Jakie dbanie o wygląd jest ok a jakie nie jest ok?

O tym wszystkim co dotyczy katolika w codziennym życiu
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post



Czy ta Pani ma więcej do przekazania czy pokazania?
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Nie będę oceniał czy ma coś do przekazania, nie zamierzam oglądać całego filmu. Bardziej skupię się na sensie takiego kreowaniu kanału.

Jak rozumiem tematyką kanału jest archeologia. Nie rozumiem co ta pani chce osiągnąć przez zakładanie szpilek, itp.
Takie zachowanie może przyciągnąć niepotrzebną grupę odbiorców na kanale, po co?

Aloes, nie bardzo wiem dlaczego nas o to pytasz. jeszcze komuś się spodoba taka pani i będzie o niej myślał niepotrzebnie.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Dominik pisze: 08 kwie 2022, 12:58 Jak rozumiem tematyką kanału jest archeologia. Nie rozumiem co ta pani chce osiągnąć przez zakładanie szpilek, itp.
Takie zachowanie może przyciągnąć niepotrzebną grupę odbiorców na kanale, po co?
Zapewne zwiększyć widownię. Myślisz że robi to niecelowo?
Kobiety wcale nie są takie niewinne na jakie się je czasem kreuje:)
Aloes, nie bardzo wiem dlaczego nas o to pytasz. jeszcze komuś się spodoba taka pani i będzie o niej myślał niepotrzebnie.
A co złego w tym że się komuś spodoba, chyba taki jest jej cel?
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 08 kwie 2022, 13:37 Zapewne zwiększyć widownię. Myślisz że robi to niecelowo?
Kobiety wcale nie są takie niewinne na jakie się je czasem kreuje:)
Nie chce oceniać, może akurat ma taki swój styl bycia sobą.

Chętnie oglądałbym filmy o archeologii na kanale na YT, jednak nie na tym kanale. Nie chodzi tu o jakieś podniecanie się, tylko jej wygląd rozprasza mnie.
Aloes pisze: 08 kwie 2022, 13:37 A co złego w tym że się komuś spodoba, chyba taki jest jej cel?
Może tak, może nie.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6839
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ona po prostu jest niewiarygodna w tym jak wygląda i o czym mówi... to nie jest strój archeologa...
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 08 kwie 2022, 15:04 Ona po prostu jest niewiarygodna w tym jak wygląda i o czym mówi... to nie jest strój archeologa...
W tym rzecz. Co innego słychać, co innego widać.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 08 kwie 2022, 15:04 Ona po prostu jest niewiarygodna w tym jak wygląda i o czym mówi... to nie jest strój archeologa...
Jak wygląda tak to już jest wiarygodna? :D
Obrazek

Dodano po 4 minutach 36 sekundach:
Dominik pisze: 08 kwie 2022, 15:32
Magnolia pisze: 08 kwie 2022, 15:04 Ona po prostu jest niewiarygodna w tym jak wygląda i o czym mówi... to nie jest strój archeologa...
W tym rzecz. Co innego słychać, co innego widać.
Czyli im bardziej rozebrana kobieta tym mniej mądra?
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 08 kwie 2022, 15:40 Jak wygląda tak to już jest wiarygodna?
Ta jest całkiem ok, chętnie zagrałbym z nią w szachy ;)
Aloes pisze: 08 kwie 2022, 15:40 Czyli im bardziej rozebrana kobieta tym mniej mądra?
Nie o to chodzi. Po prostu wygląd powinien być adekwatny do prezentowanych treści.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Dominik pisze: 08 kwie 2022, 15:49
Aloes pisze: 08 kwie 2022, 15:40 Jak wygląda tak to już jest wiarygodna?
Ta jest całkiem ok, chętnie zagrałbym z nią w szachy ;)
Ee tam. Postać ma bardzo uwydatnionione seksualne kształty.
Skaza

Nieprzeczytany post

Jeśli ktoś ma coś wartościowego i naprawdę dobrego do przekazania innym to nie musi się uciekać do takich tanich chwytów dla mas i może być ubrany nawet od stóp do głów w worek od kartofli a i tak będzie (bardzo nie lubię tego słowa) "popularny".
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2022, 20:49 przez Skaza, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6839
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Aloes naprawdę musisz takie zdjęcia i filmy nam tu pokazywać? nie wystarczą słowa, opinia, przedstawienie poglądu?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 08 kwie 2022, 22:01 @Aloes naprawdę musisz takie zdjęcia i filmy nam tu pokazywać? nie wystarczą słowa, opinia, przedstawienie poglądu?
A czy nie przesadzasz aby?
Co złego pokazałem?

