Nawróceniowa historyjka

Podziel się krótkim i radosnym świadectwem, jak w Twoim życiu działa Bóg.
Świadectwo generalnie ma być skoncentrowane na Bogu, na tym, co Bóg nam uczynił... za co dziękujemy i czujemy wdzięczność – na chwałę Panu!
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1394
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1211
Podziękowano: 1019
Płeć:

Nieprzeczytany post

Chciałam opowiedzieć Wam jedną z historii z samych początków mojego nawrócenia.
To był czas dla mnie dużej dezorientacji i walki duchowej. Chociaż miałam przekonanie, że Pan Jezus jest ze mną to tak po ludzku czułam się wystraszona wszystkim, a świat wydawał mi się jakiś inny, odmieniony. Miałam wrażenie, że ludzkość idzie w dół, tyle zła zaczęłam wtedy dostrzegać i fakt, że byłam tego częścią sprawiało że chciało mi się wyć. Byłam w bardzo złym stanie i w nieciekawej sytuacji życiowej i nie znałam nikogo wierzącego, modlącego się itp. Tamtego dnia wyszłam z pracy na autobus. Na przystanku starsza kobieta poprosiła mnie o pomoc w odczytaniu rozkładu jazdy. Wszystko jej wyjaśniłam a ona zapytała mnie o imię. Beata - odpowiedziałam, a ona na to:
- Beatko, pomodlę się dzisiaj w Twojej intencji dziesiątką różańca radosną, dziękuję Ci za pomoc.
Nie jestem w stanie opisać radości jaka mi towarzyszyła wtedy, jak mocno poczułam wsparcie Boże i jakiego mi to dało powera do dalszej drogi.
Czemu to piszę? A no dlatego, że ta historia pokazała mi jak zapewnienie kogoś o modlitwie ma moc i że trzeba być czujnym bo tacy ludzie jak ja wtedy, na pewno są gdzieś teraz wśród nas choćby na głupim przystanku autobusowym. :ymblushing:
Ostatnio zmieniony 16 lut 2021, 12:35 przez esperanza, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 253
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

czy tu kazdy moze napisac kiedy i jak sie nawrocil, czy raczej zalozyc wlasny watek?
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6838
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3193
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

abi pisze: 16 lut 2021, 15:30 czy tu kazdy moze napisac kiedy i jak sie nawrocil, czy raczej zalozyc wlasny watek?
To zależy od Ciebie Abi, jak wolisz.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6838
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3193
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ewangelizacja na ulicy miasta, jakie przyniosła efekty?
https://www.gosc.pl/doc/6917767.Wiara-w ... MIf50T6NGA
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
ODPOWIEDZ