Banery religijne w Polsce

O tym wszystkim co dotyczy katolika w codziennym życiu
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2006
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 587
Podziękowano: 1567
Płeć:

Nieprzeczytany post

Co myślicie o banerach religijnych, czy mają one sens w Polsce?

Dziś jadąc rowerem minąłem taki

Obrazek
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Sposób na spowodowanie wypadku?! Przecież jadąc szybko, a chcąc być "na bieżąco" w temacie reklam, można się tak zaczytać tym przydługim tekstem, że o wypadek (nawet śmiertelny) nietrudno...
Chyba że takie coś stoi w miejscu, gdzie co najwyżej można szybko biegać (np. uciekając przed kierowcą, który się zaczytał w innej reklamie i zjechał z trasy...). x_x
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Melisska

Nieprzeczytany post

U mnie też są dwa. Bardzo mi się podobają i te dwa stoją blisko sygnalizacji świetlnej.

Dodano po 4 minutach 14 sekundach:
Chciałabym i wierzę że mają sens.
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2022, 18:27 przez Melisska, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2006
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 587
Podziękowano: 1567
Płeć:

Nieprzeczytany post

Fakt, tekst na tym akurat banerze jest zbyt długi.
Też stoi przy sygnalizacji świetlnej u mnie,
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7052
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3268
Podziękowano: 3491
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ja ostatnio widziałam inne banery, odbieram je pozytywnie że pojawiły się w rzeczywistości miejskiej.
Ale słyszałam że są tez wśród katolików przeciwnicy, bo tego typu kampania reklamowa to kilka milionów złotych. A to konkretny pieniądz którym można by zapłacić obiady w szkole dzieciom niedożywionym.

A co Wy o tym myślicie? Czy to dobrze wydane pieniądze?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2006
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 587
Podziękowano: 1567
Płeć:

Nieprzeczytany post

Nie jestem za tym by myśleć w kategoriach, że lepiej pieniądze byłoby przeznaczyć na głodne dzieci. Również dobrze można by komuś powiedzieć żeby nie kupował kawy na mieście, przecież można sobie ją w domu zrobić, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć dla dzieci. Nie o to w tym chodzi.

W jakimś stopniu podchodzę do tego matematycznie. Czy nie ma bardziej efektywnej metody ewangelizacji ludzi za te same pieniądze? W jaki sposób taki baner ma przybliżyć kogoś do Boga?
Pewnie jest to niemożliwe do wykalkulowania

Jestem ciekaw skąd zleceniodawcy tych banerów biorą na to pieniądze.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Skaza

Nieprzeczytany post

Moim zdaniem fajny pomysł. Prawda ewengelizować się nimi nikogo nie da, ale często słychać w mediach jak to kościół, wiara i jej wartości są już nic nie warte itd. to teraz niektórzy przynajmniej mogą przeczytać/zobaczyć coś innego pozytywnego na temat osób wierzących. Myślę, że to racjonalne iż gdy ktoś wierzy mocno to walczy o swoje małżeństwo/związek dyżo wytrwalej niż ktoś całkiem opowiadający sie za ateizmem. Postulat o lepszym bardziej wartościowym wydaniu pieniędzy z takich banerów uważam podobnie jak Dominik za trochę bezsensowny bo każdy z nas osobiście powinien najpierw przeanalizować swoje wydatki by potem móc wydawać opinie o budżetach innych osób. Podsumowując jestem za takimi banerami. lepsze one z treścią sensowną i dającą komuś może do myślenia niż "gołe baby" w skąpych strojach po raz tysięczny.
Melisska

Nieprzeczytany post

Poszperałam troszkę w necie i znalazłam informację że te katolickie banery są od fundacji Kornice. Bardzo ciekawy artykuł.


tu o nich pisze https://businessinsider.com.pl/biznes/f ... ce/87mrdv2
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Melisska pisze: 04 wrz 2022, 21:26 Poszperałam troszkę w necie i znalazłam informację że te katolickie banery są od fundacji Kornice. Bardzo ciekawy artykuł.


tu o nich pisze https://businessinsider.com.pl/biznes/f ... ce/87mrdv2
Posłuchałem (dzięki syntezatorowi mowy) artykułu, i słyszę, że ta kampania reklamowa ma solidnego, bogatego sponsora... Każdy, zwłaszcza gdy uczciwie zarabia, ma prawo ze swoimi pieniędzmi robić, co uważa. Ten pan Kłosek właśnie tak działa i nie można mu tego ani zabronić, ani jakoś wpływać na obrany kierunek wydawania kasy...
Widać jednak, że związał się politycznie mocno tylko z Prawicą, skoro artykuł tak się kończy:

Obrazek

I znów: Nie można temu panu jego politycznych preferencji ograniczać, ale gdy jest prośba o taką realną pomoc - okna dla pogorzelców (a "oknami stoi" pan Kłosek) - to nie jest to dobra wizytówka dla tego pana, jego firmy i całej tej bilbordowej kampanii (kosztującej krocie, które to pieniądze można by jednak - przynajmniej w części - inaczej wydać; może i są tak wydawane, ale odmowa okien dla pogorzelców nie może o tym świadczyć...).
Ale, zaraz, zaraz!! - prośba o okna dla pogorzelców była od posła Lewicy! Aaaa... jak tak, to wszystko w porządku; w największym porządku... ;)
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7052
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3268
Podziękowano: 3491
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zbyszku nie bądź złośliwy.

