Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Pocałunki

O tym wszystkim co dotyczy katolika w codziennym życiu
Ancymon234

Nieprzeczytany post

Czy pocałunki to grzech? Szczególnie chodzi o pocałunki z języczkiem? Jest to przyjemne i czasem odczuwa się różne bodzce (wzwod itp), ale czy to grzech ciężki w takim razie?
Awatar użytkownika
Niezapominajka
Posty: 212
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:01
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 19
Podziękowano: 58
Płeć:

Nieprzeczytany post

jeśli robisz to po to, aby osiągnąć właśnie takie a nie inne reakcje to myślę, że tak.

okazywanie uczuć to jedno a całowanie dla osiągnięcia przyjemności to drugie..
ale to moje zdanie
Ancymon234

Nieprzeczytany post

Niezapominajka pisze: 22 kwie 2022, 9:27 jeśli robisz to po to, aby osiągnąć właśnie takie a nie inne reakcje to myślę, że tak.

okazywanie uczuć to jedno a całowanie dla osiągnięcia przyjemności to drugie..
ale to moje zdanie
Ja chce normalnie wyrazac uczucia i nie robie tego tylko dla podniecenia, ale dla okazania uczucia wzgledem innej osoby
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ale uczucia okazuje się komuś na różne sposoby. Nie tylko pocałunkiem.
Można słowem , życzliwością, drobnymi przysługami czy pomocą, wsparciem, budowaniem przyjaźni.
Czy po prostu trzymaniem się za ręce.
Za mało się rozwija te proste rzeczy od razu sięgając po fizyczną stronę w relacji.
A potem okazuje się że nie umieją młodzi ze sobą współpracować albo nie rozumieją swoich oczekiwań czy tego co mówią do siebie. Bo nie było rozmów. Tylko były pocałunki.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Ancymon234 pisze: 22 kwie 2022, 9:54
Niezapominajka pisze: 22 kwie 2022, 9:27 jeśli robisz to po to, aby osiągnąć właśnie takie a nie inne reakcje to myślę, że tak.

okazywanie uczuć to jedno a całowanie dla osiągnięcia przyjemności to drugie..
ale to moje zdanie
Ja chce normalnie wyrazac uczucia i nie robie tego tylko dla podniecenia, ale dla okazania uczucia wzgledem innej osoby
Można okazywać bez wkładania języka do ust:)
Pawełek0799

Nieprzeczytany post

Dla mnie lepiej wyrażać uczucia w bardziej ,,duchowy'' sposób a nie fizyczny :)
Jedyne pocałunki jakie akceptuję to w policzek.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Pawełek0799 pisze: 27 kwie 2022, 1:24 Dla mnie lepiej wyrażać uczucia w bardziej ,,duchowy'' sposób a nie fizyczny :)
Jedyne pocałunki jakie akceptuję to w policzek.
Ale dopuszczasz całowanie z żoną w przyszłości jak już ją będziesz miał?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Pawełek0799

Nieprzeczytany post

@Magnolia

To zależy od małżonki. Jeżeli będzie taka jak ja to chyba nie będzie to nam potrzebne. Tak czy siak opcji tej nie odrzucam.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Pawełek0799 pisze: 27 kwie 2022, 13:10 @Magnolia

To zależy od małżonki. Jeżeli będzie taka jak ja to chyba nie będzie to nam potrzebne. Tak czy siak opcji tej nie odrzucam.
Taka jak ty? czyli jaka?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Pawełek0799

Nieprzeczytany post

To znaczy że taka sfera trochę bardziej ,,intymna'' będzie dla niej nieistotna
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Pawełek0799 pisze: 05 maja 2022, 23:13 To znaczy że taka sfera trochę bardziej ,,intymna'' będzie dla niej nieistotna
W małżeństwie intymność jest dobra i potrzebna
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zadaniem intymności małżeńskiej jest budowanie jedności.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 06 maja 2022, 8:24 Zadaniem intymności małżeńskiej jest budowanie jedności.
Jak może to budować jedność, skoro podejście do seksualności mężczyzn i kobiet jest zgoła odmienne. Mężczyźni nie umieją współżyć dla jedności a własnej przyjemności, zatem albom ilbo podchodzą czysto materialnie do seksu albo udają że on nie istnieje i dochodzą do takich absurdów jak @Pawełek0799 o byciu tylko duchowym.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Powiem tak, jakoś się to ludziom udaje, skoro wiążą się w małżeństwa od tysięcy lat. Raz lepiej się dogadują raz gorzej, ale każde ma nauczyć czegoś tego drugiego, w czym jest dobry. Mamy wzajemnie wzrastać w małżeństwie, rozwijać się, uczyć się sobie i dawania daru z siebie.

