Jakie dbanie o wygląd jest ok a jakie nie jest ok?

O tym wszystkim co dotyczy katolika w codziennym życiu
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 18 mar 2022, 7:37 Dobrze że napisaliście, że mamy Miss World, bo nie wiem czy bym na taka informację trafiła...



Obrazek
Jesteś dumna z tego?
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6847
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3196
Podziękowano: 3443
Płeć:

Nieprzeczytany post

Nie zastanawiałam się nad tym, cieszy mnie sukces Polki, do tego pięknej. Polki są w ogóle bardzo piękne, więc cieszę się że na świecie się to docenia.
P.s pomińmy milczeniem całą machinę tego konkursu...
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Zebra pisze: 18 mar 2022, 7:21Rozumiem
Czemu interesowało Ci moje zdanie w tym temacie?
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Zebra spokojnie, to jedno zdanie, nie wszyscy mężczyźni uważają tak jak @Aloes . @Skaza ma już inne zdanie. Po prostu bądź sobą 🙂
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

Lunka pisze: 18 mar 2022, 9:45 @Zebra spokojnie, to jedno zdanie, nie wszyscy mężczyźni uważają tak jak @Aloes . @Skaza ma już inne zdanie. Po prostu bądź sobą 🙂
@Lunka nie oszukuj dziewczyny, 99 % młodych mężczyzn uważa makijaż za coś normalnego.
A Skaza chyba nie jest tu dobrym przykładem bo jest samotnikiem.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6847
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3196
Podziękowano: 3443
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zagubiona pisze: 18 mar 2022, 9:59
@Lunka nie oszukuj dziewczyny, 99 % młodych mężczyzn uważa makijaż za coś normalnego.
A Skaza chyba nie jest tu dobrym przykładem bo jest samotnikiem.
A makijaż to jest coś nienormalnego?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Zagubiona ale jeśli @Zebra nie czuję potrzeby, żeby się malować to po co ma się zmuszać? Bo świat tak dyktuje?
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

Lunka pisze: 18 mar 2022, 10:02 @Zagubiona ale jeśli @Zebra nie czuję potrzeby, żeby się malować to po co ma się zmuszać? Bo świat tak dyktuje?
Nie pisze o Zebrze co ma robić, tylko pisze jak jest to postrzegane w świecie. Mi nawet koleżanki ma studiach pytają czemu się nie maluje. Więc zaczęłam narazie same oczy. Nakładam tusz i robię kresek, narazie trochę krzywa ale ćwiczę.

Dodano po 1 minucie 6 sekundach:
Magnolia pisze: 18 mar 2022, 10:00
Zagubiona pisze: 18 mar 2022, 9:59
@Lunka nie oszukuj dziewczyny, 99 % młodych mężczyzn uważa makijaż za coś normalnego.
A Skaza chyba nie jest tu dobrym przykładem bo jest samotnikiem.
A makijaż to jest coś nienormalnego?
No wlsnie w moim postrzeganiu do niedawna było. Jako przesadna próżność i że tylko "lale" się maluja.

Magnolia pisze: 18 mar 2022, 7:37 Dobrze że napisaliście, że mamy Miss World, bo nie wiem czy bym na taka informację trafiła...

Jakoś sztucznie wygląda ta miss.
Skaza

Nieprzeczytany post

Odbijam piłeczkę na drugą stronę kortu by nie było tak jednolicie w tym wątku ;)

Kto myśli i odczuwa, że każdy ogólnie facet powinien mieć sześciopak i regularnie ćwiczyć ? pytanie luźne niczym moja koszulka na grzbiecie. Sam mam " miękki jednopak " ;)) i nie dopytuję o względy zdrowotne, ale opinie estetyczno praktyczną jak z makijażem u Pań ?
Nie żałujcie nie oszczędzajcie, lecz samą prawdę z wnętrza wygłaszajcie ;)
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 18 mar 2022, 11:03 Odbijam piłeczkę na drugą stronę kortu by nie było tak jednolicie w tym wątku ;)

Kto myśli i odczuwa, że każdy ogólnie facet powinien mieć sześciopak i regularnie ćwiczyć ? pytanie luźne niczym moja koszulka na grzbiecie. Sam mam " miękki jednopak " ;)) i nie dopytuję o względy zdrowotne, ale opinie estetyczno praktyczną jak z makijażem u Pań ?
Nie żałujcie nie oszczędzajcie, lecz samą prawdę z wnętrza wygłaszajcie ;)
Nie powinien mieć 6paku, jednak brzuch piwny mi się nie podoba :) :D
Skaza

Nieprzeczytany post

Czemu zaraz piwny ;) on się miękko kształtuje nie tylko on trunków. Jest tyle wspaniałości które można sobie przekąsić dla jego utrwalenia :)
Ostatnio zmieniony 18 mar 2022, 11:18 przez Skaza, łącznie zmieniany 1 raz.
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 18 mar 2022, 11:09 Czemu zaraz piwny ;) on się miękko kształtuje nie tylko on trunków. Jest tyle wspaniałości które można sobie przekąsić dla jego utrwalenia :)
Tak z różnych powodów. Jednak mój tata. Zawsze zwraca uwagę na to że otyłość jest źródłem wielu problemów zdrowotnych i nie wierzy ludzia którzy mówią że to geny i ze oni nie mogą schudnąć bo to zwykle obżarstwo.
Skaza

