Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Jakie dbanie o wygląd jest ok a jakie nie jest ok?

O tym wszystkim co dotyczy katolika w codziennym życiu
Skaza

Nieprzeczytany post

Królikowi kilka zrobiłem fakt, ale samego siebie odpuszczę :) nie mam parcia na swój wygląd i musicie się z tym jakoś pogodzić ;)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 20 mar 2022, 19:00
Aloes pisze: 20 mar 2022, 18:58
Skaza pisze: 20 mar 2022, 18:52 Dzięki @Aloes , ale ja akceptuje to jaki jestem :) na swój skazowy sposób oczywiście, ale w pełni :)
Napewno? Z postów wynika jak byś nie akceptował bo ciągle umniejszasz swoją wartość.
Akceptuje fizycznie , ale nie akceptuje wszystkiego z cech swojego charakteru. To dwie osobne sprawy i na to żadna dieta nie pomoże :)
Ja też nie akceptuje pewnych cech swojego charakteru. To chyba normalne.
Skaza

Nieprzeczytany post

To chociaż w czymś jesteśmy zgodni Aloesie :)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 20 mar 2022, 19:28 To chociaż w czymś jesteśmy zgodni Aloesie :)
A co sądzisz o tych co jednak te mięśnie wyrabiają?
Skaza

Nieprzeczytany post

Nie oceniam innych po wyglądzie. Zwracam uwagę na to jaki ktoś jest, jaki ma charakter, jak się wyraża i jak traktuję innych.

Jeśli pod tym względem ktoś jest w porządku to wyłącznie jego sprawa osobista co robi w wolnym czasie i o co dba a o co nie :)
Ostatnio zmieniony 20 mar 2022, 19:38 przez Skaza, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 20 mar 2022, 19:19 Wiesz Abi nie robię sobie zdjęć bo czułbym się jak głupek robiąc sobie samemu. Nie odczuwam takiej potrzeby. Jak za siedem lat będę zmieniał dowód na nowy to mi zrobią :)
nie widze w tym nic nagannego ze chcialabym wiedziec jak wygladaja ludzie z ktorymi tu rozmawiam
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Skaza

Nieprzeczytany post

Pewnie, że to nic nagannego. Ja jednak osobiście inaczej do tego podchodzę i nigdy nie proszę kogoś o zdjęcie ani nie wysyłam swojego.
Włosy ciemne, wzrost niewielki, budowa ciała nieproporcjonalna, oczy ponoć duże, nos okrągły jak u gumisia i pieprzyk na prawym policzku to tak specjalnie dla Ciebie Abi ... spróbuj patrzeć sercem a z biegiem czasu i skaza się wykrystalizuje na źrenicy nieco wyraźniej :)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 20 mar 2022, 20:53 Pewnie, że to nic nagannego. Ja jednak osobiście inaczej do tego podchodzę i nigdy nie proszę kogoś o zdjęcie ani nie wysyłam swojego.
Włosy ciemne, wzrost niewielki, budowa ciała nieproporcjonalna, oczy ponoć duże, nos okrągły jak u gumisia i pieprzyk na prawym policzku to tak specjalnie dla Ciebie Abi ... spróbuj patrzeć sercem a z biegiem czasu i skaza się wykrystalizuje na źrenicy nieco wyraźniej :)
Zaraz zrobimy portret przestepcy
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6855
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3202
Podziękowano: 3447
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 20 mar 2022, 20:59
Zaraz zrobimy portret przestepcy
A może by tak uszanować czyjąś prywatność i decyzję?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 20 mar 2022, 20:59
Skaza pisze: 20 mar 2022, 20:53 Pewnie, że to nic nagannego. Ja jednak osobiście inaczej do tego podchodzę i nigdy nie proszę kogoś o zdjęcie ani nie wysyłam swojego.
Włosy ciemne, wzrost niewielki, budowa ciała nieproporcjonalna, oczy ponoć duże, nos okrągły jak u gumisia i pieprzyk na prawym policzku to tak specjalnie dla Ciebie Abi ... spróbuj patrzeć sercem a z biegiem czasu i skaza się wykrystalizuje na źrenicy nieco wyraźniej :)
Zaraz zrobimy portret przestepcy
Fakt można by spróbować @Aloesie ;)

Nie ma sprawy @Magnolio ;) znam już trochę brata Aloesa i wiem, że bywa bardzo "uparty" co do niektórych tematów :)
i wyrozumiały będę na jego dowcip.
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

a czemu aloes jest brat a ja nie?
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Skaza

Nieprzeczytany post

abi pisze: 20 mar 2022, 21:24 a czemu aloes jest brat a ja nie?
Tak już jest na tym świecie Abi, Jesteś siostra ;)
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

bracie brzmi znacznie fajniej
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Skaza