Wciąż wychodzi z Ciebie zranienie jakiego doznałaś, przez co masz błędne pojęcie o mężczyznach, bo raptem dwóch czy trzech było "takich samych" egoistycznie nastawionych... a jest naprawdę duże zróżnicowanie nawet wśród mężczyzn.
Sfera seksualna, emocjonalna, fizyczna są nam dane przez Boga, On je wymyślił, ale grzech pierworodny je naznaczył słabością... stąd wielu ludzi się gubi co ma wartość i czym się kierować...

Na pewno nie mamy się kierować eskalacją przyjemności, a dobrem drugiego człowieka. Największym dobrem jest zbawienie. Nie można go zgubić z horyzontu.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 10 maja 2022, 15:30 Powiem tak, jakoś się to ludziom udaje, skoro wiążą się w małżeństwa od tysięcy lat. Raz lepiej się dogadują raz gorzej, ale każde ma nauczyć czegoś tego drugiego, w czym jest dobry. Mamy wzajemnie wzrastać w małżeństwie, rozwijać się, uczyć się sobie i dawania daru z siebie.

Wciąż wychodzi z Ciebie zranienie jakiego doznałaś, przez co masz błędne pojęcie o mężczyznach, bo raptem dwóch czy trzech było "takich samych" egoistycznie nastawionych... a jest naprawdę duże zróżnicowanie nawet wśród mężczyzn.
Sfera seksualna, emocjonalna, fizyczna są nam dane przez Boga, On je wymyślił, ale grzech pierworodny je naznaczył słabością... stąd wielu ludzi się gubi co ma wartość i czym się kierować...

Na pewno nie mamy się kierować eskalacją przyjemności, a dobrem drugiego człowieka. Największym dobrem jest zbawienie. Nie można go zgubić z horyzontu.
Ale nawet to forum pokazuje że nie ma tu normalnych mężczyzn, więc jakie mam mieć zdanie?

Prosze w swoich wypowiedziach o więcej szacunku do innych. Dominik
Ostatnio zmieniony 10 maja 2022, 16:46 przez Zagubiona, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

No to poleciałaś!!! Bardzo obraźliwym tekstem!
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1402
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1212
Podziękowano: 1021
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zagubiona pisze: 10 maja 2022, 16:46
Ale nawet to forum pokazuje że nie ma tu normalnych mężczyzn, więc jakie mam mieć zdanie?
Moze to forum pokazuje, że to z Tobą jest coś nie tak? :-?? Język np. masz o wiele za długi i szybszy od rozumu... Ja tu widzę fajnych, normalnych,mądrych facetów z wartościami.
Ostatnio zmieniony 10 maja 2022, 17:02 przez esperanza, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Gor
Posty: 65
Rejestracja: 30 sty 2021, 6:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 27
Podziękowano: 38
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zagubiona pisze: 10 maja 2022, 16:46
Ale nawet to forum pokazuje że nie ma tu normalnych mężczyzn, więc jakie mam mieć zdanie?

Prosze w swoich wypowiedziach o więcej szacunku do innych. Dominik
(O︿O) - powiem tak, grubo moja droga - nie powiem Ci jakie powinnaś mieć zdanie - ale mam wrażenie, że nie jest ono najlepsze - pamiętaj proszę jednak, ze wszelkie zmiany zaczyna się od siebie

pełni różnych doświadczeń - nie powinniśmy wrzucać wszystkich do jednego worka


powiem tak, smutno mi, taki ładny temat- Pocałunki - a taki niefortunny wpis - szkoda
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

Przepraszam, nie przemyślałam swojego wpisu
Jan0
Posty: 478
Rejestracja: 28 lut 2021, 6:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 184
Podziękowano: 39
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mężczyźni nigdy nie zrozumieją kobiet a kobiety mężczyzn. To są dwa różne światy. Bawi mnie zabieranie zdania przez kobiety na temat mężczyzn i odwrotnie 😆

A teraz trochę humoru:
ODPOWIEDZ