Dodano po 51 minutach 11 sekundach:
Skaza pisze: 08 kwie 2022, 20:48 Jeśli ktoś ma coś wartościowego i naprawdę dobrego do przekazania innym to nie musi się uciekać do takich tanich chwytów dla mas i może być ubrany nawet od stóp do głów w worek od kartofli a i tak będzie (bardzo nie lubię tego słowa) "popularny".
Nie jest tak do końca. Bo wygląd w odbiorze ludzi ma spore znaczenie. Tacy już jesteśmy.
Zarówno źle ubrane jak Pani z filmików tak jak i zaniedbane w ubiorze czy wyglądzie choćby mówiły mądrości nie będziemy chcieli słuchać.

Dodano po 2 minutach 58 sekundach:

Czy kobietę tak ubrana jak na filmie chętnie byś słuchał jak by Ci opowiadała nawet super mądrości?
No nie, bo wygląd ma kluczowe znaczenie jak kogoś oceniany
Skaza

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 08 kwie 2022, 22:56
Magnolia pisze: 08 kwie 2022, 22:01 @Aloes naprawdę musisz takie zdjęcia i filmy nam tu pokazywać? nie wystarczą słowa, opinia, przedstawienie poglądu?
A czy nie przesadzasz aby?
Co złego pokazałem?

Dodano po 51 minutach 11 sekundach:
Skaza pisze: 08 kwie 2022, 20:48 Jeśli ktoś ma coś wartościowego i naprawdę dobrego do przekazania innym to nie musi się uciekać do takich tanich chwytów dla mas i może być ubrany nawet od stóp do głów w worek od kartofli a i tak będzie (bardzo nie lubię tego słowa) "popularny".
Nie jest tak do końca. Bo wygląd w odbiorze ludzi ma spore znaczenie. Tacy już jesteśmy.
Zarówno źle ubrane jak Pani z filmików tak jak i zaniedbane w ubiorze czy wyglądzie choćby mówiły mądrości nie będziemy chcieli słuchać.
Pierwsze wrażenie, poczucie piękna i te sprawy rozumiem co masz na myśli, ale nikt nie przymusza nikogo do ukazywania swojego wizerunku w takich filmikach wystarczyłby w zupełności sam głos i rzetelne informacje bądź napisy. Kult ciała teraz szerzy się jak zaraza i ludziom odbija na każdym kroku. Powinno się to tłamsić by nie popadać ze skrajności w skrajność a nie jeszcze podjudzać. Świat jest jaki jest to prawda, ale każdy z nas sam decyduje i nie musi tańczyć tak jak nam zagrają.

Dodano po 8 minutach 5 sekundach:
Aloes pisze: 08 kwie 2022, 22:59
Magnolia pisze: 08 kwie 2022, 22:01 @Aloes naprawdę musisz takie zdjęcia i filmy nam tu pokazywać? nie wystarczą słowa, opinia, przedstawienie poglądu?
A czy nie przesadzasz aby?
Co złego pokazałem?

Dodano po 51 minutach 11 sekundach:
Skaza pisze: 08 kwie 2022, 20:48 Jeśli ktoś ma coś wartościowego i naprawdę dobrego do przekazania innym to nie musi się uciekać do takich tanich chwytów dla mas i może być ubrany nawet od stóp do głów w worek od kartofli a i tak będzie (bardzo nie lubię tego słowa) "popularny".
Nie jest tak do końca. Bo wygląd w odbiorze ludzi ma spore znaczenie. Tacy już jesteśmy.
Zarówno źle ubrane jak Pani z filmików tak jak i zaniedbane w ubiorze czy wyglądzie choćby mówiły mądrości nie będziemy chcieli słuchać.