Nieprzeczytany post

Oj Abi Abi :)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 20 mar 2022, 21:34Oj Abi Abi :)
Tak to był żart Skaza:) dobrze że wiedziałeś o tym:)
Awatar użytkownika
s. Małgorzata
Posty: 15
Rejestracja: 17 lut 2022, 9:16
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 22
Podziękowano: 43
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 11 mar 2022, 18:42 A mnie interesuje co o dbaniu o wygląd myśli @s. Małgorzata ?
takie spojrzenie siostry zakonnej na świat innych kobiet żyjących w świecie to musi być ciekawa perspektywa.
To jest strasznie szeroki temat, w dodatku ja prywatnie jestem zwolennikiem naturalnego piękna (malowałam się przed wstąpieniem tylko na studniówkę, no i trochę rzęsy musiałam maznąć, bo takie długie, a prawie nie widać ;) ). Sam makijaż, o ile podkreśla piękno, tuszuje niedoskonałości, dopełnia strój i okoliczność - jak najbardziej OK. Bo bycie piękną to istotna część kobiecości. Tyle, że makijaż to tylko kosmetyka piękna. Źródło bije w czystym i kochającym sercu. Jeśli nie ma piękna duszy, które promieniuje w oczach, twarzy, w sposobie poruszania się, w ogóle przez pewną aurę, jaką tworzy taka kobieta wokół siebie, to te wszystkie zabiegi funta kłaków warte - puste są. Podobnie, jeśli chodzi o strój. Nie jestem za tym, żeby szczelnie zapinać się od podbródka do czubka palców u nóg, ale piękno sylwetki można spokojnie podkreślić - lub zatuszować co trzeba - przez dobrze dobrany strój.
Bogactwo wnętrza i czystość serca to jest baza w sumie do wszystkiego: do wyglądu, do relacji, do jakiejkolwiek aktywności artystycznej... Reszta to opakowanie, technika umiejętnego obdarowywania tym bogactwem.
Z drugiej strony promowany dziś styl uwłacza kobiecej godności i pięknu. Najlepiej, jeśli dziewczyna, kobieta, ma zaufanego przyjaciela, który jej szczerze powie, co myśli, jak ocenia dziewczyny ubierające się i malujące według współczesnych trendów...
Ja, co prawda 20-30 lat temu, ale już miałam takich kolegów, od których dowiedziałam się co widzą i co chcieliby zobaczyć w kobiecie...
Jeszcze na progu dziewczęcości, kiedy chodziłam w modnej wówczas "małej czarnej", zobaczyłam wzrok pewnego nieznanego mi chłopaka, który się za mną obejrzał, zdecydowałam, że nie chcę, żeby jakikolwiek facet patrzył się na mnie jak na szynkę w sklepie mięsnym. Poza mężem (wówczas jeszcze nie miałam perspektywy życia zakonnego) nie chciałam budzić pożądania u innych - czułam, że to byłoby poniżej mojej godności. Natomiast uwielbiałam - i do dzisiaj lubię - rzeczy zwiewne, tajemnicze, lekko podkreślające piękno, ale zostawiające przestrzeń dla uroku uśmiechu, szermierki słownej itp...
Nie uważam za stosowne ukrywanie swojej urody (nie mówimy tu oczywiście o bawarskich dekoldach albo nogach odsłoniętych praktycznie do samego końca - spytajcie chłopaków, co o tym myślą...). Pobożne i głębokie dziewczyny nie powinny być z definicji brzydkie ;)
Oczywiście, jako zakonnica się jeszcze zradykalizowałam w stosunku do siebie, ale to już inna kwestia ;)

Nie wiem, czy odpowiedziałam na pytanie...
Skaza

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 20 mar 2022, 22:48
Skaza pisze: 20 mar 2022, 21:34Oj Abi Abi :)
Tak to był żart Skaza:) dobrze że wiedziałeś o tym:)
Co nieco się znam na żarcikach :)
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

s. Małgorzata pisze: 21 mar 2022, 14:33 Źródło bije w czystym i kochającym sercu. Jeśli nie ma piękna duszy, które promieniuje w oczach, twarzy, w sposobie poruszania się, w ogóle przez pewną aurę, jaką tworzy taka kobieta wokół siebie, to te wszystkie zabiegi funta kłaków warte - puste są.
Ale siostra pięknie to ujęła @};-
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6855
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3202
Podziękowano: 3447
Płeć:

Nieprzeczytany post

@s. Małgorzata Pięknie ujęte i w pełni zaspokojona ciekawość. na siostrę to można liczyć!
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

Lunka pisze: 21 mar 2022, 14:37
s. Małgorzata pisze: 21 mar 2022, 14:33 Źródło bije w czystym i kochającym sercu. Jeśli nie ma piękna duszy, które promieniuje w oczach, twarzy, w sposobie poruszania się, w ogóle przez pewną aurę, jaką tworzy taka kobieta wokół siebie, to te wszystkie zabiegi funta kłaków warte - puste są.
Ale siostra pięknie to ujęła @};-
Ja nie bardzo rozumiem te stwierdzenia
Znam wiele kobiet otwartych, uśmiechniętych które właśnie od razu lubi się od poznania. Jednak wiem że osoby te nie żyją z Panem Bogiem blisko.
To raczej kwestia osobowości że ktoś taki jest a ktoś inny.
Przecież nawet świeci byli różni w obyciu np o. Pio był raptusem i wcale nie miłym misiem
Zablokowany