocy UE, może część uchodźców lokować w innych krajach, poprostu nie widzę woli dzilania u rządzących aby bardziej zaangażować UE w pomoc. Samo pustosłowie.
Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen poinformowała w ubiegłym tygodniu, że co najmniej 500 mln euro z budżetu UE zostanie przeznaczone na pomoc dla uchodźców z Ukrainy.
https://tvn24.pl/swiat/wojna-na-ukraini ... ie-5627788
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 08 mar 2022, 16:09
Aloes pisze: 07 mar 2022, 9:49
Nie, mamy pomagać w sposób mądry, szukać pomocy UE, może część uchodźców lokować w innych krajach, poprostu nie widzę woli dzilania u rządzących aby bardziej zaangażować UE w pomoc. Samo pustosłowie.
Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen poinformowała w ubiegłym tygodniu, że co najmniej 500 mln euro z budżetu UE zostanie przeznaczone na pomoc dla uchodźców z Ukrainy.
https://tvn24.pl/swiat/wojna-na-ukraini ... ie-5627788
Zobaczymy. Co z tego jej gadania wyniknie.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6853
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3202
Podziękowano: 3447
Płeć:

Nieprzeczytany post

Wracając do wiary w czasie wojny-

Ze względu na zamknięcie, strach i inne ograniczenia, w wielu bunkrach i miejscach schronienia relacje międzyludzkie są trudne: „Mówiono mi, że jest tam dużo gniewu i rozpaczy. Ludzie bardzo płaczą i przeżywają żałobę. Ta smutna atmosfera udziela się też innym. U nas jest inaczej. Każdego dnia modlimy się razem i adorujemy Jezusa w Najświętszym Sakramencie”.

Każdego wieczoru ks. Mateusz spędza wiele godzin ze swoją małą wspólnotą na adoracji eucharystycznej.

To daje im wielką siłę – mówi kapłan i dodaje – Ostatnio, podczas wieczornej adoracji, powiedziałem Panu: „Jestem gotowy na wszystko, dziękuję Ci za całe moje życie”. I rozmyślałem o tym, jakie plany ma Bóg wobec nas, wobec tej parafii, wobec wiernych i wobec Ukrainy. Jeśli to może stać się ziarnem, ziarnem nadziei i wiary dla innych ludzi, to jesteśmy szczęśliwi.

Pomimo coraz silniejszych ataków na Kijów dla ks. Mateusza i jego małej wspólnoty w schronie przeciwlotniczym jedna rzecz jest bardzo ważna: „Ufamy, że głosy ofiar wojny, sierot i wdów docierają do wszystkich na świecie – nie po to, by wzniecać w sercach nienawiść czy siać gorycz. Chrześcijanin powinien modlić się za swoich nieprzyjaciół. I dlatego powinniśmy się strzec przed wszelką nienawiścią i przemocą!”.

https://pl.aleteia.org/2022/03/08/adora ... e=facebook

na przekór ponurej rzeczywistości wojny właśnie realizuje się zapewnienie Apostoła: „Gdzie wzmógł się grzech, tam jeszcze obficiej rozlała się łaska”. Doświadczamy jedności na wielu poziomach – narodowym, wyznaniowym i po prostu ludzkim. Pokoju zakorzenionego w Bogu żadne „ruskie trolle”, ani nawet dywizje Putina nie zdołają zniweczyć.
https://www.gosc.pl/doc/7394687.Przyjel ... 0ZZYE8xdnc
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Jan0
Posty: 478
Rejestracja: 28 lut 2021, 6:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 184
Podziękowano: 39
Płeć:

Nieprzeczytany post

W Polsce nie będzie żadnej wojny. Rosja nie radzi sobie z Ukrainą, więc z Polską i z całym NATO tym bardziej sobie nie poradzi. Rosję drogo kosztuje ta wojna i nawet jeżeli miałaby kiedyś napaść na Polskę, to dopiero za kilka czy kilkanaście lat. Nawet zakładając najgorszy scenariusz, czyli zajęcie całej Ukrainy przez Rosję, Putinowi po prostu nie opłaca się wojna światowa z Zachodem. Po tych klęskach na Ukrainie doskonale Władimirowicz wie, że nie da rady podporządkować sobie Polski. Poza tym najpierw zaatakował by Litwę, Łotwę i Estonię. Możemy zacząć się bać, jeżeli zajmie te kraje i NATO tym państwom nie pomoże. To będzie oznaczało, że też zostaniemy sami. Tylko, że ja nie wierzę w taki rozwój sytuacji, ponieważ w Polsce stacjonuje zbyt dużo żołnierzy amerykańskich, a USA dbają swoich żołnierzy i w ogóle obywateli. Prezydent Biden dość mocno ryzykuje wysyłając kolejnych wojaków do Polski i innych państw wschodniej flanki NATO. Jego żołnierze również mają rodziny, żony, dzieci. Gdyby zginęli tu w Polsce broniąc naszego kraju, to na pewno Biden stałby się coraz bardziej niepopularny w swoim kraju, a na pewno nie o to mu chodzi. Jeżeli chodzi o potencjalne zagrożenie nuklearne dotyczące Polski, to również bym się tu nie obawiał. Po pierwsze Putin sam nie może wydać rozkazu odpalenia głowicy w kierunku Warszawy. Po drugie bogatym rosyjskim oligarchom nie w głowie wojna nuklearna. To tłuste koty, które kochają swoje bizantyjskie życie. Raczej odsuną od władzy Putina, aniżeli pozwoliliby mu na tak opłakany w skutkach nie tylko dla Polski, ale też dla całego świata krok. Od kiedy pamiętam, mówiłem wszem i wobec, że Putin kiedyś posunie się do takiego kroku, żeby wywołać wojnę. Po prostu wiedziałem że tak będzie prędzej czy później. On już ma swoje lata i chce jeszcze trochę namieszać pod koniec swojego życia i być zapisanym w historii jako osoba, która odbudowała rosyjskie imperium oparte o wpływy, jakie kiedyś miał ZSRR. Jemu już po prostu nie zależy za bardzo na życiu innych obywateli Rosji, ani tym bardziej Ukrainy czy innego państwa. Idzie do celu po trupach i to dosłownie. On nie może się wycofać, bo to będzie oznaczało przyznanie się do porażki. Ta wojna musi się rozstrzygnąć i rozstrzygnie się na korzyść Ukrainy, choć to dla tego państwa będzie bardzo kosztowne. Putin straci władzę i albo ukryje się gdzieś, gdzie nikt go nigdy nie znajdzie, albo skończy jak Hitler, Bin Laden czy Husajn.
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Najgorszy scenariusz to, niestety, uderzenie atomowe.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 09 mar 2022, 22:58 Najgorszy scenariusz to, niestety, uderzenie atomowe.
Póki co to raczej Amerykanie chcą nas wmanewrować w wojnę, a potem zostawia z ręką w nocniku Europę.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6853
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3202
Podziękowano: 3447
Płeć:

Nieprzeczytany post

Panowie, ja bardzo proszę o trzymanie się tematu wiary w czasie wojny.
Wiadomości wszyscy czytamy, ale jak w obliczu tej wojny żyć wiarą? Jak wiara ma nam pomóc przetrwać?
Albo do czego wiara nas zobowiązuje?

Każdy wie, że nigdy nie było aż takiego zagrożenia, jakie mamy teraz, ale jak nie popadać w rozpacz i panikę? O co się modlić? czy tylko o pokój i za wygraną Ukraińców?
A może też za nieprzyjaciół, ale jak w tej sytuacji?





Ostatecznie, ze względu na to że temat wojny nas bardzo dotyka, jako admin pozwalam rozmawiać o polityce w Komentarzu aktualnym - w Kawiarence.

Dodano po 1 godzinie 47 minutach 22 sekundach:
https://deon.pl/kosciol/papiez-zaplacil ... olUHpRRvS4

Jałmużnik papieski w imieniu papieża zapłacił za paliwo dla tirów z pomocą humanitarną, dzięki temu dotarła ona do potrzebujących - na Fb ludzie ciągle mają pretensje typu : co robi Kościół? - rozpowszechniajmy takie wiadomości, żeby było powszechnie wiadomo że Kościół POMAGA!
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
ODPOWIEDZ