Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Jakie dbanie o wygląd jest ok a jakie nie jest ok?

O tym wszystkim co dotyczy katolika w codziennym życiu
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Magnolia niczego ani nikogo nie oceniłam. Cukrzyca nie zawsze jest wynikiem otyłości.
Skaza

Nieprzeczytany post

Proszę @Zagubiona jako mini moderatorek drugiego kierunku tego wątku o trzymanie się głównego nurtu tematu ( wizerunkowo-praktyczno-społecznego aspektu brzuszków pępuszków) i unikanie zdrowotnych aspektów zagadnienia gdyż wkraczanie na te tory tematyczne jest zawsze poważne a pod wątek miał służyć typowo rozluźnieniu atmosfery po "demakijażu" .... :)
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 18 mar 2022, 14:12 Proszę @Zagubiona jako mini moderatorek drugiego kierunku tego wątku o trzymanie się głównego nurtu tematu ( wizerunkowo-praktyczno-społecznego aspektu brzuszków pępuszków) i unikanie zdrowotnych aspektów zagadnienia gdyż wkraczanie na te tory tematyczne jest zawsze poważne a pod wątek miał służyć typowo rozluźnieniu atmosfery po "demakijażu" .... :)
Spoko dla rozluźnienia atmosfery wstawiam to:
Obrazek
Awatar użytkownika
Zebra
Posty: 353
Rejestracja: 21 maja 2021, 10:35
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 129
Podziękowano: 176
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 18 mar 2022, 8:48
Zebra pisze: 18 mar 2022, 7:21Rozumiem
Czemu interesowało Ci moje zdanie w tym temacie?
No tak po prostu

Ps nie musicie mnie uspokajać bo naprawdę nie robi mi to. Dziękuję @Lunka za dobre słowo @};-
@Zagubiona cieszę się, że tak uważają, jeszcze raz powiem naprawdę mi to nie robi. I to nie chodzi o to, że tylko moje zdanie jest najważniejsze i nigdy bym się dla nikogo nie zmieniła. Chociaż tak sobie pomyśle, że pewne kwestie chyba nie powinny się tak do końca zmieniać. Jeśli ktoś ma jakieś przyzwyczajenia a one nie szkodzą tej drugiej osobie, no to w końcu to jakaś część charakteru.

Uważam za to, że nosisz Zagubiona w sobie jakaś wielką krzywdę. I ja chyba nawet wiem jaką, bo sama przez długi czas byłam anty do mężczyzn i generalnie bez kija nie podchodź. Teraz nadal nie do końca potrafię nawiązywać relacje ale staram się wszystkich kochać, jak Pan Jezus powiedział.

Także jeśli ktoś nie będzie mnie akceptował przez mój wygląd kiedy ten wygląd będzie w sam w sobie okej pod względem religijnym to trudno. Mam na myśli nie tyle ubieranie się "kuso" bo to mi raczej nie grozi a bardziej miewam tedencje do chłopczycy.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Zebra pisze: 18 mar 2022, 16:38
Chociaż tak sobie pomyśle, że pewne kwestie chyba nie powinny się tak do końca zmieniać. Jeśli ktoś ma jakieś przyzwyczajenia a one nie szkodzą tej drugiej osobie, no to w końcu to jakaś część charakteru.
Wygląd nie jest cecha charakteru a przyzwyczajenia jak najbardziej można i czasem trzeba zmieniać.

Także jeśli ktoś nie będzie mnie akceptował przez mój wygląd kiedy ten wygląd będzie w sam w sobie okej pod względem religijnym to trudno.
To myślenie typu "taka jestem" "nie myje się i chodzę w podartych ubraniach ale jak ktoś tego nie akceptuje to trudno"
Mam na myśli nie tyle ubieranie się "kuso" bo to mi raczej nie grozi a bardziej miewam tedencje do chłopczycy.
Kobieta winna być kobieca.
Obecnie feministyczne trendy chcą zrobić z kobiety kogoś brzydkiego kto się mężczyźnie nie będzie podobał to może się na facetów przeżuci. To nie katolickie podejście.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2022, 17:50 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zebra
Posty: 353
Rejestracja: 21 maja 2021, 10:35
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 129
Podziękowano: 176
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dlatego je właśnie unikam lub nawet po prostu już się tak nie ubieram.
Chodziło mi bardziej o to, że z dwóch tych rzeczy bliżej mi do tej drugiej.

Obawiam się, że się chyba nie zrozumiemy ale to nic.
Powtórzę jeszcze raz - zależy mi na tym abym jako kobietą wyglądała jak kobieta. I staram się aby tak było. Ale jeśli ktoś zupełnie nie akceptuje tego, że lubię flanelowe koszule czy trochę za duże bluzy (damskie!) To już trudno. Ważne jest aby nie popadać w jakieś zbyt rozchylane ubrania lub właśnie to z czym czasem mam problem aby nie robić chłopczycy.

Nie wiem czy teraz mnie aloes rozumiesz.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2022, 19:26 przez Zebra, łącznie zmieniany 1 raz.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Zebra pisze: 18 mar 2022, 19:25 Dlatego je właśnie unikam lub nawet po prostu już się tak nie ubieram.
Chodziło mi bardziej o to, że z dwóch tych rzeczy bliżej mi do tej drugiej.

Obawiam się, że się chyba nie zrozumiemy ale to nic.
Powtórzę jeszcze raz - zależy mi na tym abym jako kobietą wyglądała jak kobieta. I staram się aby tak było. Ale jeśli ktoś zupełnie nie akceptuje tego, że lubię flanelowe koszule czy trochę za duże bluzy (damskie!) To już trudno. Ważne jest aby nie popadać w jakieś zbyt rozchylane ubrania lub właśnie to z czym czasem mam problem aby nie robić chłopczycy.