Dodano po 2 minutach 58 sekundach:

Czy kobietę tak ubrana jak na filmie chętnie byś słuchał jak by Ci opowiadała nawet super mądrości?
No nie, bo wygląd ma kluczowe znaczenie jak kogoś oceniany
Jakby miała wiedzę prawdziwą o tej archeologi to czemu nie ? nie ogląda się przecież czegoś dla prezentującej to osoby, ale dla wiedzy. Nie chciałem Ci tego pisać Aloesie, ale wydajesz się mocno zbyt mocno przywiązany do kwestii czysto zewnętrznych u drugiego człowieka. Zgadzam się dbać o higienę trzeba, ale takie nakręcenie na wygląd i prezencje jest trochę niepokojące.
O ile nie działasz w show biznesie zawodowo to radzę Ci naprawdę tak od serca bo Jesteś w porządku gość porzuć tą skłonność i walcz z nią w sobie. Wiele stracisz patrząc tylko oczami. Wyłącz to a zaczniesz widzieć inaczej wiele spraw.
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2022, 23:16 przez Skaza, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 08 kwie 2022, 23:13
Pierwsze wrażenie, poczucie piękna i te sprawy rozumiem co masz na myśli, ale nikt nie przymusza nikogo do ukazywania swojego wizerunku w takich filmikach wystarczyłby w zupełności sam głos i rzetelne informacje bądź napisy. Kult ciała teraz szerzy się jak zaraza i ludziom odbija na każdym kroku. Powinno się to tłamsić by nie popadać ze skrajności w skrajność a nie jeszcze podjudzać. Świat jest jaki jest to prawda, ale każdy z nas sam decyduje i nie musi tańczyć tak jak nam zagrają.
To raczej przez tlamszenie, unikanie, widzenie wszędzie zła w pięknie i w ciele, masa katolików ma potem problem ze zdrowym poczuciem piękna i zamiastrz żyć normalnie popada w skrupuły i zazdreczanie się bo wszędzie zło i grzech.
Nie chciałem Ci tego pisać Aloesie, ale wydajesz się mocno zbyt mocno przywiązany do kwestii czysto zewnętrznych u drugiego człowieka. Zgadzam się dbać o higienę trzeba, ale takie nakręcenie na wygląd i prezencje jest trochę niepokojące.
O ile nie działasz w show biznesie zawodowo to radzę Ci naprawdę tak od serca bo Jesteś w porządku gość porzuć tą skłonność i walcz z nią w sobie. Wiele stracisz patrząc tylko oczami. Wyłącz to a zaczniesz widzieć inaczej wiele spraw.
Ty zdajesz się za to być w ogóle nie przywiązany do kwestii wyglądu zewnętrznego i w Twoich wypowiedziach wszelkie dbanie o siebie to zło. Wybacz ale ja nie żyje w zakonie tylko w normalnym swiecie więc nie będę nic w sobie tłamsił.
W ogóle tlamszenie czegokolwiek w sobie to droga do nikąd. Człowiek to istota cielesno duchowa bo tak nas stworzył Pan Bóg, i wbrew temu co może byś chciał ciało jest darem od Pana Boga i Jego wola jest aby też o nie dbać.
Więc polecam odpuścić wypisywanie o tlamszeniu normalnych reakcji ludzkich.
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2022, 4:44 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Skaza

Nieprzeczytany post

Za to nie dostrzeganie w niczym zła jest ok ? no niech Ci będzie, Twoja sprawa. Żyj sobie w tym normalnym ludzkim świecie złudzeń, obyś się na nim nie przejechał z czasem. Meczą mnie już Twoje wpisy przesiąknięte zawsze niemal tylko tym samym i nie będę już ich czytał. Dbanie w typie jaki ty akceptujesz to gruba przesada dla mnie to prawda, nie zamierzam być nigdy paniczem z wyższych sfer. Nie będę już z Tobą się wdawać w dyskusje o niczym poza sprawami czysto dotyczącymi wiary bo to jak grochem o ścianę. Pozdrawiam.