Dziękuję Melissko za wyszukanie artykułu.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Magnolia - czasem uszczypliwość jest na miejscu, bo sama przyznaj, że odmowa okien, gdy ma się ich "na pęczki" jest pożałowania godna!
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Melisska

Nieprzeczytany post

Zbyszek pisze: 05 wrz 2022, 9:27 @Magnolia - czasem uszczypliwość jest na miejscu, bo sama przyznaj, że odmowa okien, gdy ma się ich "na pęczki" jest pożałowania godna!
Ale czy ja pracuję w tej formie?
ja się tylko podzieliłam linkiem. Więc ta uszczypliwość w kierunku mojej osoby nie była jednak na miejscu,
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2022, 9:40 przez Melisska, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Melisska pisze: 05 wrz 2022, 9:39
Zbyszek pisze: 05 wrz 2022, 9:27 @Magnolia - czasem uszczypliwość jest na miejscu, bo sama przyznaj, że odmowa okien, gdy ma się ich "na pęczki" jest pożałowania godna!
Ale czy ja pracuję w tej formie?
ja się tylko podzieliłam linkiem. Więc ta uszczypliwość w kierunku mojej osoby nie była jednak na miejscu,
Czy ja do Ciebie to skierowałem????! NIE!
Ojej, przepraszam, ale to chyba oczywiste, że nie o Tobie i nie do Ciebie pisałem...
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Nie ma to jak przyczepić się do kogoś, kto daje własne pieniądze na dobre cele, że nie daje akurat na te, na które chce, by dawał kto inny....
Przy okazji: nie wiem czy wiesz, ale w II Rzeczpospolitej panowała zasada, że nie prosi się o jałmużnę w formie, w jakiej dawca zarabia (np. piekarza nie prosi się o chleb).
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zdaje się, że czasy II Rzeczypospolitej to już historia...
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7052
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3268
Podziękowano: 3491
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zbyszek pisze: 05 wrz 2022, 9:27 @Magnolia - czasem uszczypliwość jest na miejscu, bo sama przyznaj, że odmowa okien, gdy ma się ich "na pęczki" jest pożałowania godna!
A znasz wszystkie okoliczności tej sprawy, aby ją dobrze ocenić/osądzić?
Skoro z innego artykułu wiemy, że w zarządzie spółki są bardzo wierzące osoby, a mimo to podjęto taką decyzję, to może okoliczności przemawiały aby taką decyzje podjąć.
Takie zdanie, że komuś odmówiono pomocy, ma rzucać cień na firmę i ludzi... mało to osób które zazdroszczą, albo pomawiają innych?
Zakładajmy dobrą a nie złą wolę. Aby nie ulegać pomawianiu.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1483
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1232
Podziękowano: 1049
Płeć:

Nieprzeczytany post

Widuję te banery cały czas i powiem szczerze mam bardzo mieszane uczucia... Z jednej strony fajna sprawa bo przypominają ludziom o Panu Bogu. Jest to jakaś forma ewangelizacji. Z drugiej strony mam jakieś dziwne przeczucie, że za tymi billboardami kryje się coś więcej. Pamietam, np. te, które głosiły napis "STOP przyjmowaniu Komunii św. na rękę" albo te przeciwko homoseksualizmowi z wykorzystaniem Słowa Bożego...
Odnośnie kampanii fundacji Kornice to narazie widziałam jeden billboard, który zapala mi czerwoną lampkę bo promuje niezatwierdzone objawienia. 🤔


Obrazek
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

@esperanza - trzeba cierpliwie poczekać na dalszy ciąg, co się będzie dalej "pisało" na tych tablicach...?
Magnolia pisze: 05 wrz 2022, 10:03 A znasz wszystkie okoliczności tej sprawy, aby ją dobrze ocenić/osądzić?
Skoro z innego artykułu wiemy, że w zarządzie spółki są bardzo wierzące osoby, a mimo to podjęto taką decyzję, to może okoliczności przemawiały aby taką decyzje podjąć.
Takie zdanie, że komuś odmówiono pomocy, ma rzucać cień na firmę i ludzi... mało to osób które zazdroszczą, albo pomawiają innych?
Zakładajmy dobrą a nie złą wolę. Aby nie ulegać pomawianiu.
OK, słusznie - trzeba unikać pomawiania. Przyjąłem jednak, że skoro publicznie się tak wypowiedział poseł, to gdyby to była jakaś nieprawda, to by on tego bardzo pożałował, więc uznałem, że to prawda. A co do motywów odmowy, to oczywiście ich nie znam; Ty ich też nie znasz... Jedynie co wiemy, to partyjna przynależność proszącego oraz partyjne preferencje proszonego... [jedno z drugim się "gryzie"; ale jakie polityczne poglądy miała ta potrzebująca osoba, tego już nie wiemy...]
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2022, 10:17 przez Zbyszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2006
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 587
Podziękowano: 1567
Płeć:

Nieprzeczytany post

Może nieświadomie promują takie objawienia, może i świadomie, ale w dobrej wierze w ich mniemaniu.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

To bardzo maryjny człowiek [siła sprawcza tych bilbordów]: https://www.onet.pl/biznes/newsweek/mat ... z,452ad802
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
ODPOWIEDZ