Modlenie się

O tym wszystkim co dotyczy katolika w codziennym życiu
Ancymon234

Nieprzeczytany post

Zdarza mi się dość czesto ze zapominam o modlitwie wieczornej z powodu zmeczania (po orostu zasypiam). Czy to może być grzech ciężki?
Staram sie np pomodlic godzine/dwie przed snem, ale nie wiem czy to wystarczy
Megi

Nieprzeczytany post

Moim zdaniem nie jest grzech ciężki ale lekki juz tak.. sama mam z tym problem dlatego modlę się albo rano albo wieczorem ale nie leżąc tylko na siedząco. :)
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6835
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3437
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skoro modlisz się wieczorem na godzinę czy dwie przed snem, to dlaczego masz wyrzuty sumienia, skoro modlitwa jest?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Niezapominajka
Posty: 212
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:01
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 19
Podziękowano: 58
Płeć:

Nieprzeczytany post

Megi pisze: 28 kwie 2022, 8:35 Moim zdaniem nie jest grzech ciężki ale lekki juz tak.. sama mam z tym problem dlatego modlę się albo rano albo wieczorem ale nie leżąc tylko na siedząco. :)
Na jakiej podstawie oceniasz, że jest to grzech lekki skoro osoba wyżej napisała, że modli się 2/3h przed snem? :)
Nie ma tu mowy o tym, że w ogóle odpuszcza modlitwę. Tylko że nie modli się bezpośrednio przed pójściem spać.
Pawełek0799

Nieprzeczytany post

Według mnie nie jest to grzechem ponieważ nie robisz tego z lenistwa tylko ze zmęczenia.
Niektórzy przed snem np. odmawiają różaniec i też zdarzy im się zasnąć przy którejś zdrowaśce - czy więc to grzech?
Tym bardziej że kolega napisał że modli się wieczorem więc tym bardziej nie widzę powodów do niepokoju.
Jan0
Posty: 478
Rejestracja: 28 lut 2021, 6:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 184
Podziękowano: 39
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ale w ogóle dlaczego te pory doby jak rano i wieczorem są takie ważne? Można modlić się o każdej porze doby i nie tylko dwa razy. Kto powiedział, że modlitwa rano i wieczorem jest konieczna? To tak jakby wysokość Słońca wyznaczała nam godzinę modlitwy. To nie islam ani jakieś solarne pogaństwo, tylko chrześcijaństwo.
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Nie zaniedbujmy modlitwy. Dobrze jest mieć - jako minimum - stałe punkty (rano, wieczór, przed posiłkami), ale nie formalizujmy.
Pawełek0799

Nieprzeczytany post

QVX pisze: 24 sie 2022, 13:26 Ale w ogóle dlaczego te pory doby jak rano i wieczorem są takie ważne? Można modlić się o każdej porze doby i nie tylko dwa razy. Kto powiedział, że modlitwa rano i wieczorem jest konieczna? To tak jakby wysokość Słońca wyznaczała nam godzinę modlitwy. To nie islam ani jakieś solarne pogaństwo, tylko chrześcijaństwo.

Chodzi pewnie o to żeby zaczynać dzień modlitwą i kończyć dzień modlitwą.
W ciągu dnia pojawiają się obowiązki że wtedy człowiekowi łatwiej zapomnieć.
ODPOWIEDZ