Dodano po 12 minutach 39 sekundach:
Magnolia pisze: 08 kwie 2022, 22:01 @Aloes naprawdę musisz takie zdjęcia i filmy nam tu pokazywać? nie wystarczą słowa, opinia, przedstawienie poglądu?
Osobiście w pełni popieram myśl by tego typu zdjęć czy filmów nie umieszczać na forum publicznym a kwestię samego zagadnienia opisywać wyłącznie słownie. Treści które mogą być dla kogoś zwłaszcza dla najmłodszych gorszące nie powinny nigdy oglądać światła dziennego. Dorośli sami podejmują decyzję, ale dzieci, młodzież chronić należy bo to my dorośli kształtujemy i przygotowujemy otaczający nas świat dla nich na potem i na już gdy dopiero zbierają doświadczenia.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6839
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 09 kwie 2022, 4:44
To raczej przez tlamszenie, unikanie, widzenie wszędzie zła w pięknie i w ciele, masa katolików ma potem problem ze zdrowym poczuciem piękna i zamiast żyć normalnie popada w skrupuły i zazdreczanie się bo wszędzie zło i grzech.
Chyba Skaza miał na myśli tłamszenie skłonności do skupiania się na wyglądzie.
A nie tłamszenie reakcji ludzkich czy biologicznych. Przynajmniej ja tak zrozumiałam jego wypowiedź.

Czy Panie/rysunek graficzny które tu prezentujesz są piękne?
Mało tego, czy to jest naturalne piękno?

Ja mam duże wątpliwości, czy to mi się podoba. A generalnie lubię podziwiać piękno, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.
Ale Ty reagujesz, jakby każdy musiał się z Tobą zgadzać w odbiorze tego co pokazujesz. Bo jak się nie zgadza to jest przesada i niezdrowe podejście... No duża generalizacja.

Nie ma takich kobiet jak ta grafika, nawet na instagramie, aby uzyskać pożądane efekty wizualne dziewczyny stosują różne filtry. Co napędza tylko kompleksy u kobiet dalekich od takich wymiarów czy wyglądu.
Koreanki i Azjatki świetnie się bawią pokazując na Tik Toku, jak z naprawdę brzydkiej kobiety używając dziesiątki kosmetyków zrobić piękność.
Ale to nie o to chyba chodzi... aby wszyscy wyglądali tak samo, albo byli "zrobieni" na jedną modę.

Dodano po 5 minutach 30 sekundach:
Aloes pisze: 08 kwie 2022, 22:59

Czy kobietę tak ubrana jak na filmie chętnie byś słuchał jak by Ci opowiadała nawet super mądrości?
No nie, bo wygląd ma kluczowe znaczenie jak kogoś oceniany
Jestem zdruzgotana, że pokazujesz nam taki wypaczony obraz rzeczywistości, wartości i sam oceniasz po wyglądzie tych ludzi.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

Dokładnie o to mi chodziło Magnolio. Przywiązywanie tak dużej wagi do spraw wyglądu może zaburzyć postrzeganie świata i prowadzić do nietolerancji, generalizowania i kierowania się stereotypami względem innych ludzi których spotykamy na swojej drodze. Uważam, że trzeba cały czas uczyć się dostrzegać piękno we wszystkim a nie tak konkretnie tylko w jednej materii która tak dosadnie wyklucza inne.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Garść badań w temacie:

"Mówi się czasami, że wygląd nie ma znaczenia, że liczy się wnętrze. Badania pokazują, że jest jednak inaczej. Okazuje się, że występują liczne zależności pomiędzy naszym wyglądem a psychiką."
https://biuroprasowe.znanylekarz.pl/301 ... -znaczenie

Już dawno zauważono, że to, jak się czujemy, wpływa na to jak wyglądamy i jak się prezentujemy. Jest to bardzo widoczne w przypadku osoby chorującej na depresję. Matowa skóra twarzy, pozbawione blasku oczy, przygarbiona sylwetka, brak energii w ruchach. Z kolei badacze z University of Hertfordshire wskazali, że kobiety w gorszym nastroju częściej zakładają jeansy (2/3 badanych) i obszerne, workowate góry (52%). Jednocześnie kobiety przyznały, że kiedy są szczęśliwe częściej zakładają swoją ulubioną spódnicę (62%) niż kiedy mają gorszy nastrój.
Okazuje się, że osobom zadbanym, ocenianym przez nas jako atrakcyjne, skłonni jesteśmy przypisać więcej pozytywnych cech (np. że są one dobre). Wzbudzają one również w nas więcej zaufania i chętniej im pomagamy. Zjawisko to nazywa się efektem aureoli (lub efektem halo) i zostało potwierdzone m. in. przez prof. psychologii Harolda H. Kelleya."

