Prawdziwe problemy katolików

O tym wszystkim co dotyczy katolika w codziennym życiu
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

Depresje są bardzo różne.
To napisałam w 1 swoim zdaniu.
Znam w sumie jeden przypadek tylko, że udało się szybko osobie z niej wyleczyć. Reszta to ciągnąca się latami batalia. Raz na górze, raz na dole...
Ja znam jeden przypadek wyleczenia z mojego otoczenia, pomógł pobyt w szpitalu psychiatrycznym, po powrocie kobieta wróciła do zywych
Ostatnio zmieniony 23 mar 2022, 6:44 przez Zagubiona, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6841
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Zagubiona osoby dojrzałe, za jaką się uważasz, są empatyczne i nie oceniają sytuacji zero-jedynkowo, bo dostrzegają bardzo dużo odcieni szarości.

Jeśli ktoś pisze, że choruje od 10 lat i bierze leki, to znaczy robi to co trzeba aby zdrowieć, ale depresja to choroba, która najczęściej jest określana jako niemoc pokonania smutku. Zdrowa osoba nie potrafi zrozumieć jak to możliwe że ktoś nie umie sobie znaleźć pracy, wyjechać gdzieś, albo zmobilizować się do czegoś - ale właśnie na tym polega choroba depresji, że ta osoba tego nie umie zrobić, bo czuje niemoc.
Więc trochę rzucasz propozycje na oślep.
Nie wyciągasz też wniosków z tego co Skaza pisze, tylko znowu widzisz obraz jaki masz w głowie i z tym dyskutujesz...
Skaza pisze, ze opiekuje się rodzicami, gotuje im - to powiedz mi jak wymyśliłaś, że jest dla kogoś ciężarem?!
Patrząc na kontekst, ze piszesz do osoby przewlekle chorej ( a prawdopodobnie to nie jest jego główna choroba z powodu której ma depresję, tylko depresja jest wtórna, Skaza pisał o ciągłym bólu, a to sugeruje inna chorobę niż tylko depresja), że jest ciężarem to sprawiasz komuś niewyobrażalną przykrość!!

Skaza nie przychodzi tu aby go diagnozować, już Ci to pisałam, nie szuka pomocy medycznej, od tego ma lekarzy prowadzących. Jest tu bo szuka towarzystwa i przyjaźni. Tego potrzebuje. Umiesz się na tyle zdobyć? Proszę powstrzymaj się od radzenia komuś, bo nie jesteś w jego butach i jeszcze musisz wiele przeżyć i doświadczyć, aby innym radzić.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Magnolia napislam to bo Skaza sam mnie zapytał w PW, jak wyszłam z depresji więc napislam o swoim doświadczeniu.
Cała partie dotycząca Skazy i rady możesz wyciąć, bo faktycznie było to niepotrzebne.
Choć wywnioskowałam to z tego co napisał Skaza, że jego psychiatra powiedział mu że potrzebuje motywatora do zmian, zatem wyleczenie też w jakimś sensie zależy od niego.
Ale to nie moja sprawa nie będę się już wypowiadać.

Twój wpis nie łamie regulaminu i nie będę go wycinać, otrzymujesz na niego konkretną reakcję forumowiczów. Człowiek dojrzały wie jak się w takiej sytuacji zachować. ponosi konsekwencje a nie wymazuję gumką. Magnolia.
Ostatnio zmieniony 23 mar 2022, 10:26 przez Zagubiona, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6841
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zagubiona pisze: 23 mar 2022, 10:25 @Magnolia napislam to bo Skaza sam mnie zapytał w PW, jak wyszłam z depresji więc napislam o swoim doświadczeniu.
Cała partie dotycząca Skazy i rady możesz wyciąć, bo faktycznie było to niepotrzebne.
Choć wywnioskowałam to z tego co napisał Skaza, że jego psychiatra powiedział mu że potrzebuje motywatora do zmian, zatem wyleczenie też w jakimś sensie zależy od niego.
Ale to nie moja sprawa nie będę się już wypowiadać.
A nie powinno być tak, że to co piszemy sobie na pw zostaje okryte tajemnica korespondencji?!
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zagubiona, przykro mi sie czyta wpisy, że osoba chora jest ciężarem dla kogoś, bo sam jestem niepełnosprawny i nawet nie umiesz sobie wyobrazić jak z tym jest trudno żyć. Ale przecież choroby nie wybrałem, nie zawiniłem. pewnie tak samo jak Skaza. Wykaż więcej empatii i delikatności, bo możesz zranić wrażliwe i niewinne osoby.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

:)
Dominik pisze: 23 mar 2022, 11:07 Zagubiona, przykro mi sie czyta wpisy, że osoba chora jest ciężarem dla kogoś, bo sam jestem niepełnosprawny i nawet nie umiesz sobie wyobrazić jak z tym jest trudno żyć.
Niczego takiego nie napisałam więc proszę mi nie wkładać słów które tu nie padły.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6841
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zagubiona pisze: 22 mar 2022, 19:59
Nie wiem czy cokolwiek jesteś w stanie z tych rzeczy zrobić ale nie wiem czy tajemnicze uleczenie przyjdzie samo z nieba bez żadnego wysiłku, czy motorem do zmian np nie jest to żeby nie być tylko ciężarem dla rodziców na stare lata, być samodzielnym i się moc utrzymać?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 23 mar 2022, 14:13
Zagubiona pisze: 22 mar 2022, 19:59
Nie wiem czy cokolwiek jesteś w stanie z tych rzeczy zrobić ale nie wiem czy tajemnicze uleczenie przyjdzie samo z nieba bez żadnego wysiłku, czy motorem do zmian np nie jest to żeby nie być tylko ciężarem dla rodziców na stare lata, być samodzielnym i się moc utrzymać?
I gdzie tu masz napisane że osoby niepełnosprawne czy chore są ciężarem dla innych?
To wasza nadinterpretacja.
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Nie kłóćmy się. Po prostu prosimy: nie pisz tak.
ODPOWIEDZ