Nie wiem czy teraz mnie aloes rozumiesz.
Taki wygląd jest nawet spoko, ale nie wszędzie pasuje.
Coś jak tu:
Obrazek
Obrazek
Skaza

Nieprzeczytany post

Zagubiona pisze: 18 mar 2022, 16:00
Skaza pisze: 18 mar 2022, 14:12 Proszę @Zagubiona jako mini moderatorek drugiego kierunku tego wątku o trzymanie się głównego nurtu tematu ( wizerunkowo-praktyczno-społecznego aspektu brzuszków pępuszków) i unikanie zdrowotnych aspektów zagadnienia gdyż wkraczanie na te tory tematyczne jest zawsze poważne a pod wątek miał służyć typowo rozluźnieniu atmosfery po "demakijażu" .... :)
Spoko dla rozluźnienia atmosfery wstawiam to:
Obrazek
Toś rozluźniła :D ;)) a ja po kolacji dopiero :D

Dodano po 1 minucie 19 sekundach:
Zebra pisze: 18 mar 2022, 19:25 Dlatego je właśnie unikam lub nawet po prostu już się tak nie ubieram.
Chodziło mi bardziej o to, że z dwóch tych rzeczy bliżej mi do tej drugiej.

Obawiam się, że się chyba nie zrozumiemy ale to nic.
Powtórzę jeszcze raz - zależy mi na tym abym jako kobietą wyglądała jak kobieta. I staram się aby tak było. Ale jeśli ktoś zupełnie nie akceptuje tego, że lubię flanelowe koszule czy trochę za duże bluzy (damskie!) To już trudno. Ważne jest aby nie popadać w jakieś zbyt rozchylane ubrania lub właśnie to z czym czasem mam problem aby nie robić chłopczycy.

Nie wiem czy teraz mnie aloes rozumiesz.
Wiesz Zebro ja chłop a brata Aloesa nie pojmuje ani w ząb ;))
Megi

Nieprzeczytany post

Piękną mamy miss :)
słyszeliście że powiedziała: "Dziękuję Ci Boże, oddaję Co moją chwałę"?
( https://plejada.pl/newsy/karolina-biela ... ow/0wxsptd )
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Megi pisze: 18 mar 2022, 20:34 Piękną mamy miss :)
słyszeliście że powiedziała: "Dziękuję Ci Boże, oddaję Co moją chwałę"?
( https://plejada.pl/newsy/karolina-biela ... ow/0wxsptd )
Jak to mówią, nie ma brzydkich kobiet są tylko niezadbane :)

Dodano po 7 minutach 48 sekundach:
No i zaskoczenie wcale nie wygrał ten napakowany. :D
https://youtu.be/KF5NUJ7jBkI
Skaza

Nieprzeczytany post

No to dobrze się zabezpieczam i inwestuje siły ;) im bardziej człowiek odrzuca fizycznie tym mniejsze prawdopodobieństwo zranienia kogoś mówiąc "Nie" w sprawie czegoś więcej niż samo kumplowanie :)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 20 mar 2022, 8:23 No to dobrze się zabezpieczam i inwestuje siły ;) im bardziej człowiek odrzuca fizycznie tym mniejsze prawdopodobieństwo zranienia kogoś mówiąc "Nie" w sprawie czegoś więcej niż samo kumplowanie :)
Swojej sylwetki nie znalazłeś?
Skaza

Nieprzeczytany post

Nie, jestem bardzo nieproporcjonalnie zbudowany.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 20 mar 2022, 12:20 Nie, jestem bardzo nieproporcjonalnie zbudowany.
Haha.

Dodano po 1 godzinie 33 minutach 33 sekundach:
Skaza Film dla Ciebie
https://youtu.be/_tVgbaQivHA
Skaza

Nieprzeczytany post

Dzięki @Aloes , ale ja akceptuje to jaki jestem :) na swój skazowy sposób oczywiście, ale w pełni :)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 20 mar 2022, 18:52 Dzięki @Aloes , ale ja akceptuje to jaki jestem :) na swój skazowy sposób oczywiście, ale w pełni :)
Napewno? Z postów wynika jak byś nie akceptował bo ciągle umniejszasz swoją wartość.
Skaza

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 20 mar 2022, 18:58
Skaza pisze: 20 mar 2022, 18:52 Dzięki @Aloes , ale ja akceptuje to jaki jestem :) na swój skazowy sposób oczywiście, ale w pełni :)
Napewno? Z postów wynika jak byś nie akceptował bo ciągle umniejszasz swoją wartość.
Akceptuje fizycznie , ale nie akceptuje wszystkiego z cech swojego charakteru. To dwie osobne sprawy i na to żadna dieta nie pomoże :)
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

akceptuje fizycznie ale zdjecia nie dam...?
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Skaza

Nieprzeczytany post

Wiesz Abi nie robię sobie zdjęć bo czułbym się jak głupek robiąc sobie samemu. Nie odczuwam takiej potrzeby. Jak za siedem lat będę zmieniał dowód na nowy to mi zrobią :)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 20 mar 2022, 19:19 Wiesz Abi nie robię sobie zdjęć bo czułbym się jak głupek robiąc sobie samemu. Nie odczuwam takiej potrzeby. Jak za siedem lat będę zmieniał dowód na nowy to mi zrobią :)
Możesz zrobić z królikiem wtedy nie będziesz sam:)
ODPOWIEDZ