Dodano po 1 minucie 31 sekundach:
Magnolia pisze: 09 kwie 2022, 10:28

Jestem zdruzgotana, że pokazujesz nam taki wypaczony obraz rzeczywistości, wartości i sam oceniasz po wyglądzie tych ludzi.
Nie napisałem słowa oceny o tych ludziach.
Ale ten wygląd właśnie wiele mówi o tych ludziach, choć to moglo być bardzo przejaskrawione na potrzeby programu i pokazaniu kontrastu
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6839
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Aloes ale wydaje mi się że wyważasz otwarte drzwi... nikt nie twierdzi, że nie musimy dbać o wygląd.
Sama bardzo dbam o to jak pokazuję się ludziom na zewnątrz, sama doskonale rozumiem, ze muszę się postarać również "wyglądać w domu" aby się dobrze czuć.
Ale to nie jest jedyne kryterium oceny i postrzegania człowieka - i o tym pisze Skaza i ja.
Mało tego podajesz nam tu filmik, gdzie sam tytuł jest obraźliwy dla osób w nim występujących... dlaczego ktoś kto mieszka na wsi od razu ma być nazwany "wieśniakiem"? A ktoś kto ma wygląd z siłowni jest postrzegany jako dżentelmen, choć o byciu nim świadczy zachowanie a nie wygląd?!

Oglądanie takich programów jest przyzwoleniem na nasiąkanie takim postrzeganiem ludzi i pozwalaniem na krzywdzące ich ocenianie ...
Mało tego - wiele programów lifestylowych - pokazuje, ze nasz wygląd to kwestia pieniędzy... jak zaniedbaną kobietę biorą do dentysty, fryzjera, kosmetyczki, i do sklepu z markowymi ciuchami - to nagle okazuje się że ma "potencjał".
no ale przecież nie każda kobieta ma kilka setek w miesiącu na fryzjera i kosmetyki, ze o kilku tysiącach na ubrania nie wspomnę...

A mimo to wszystkim należy się szacunek bez względu na to jak wyglądają...
Najlepszym przykładem piękna wewnętrznego bojącego z twarzy jest była mnie Szymborska- ani grama makijażu...a dobroć i pogoda ducha na twarzy
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 09 kwie 2022, 15:05 @Aloes ale wydaje mi się że wyważasz otwarte drzwi... nikt nie twierdzi, że nie musimy dbać o wygląd.
Chyba Skaza twierdziz że tylko dbanie o higienie i nic pozatym.
Ale to nie jest jedyne kryterium oceny i postrzegania człowieka - i o tym pisze Skaza i ja.
Nie powinno być ale często jest bo taka jest ludzka psychika.
Mało tego podajesz nam tu filmik, gdzie sam tytuł jest obraźliwy dla osób w nim występujących... dlaczego ktoś kto mieszka na wsi od razu ma być nazwany "wieśniakiem"? A ktoś kto ma wygląd z siłowni jest postrzegany jako dżentelmen, choć o byciu nim świadczy zachowanie a nie wygląd?!
Widocznie ludzia występującym w tych programach to nie przeszkadza, lub może mają dystans do siebie?
Sam jestem ze wsi i nie uważam że to obraźliwe.

Oglądanie takich programów jest przyzwoleniem na nasiąkanie takim postrzeganiem ludzi i pozwalaniem na krzywdzące ich ocenianie ...
Nie, jest zwykłą rozrywka.
Mało tego - wiele programów lifestylowych - pokazuje, ze nasz wygląd to kwestia pieniędzy... jak zaniedbaną kobietę biorą do dentysty, fryzjera, kosmetyczki, i do sklepu z markowymi ciuchami - to nagle okazuje się że ma "potencjał".
Bo to nie jest kwestia pieniędzy tylko tego że owe kobiety albo nie umieją albo nie zwracają uwagi na swój wygląd.
no ale przecież nie każda kobieta ma kilka setek w miesiącu na fryzjera i kosmetyki, ze o kilku tysiącach na ubrania nie wspomnę...
Są tanie do re kosmetyki i tanie ubrania, jak ktoś chce się ładnie ubrac to kupi fajne ciuchy używane. Serwis vinted np bije rekordy popularności.
ODPOWIEDZ