Nienawiść w sercu, jak się jej pozbyć

O tym wszystkim co dotyczy katolika w codziennym życiu
Skaza

Nieprzeczytany post

Oczywiście Lunko, wszystko zostawia swój ślad. Żadne jednak słowo/zachowanie nie występuje tak całkiem bez powodu.
Jan0
Posty: 478
Rejestracja: 28 lut 2021, 6:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 184
Podziękowano: 39
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dominik pisze: 04 kwie 2022, 20:34 Macie jakieś sposoby na pozbycie się nienawiści?
Jakie byście mieli rady dla kogoś w takiej sytuacji?
Ja nie wiem co to jest nienawiść. Jeżeli ktoś by mnie zapytał kogo lub czego nienawidzę, to odpowiedział bym że nikogo i niczego.

Można kogoś lub czegoś nie lubić, nie zgadzać się z kimś lub z czymś w jakiejś sprawie, ale żeby nienawidzić? Ja chyba nie umiem nienawidzić. Nawet nie czuję czegoś takiego do morderców mojego brata. Aż czasem zastanawiam się czy jestem normalny, bo może człowiek powinien chociaż umieć nienawidzić?
Pawełek0799

Nieprzeczytany post

Mam nieco lżejszy przypadek bo w moim sercu nie ma nienawiści ale mam niechęć do niektórych osób. I niestety często mi się zdarza dzielić ludzi na tych których darzę sympatią (no to z tym problemu nie ma) ale i też na tych którzy mnie irytują i na sam ich widok od razu mam takie ,,jeszcze jego/jej brakowało''.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6998
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3254
Podziękowano: 3483
Płeć:

Nieprzeczytany post

Cóż, jak walczyć z niechęcią, złością na kogoś, albo nienawiścią?

Wyobrazić sobie że Jezus tą osobę kocha tak samo jak mnie. tak samo jak o mnie Jezus się o ta osobę troszczy, prowadzi ją/go do zbawienia... za tą osobę umarł i ją zbawił.
Skoro Jezus wybaczył je/jemu te grzechy to może i mnie stać na wybaczenie jej /jemu moich krzywd i okazanie miłości (do nieprzyjaciół) choćby w postaci modlitwy za ta osobę.

Zło dobrem zwyciężaj...
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
ODPOWIEDZ