Jak spędzacie niedzielę? Jak dzień święty święcić?

O tym wszystkim co dotyczy katolika w codziennym życiu
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Jak spędzacie niedzielę? Czy jakoś bardziej poświęcacie czas Bogu aniżeli w tygodniu?
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

Chodzę do kościoła w niedziele
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2021, 16:04
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 530
Podziękowano: 378
Płeć:

Nieprzeczytany post

No nie mam czym się pochwalić. Msza w TV obok mamy, czasem pomagam by ją przeżegnać, czy coś powtórzyć jak nie dosłyszała. Więcej czasu mamie poświęcamy, bo żoną w domu, to np kąpiel mamie robimy.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Krzysiek pisze: 21 mar 2022, 14:10 No nie mam czym się pochwalić. Msza w TV obok mamy, czasem pomagam by ją przeżegnać, czy coś powtórzyć jak nie dosłyszała. Więcej czasu mamie poświęcamy, bo żoną w domu, to np kąpiel mamie robimy.
Czyli od wielu lat nie chodzisz do kościoła na Mszę w niedzielę ze względu na opiekę nad Mama?
Ostatnio zmieniony 21 mar 2022, 14:34 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Pawełek0799

Nieprzeczytany post

W sumie to czasami poświęcam Bogu więcej czasu na tygodniu niż w niedzielę. Czasami idę w niedzielę do pracy na 12h więc wtedy mój dzień wygląda w ten sposób że rano do kościoła na pierwszą Mszę, a potem w pracy do późnego wieczora.

Natomiast jeżeli mam wolną niedzielę to już idę do kościoła zazwyczaj w południe albo popołudniu. Teraz jak jest ładniejsza pogoda wybieram się na spacer, może w niedługim czasie też wskoczę na rower. Niedziela jest dla mnie takim dniem kiedy regeneruję swój organizm, a przynajmniej próbuję to zrobić (no chyba że idę wtedy do pracy to wtedy nie ;) )
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2021, 16:04
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 530
Podziękowano: 378
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 21 mar 2022, 14:34
Krzysiek pisze: 21 mar 2022, 14:10 No nie mam czym się pochwalić. Msza w TV obok mamy, czasem pomagam by ją przeżegnać, czy coś powtórzyć jak nie dosłyszała. Więcej czasu mamie poświęcamy, bo żoną w domu, to np kąpiel mamie robimy.
Czyli od wielu lat nie chodzisz do kościoła na Mszę w niedzielę ze względu na opiekę nad Mama?
Był czas że udawało mi się chodzić regularnie, miałem pielęgniarkę na zastępstwo,
obecnie nie ma mnie kto zastąpić.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Krzysiek pisze: 21 mar 2022, 17:57
Aloes pisze: 21 mar 2022, 14:34
Krzysiek pisze: 21 mar 2022, 14:10 No nie mam czym się pochwalić. Msza w TV obok mamy, czasem pomagam by ją przeżegnać, czy coś powtórzyć jak nie dosłyszała. Więcej czasu mamie poświęcamy, bo żoną w domu, to np kąpiel mamie robimy.
Czyli od wielu lat nie chodzisz do kościoła na Mszę w niedzielę ze względu na opiekę nad Mama?
Był czas że udawało mi się chodzić regularnie, miałem pielęgniarkę na zastępstwo,
obecnie nie ma mnie kto zastąpić.
Rozumiem. Z NFZ żadna już nie przychodzi?
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2021, 16:04
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 530
Podziękowano: 378
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 21 mar 2022, 17:59
Krzysiek pisze: 21 mar 2022, 17:57
Aloes pisze: 21 mar 2022, 14:34
Krzysiek pisze: 21 mar 2022, 14:10 No nie mam czym się pochwalić. Msza w TV obok mamy, czasem pomagam by ją przeżegnać, czy coś powtórzyć jak nie dosłyszała. Więcej czasu mamie poświęcamy, bo żoną w domu, to np kąpiel mamie robimy.
Czyli od wielu lat nie chodzisz do kościoła na Mszę w niedzielę ze względu na opiekę nad Mama?
Był czas że udawało mi się chodzić regularnie, miałem pielęgniarkę na zastępstwo,
obecnie nie ma mnie kto zastąpić.
Rozumiem. Z NFZ żadna już nie przychodzi?
Długoterminowe opieka. Tak przychodzi 4 razy w tygodniu gdzieś na 20 minut, do poł godziny.
Ale np w czwartek, gdy było pogotowie postal do końca, za co jestem wdzięczny.
Ona pracuje w szpitalu na zmiany i ma normalne swoje zycie. Było w sumie dwie na takie sytuacje, no ale sie wykruszyły. Poza tym niedziela to nie byl dzień by chętnie ktoś kompetentny chciał na godzinne przyjść
ODPOWIEDZ