Nieprzeczytany post

Zagubiona pisze: 18 mar 2022, 11:22
Skaza pisze: 18 mar 2022, 11:09 Czemu zaraz piwny ;) on się miękko kształtuje nie tylko on trunków. Jest tyle wspaniałości które można sobie przekąsić dla jego utrwalenia :)
Tak z różnych powodów. Jednak mój tata. Zawsze zwraca uwagę na to że otyłość jest źródłem wielu problemów zdrowotnych i nie wierzy ludzia którzy mówią że to geny i ze oni nie mogą schudnąć bo to zwykle obżarstwo.
W większości przypadków z pewnością dokładnie tak jest jak mówi Twój tata (patrz na mnie) różnie ludzie reagują i czynią ... niektórzy zajadają stres inni znowu prowadzą niezdrowy tryb życia a jeszcze inni maja wszystko gdzieś i im nie zależy ;) Predyspozycje to jedno a własne zachowanie drugie.
Adam880

Nieprzeczytany post

Nie podoba mi się sześciopak ale piwny brzuch również. To też motywuje do ćwiczeń zeby brzucho nie urósł :)
Ostatnio zmieniony 18 mar 2022, 11:29 przez Adam880, łącznie zmieniany 2 razy.
Skaza

Nieprzeczytany post

Ale zawzięci no ;)

Ps. " Słuchaj mój brzuszku nie martw się i rośnij sobie spokojnie jak tylko sobie zamarzysz " :)

To mój ulubiony trener online ;) namiary poniżej na video.

Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Przyznam, że wybory Miss uważam za coś obrzydliwego. Jak towar...
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6847
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3196
Podziękowano: 3443
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 18 mar 2022, 11:34 Ale zawzięci no ;)

Ps. " Słuchaj mój brzuszku nie martw się i rośnij sobie spokojnie jak tylko sobie zamarzysz "

To mój ulubiony trener online ;)
No uśmiałam się! =))

Mój mąż tez jest z tej kategorii ;)) Połknął sporą piłkę do koszykówki, ale nie pamiętam aby to od piwa urosło... nie pamiętam tego piwa w domu... ;))
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 18 mar 2022, 11:37 Przyznam, że wybory Miss uważam za coś obrzydliwego. Jak towar...
Kobieta na każdym kroku jest traktowana jak towar.

Dodano po 1 minucie 1 sekundzie:
Magnolia pisze: 18 mar 2022, 11:43
Skaza pisze: 18 mar 2022, 11:34 Ale zawzięci no ;)

Ps. " Słuchaj mój brzuszku nie martw się i rośnij sobie spokojnie jak tylko sobie zamarzysz "

To mój ulubiony trener online ;)
No uśmiałam się! =))

Mój mąż tez jest z tej kategorii ;)) Połknął sporą piłkę do koszykówki, ale nie pamiętam aby to od piwa urosło... nie pamiętam tego piwa w domu... ;))
Brzuch to tylko mały objaw nieszkodliwy., pomyśl o otłuszczeniu narządów wewnętrznych, to ogromnie zle dla zdrowia.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2022, 11:49 przez Zagubiona, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zagubiona pisze: 18 mar 2022, 11:48
Marek Piotrowski pisze: 18 mar 2022, 11:37 Przyznam, że wybory Miss uważam za coś obrzydliwego. Jak towar...
Kobieta na każdym kroku jest traktowana jak towar.
Generalizacja. Zresztą, nierzadko jest odwrotnie.
Pamiętam na przykład , jak dziewczyny z uniwerku chodziły na jakieś imprezy do nas (szukanie męża) i nazywało się to w ich slangu "towaroznastwem na Polibudzie". ;)
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6847
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3196
Podziękowano: 3443
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zagubiona pisze: 18 mar 2022, 11:48
Kobieta na każdym kroku jest traktowana jak towar.
Słuchaj to, że spotakałaś takich facetów na swojej drodze i poprzez to spotkanie wyrobiła sobie takie zdanie to nadal nie oznacza, ze wszyscy mają takie doświadczenia. Zdecydowanie bliżej prawdy leży stwierdzenie, że pewni mężczyźni traktują kobiety jak towar, albo przedmiotowo.
Zadając się z takimi a nie innymi mężczyznami zrobiłaś sobie krzywdę, a utrzymując swoje zdanie zrobisz sobie jeszcze więcej krzywdy, bo skoro na początku znajomości zaczynasz od pytania jak cię będą traktować w łóżku gdybyście mieli zostać małżeństwem.... to sama pokazujesz co jest największym twoim problemem i co jest najważniejsze dla ciebie...
nie zaprogramujesz przyszłości...
Ale na twoim miejscu poszukałabym pomocy u psychologa, bo najwyraźniej mocno cię zraniono i przenosisz swoje zranienie na wszystkich mężczyzn. To nie jest zdrowe.


Zagubiona pisze: 18 mar 2022, 11:48 Brzuch to tylko mały objaw nieszkodliwy., pomyśl o otłuszczeniu narządów wewnętrznych, to ogromnie zle dla zdrowia.
Jesteśmy dwa razy starsi od ciebie Zagubiona, naprawdę wiemy oboje jakie problemy zdrowotne wynikają z otyłości. Ale mimo podejmowanych prób przez lata nie zrzucił brzucha i niestety zachorował na cukrzycę.
Nie oceniaj tylko po objawach, nie znasz historii choroby.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
ODPOWIEDZ