Alicja Lenczewska- współczesna mistyczka

Podziel się krótkim i radosnym świadectwem, jak w Twoim życiu działa Bóg.
Świadectwo generalnie ma być skoncentrowane na Bogu, na tym, co Bóg nam uczynił... za co dziękujemy i czujemy wdzięczność – na chwałę Panu!
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6836
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Wczoraj przesłuchałam świadectwo Doroty Lenczewskiej, szwagierki Alicji Lenczewskiej, współczesnej mistyczki zmarłej w 2012 r.



Słuchając Pani Doroty zdałam sobie sprawę jak bardzo mylimy się w pojmowaniu świętości jako bycia człowiekiem idealnym, doskonałym. Pani Dorota nie opowiadała o Alicji jako osobie doskonałej, tylko o człowieku z wadami i słabościami, albo taki która czasem dawała się we znaki, np wczesną pobudką w Wielkanoc.

Zainteresowałam się także Dziennikiem duchowym Alicji Lenczewskiej, czyli spisanymi jej dialogami z Panem Jezusem.
http://www.gloria-deo.pl/wp-content/upl ... ewska..pdf

Pani Dorota przyznaje, ze nie zdawała sobie sprawy że Alicja rozmawia z Jezusem. Czyli Alicja zachowywała takie sprawy dla siebie, chowała je w sercu, jak Maryja.
W tych dialogach Alicja zdaje sobie sprawę jaka jest słaba i jak często upada, Jezus często ją strofuje, nakierowuje na dobrą drogę, daje wskazówki. Jezus nie kocha człowieka doskonałego, ani nie zaczął mówić do doskonałej Alicji, tylko kocha każdego pomimo grzeszności i słabości, chce towarzyszyć cały czas i pragnie wzajemności, czyli relacji miłości wzajemnej. To jest wewnętrzna świętość, czyli nieustanna relacja z Jezusem.

Ze spisanych dialogów z Jezusem powstał "Świadectwo. Dziennik duchowy", wydany za zgodą biskupa szczecińskiego Henryka Wejmana.

Z dziennika:
nr 242
+ Świętość polegająca na oddaniu Mi swej woli i życia wśród ludzi, by im służyć i świadczyć o Mnie jest trudniejsza, ale o wiele bardziej owocna.
nr 151
+ Ja jestem wszelaką doskonałością i nic nie trzeba Mi dodawać. Mogę tylko przyjąć bezsilność i nędzę ludzka, by ją uświęcić i zamienić w miłość, piękno, szczęście.
nr 151
+ Jestem Miłością i pragnę uszczęśliwiać, i zbawić wszystkie Moje dzieci. Taka jest Moja natura i po to was stworzyłem.


Fascynujące jest to, że Jezus kieruje swoje słowa do osoby współczesnej, czyli zna realia obecnych czasów.
To wielka wartość dostawać wskazówki samego Jezusa do współczesnego człowieka, nie sądzicie?
Znacie Dzienniki Alicji Lenczewskiej?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Fina
Posty: 36
Rejestracja: 31 mar 2021, 20:51
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 15
Podziękowano: 15
Płeć:

Nieprzeczytany post

Uwielbiam jej dzienniczek duchowy. Świetna postać
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6836
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Fina pisze: 29 gru 2021, 12:53 Uwielbiam jej dzienniczek duchowy. Świetna postać
Co najbardziej utkwiło CI w pamięci po przeczytaniu dzienniczka?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Fina
Posty: 36
Rejestracja: 31 mar 2021, 20:51
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 15
Podziękowano: 15
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Magnolia słowa Boga o ludziach np:
-Każdego prowadzę inną odpowiednią dla niego drogą
-Wyjaśnienie czym jest czyściec i co tam robią dusze
-Porównanie życi człowieka do mozaiki

Dodatkowo często Jezu mówił, że zbliża się godzina sądu ostatecznego. Wspomniał, że zapina już rzemyk u sandała. To było trochę wstrząsające bo wydawało się jakby to miało mieć miejsce za minutę i dodatkowo dawało motywację do lepszego postępowania. Ciekawe było to, że Alicja i Jezus rozmawiali czasami ze sobą za pomocą „Pieśni nad pieśniami”. W ogóle można tam zobaczyć, że jeśli przemawiał Bóg to prosto i na temat nie rozwodził się.
Megi

Nieprzeczytany post

Mam dwie książki "słowo pouczenia" i "świadectwo", warte przeczytania :)
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zalecałbym jednak ostrożność - bądź co bądź nie są to jakieś uznane objawienia.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6836
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 09 sty 2022, 23:15 Zalecałbym jednak ostrożność - bądź co bądź nie są to jakieś uznane objawienia.
Marku biskup diecezji szczecińsko- kamieńskiej, miejsca zamieszkania Alicji, bp Henryk Wejman, wyraził zgodę na publikację tych dzienników.
Ja wiem, że to nie to samo co uznanie objawień przez Kościół, ale jednak ktoś to wcześniej przeczytał i ocenił pod względem teologicznym. Nie należy tych dzienników traktować jako kolejne Objawienie, bo nie ma i nie może tam być nic dodatkowego poza Objawieniem, które znamy z Biblii.
Sama czytam i jestem spokojna. Bo jest to po prostu prowadzenie duchowe duszy do świętości, wyjątkowe bo przewodnikiem jest sam Jezus.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Nie namawiam żeby nie czytać. Namawiam, by czynić to krytycznie.
Osobiście mam sporo wątpliwości.
Pozwolenie na drukowanie to nawet ja na swoje dwie książki mam ;)
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1391
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1211
Podziękowano: 1019
Płeć:

Nieprzeczytany post

Też czytałam "Świadectwo" bardzo mi pomogła ta książka na początku nawrócenia. Przybliżyła mnie do zrozumienia kilku rzeczy.. Na półce mam jeszcze "Słowo pouczenia" czasami do niej zaglądam, ale nie czytam już od deski do deski.
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Fina
Posty: 36
Rejestracja: 31 mar 2021, 20:51
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 15
Podziękowano: 15
Płeć:

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 10 sty 2022, 9:13 Nie namawiam żeby nie czytać. Namawiam, by czynić to krytycznie.
Osobiście mam sporo wątpliwości.
Pozwolenie na drukowanie to nawet ja na swoje dwie książki mam ;)
Jakie wątpliwości ? Pytam bo chciałabym poznać zdanie czy w czymś konkretnym pokładasz wątpliwości czy nie do końca wierzysz w prawdziwość treści?
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Głównie związane z ruchem charyzmatycznym.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6836
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 11 sty 2022, 1:18 Głównie związane z ruchem charyzmatycznym.
Dopowiem, że Marek ma zastrzeżenia do Odnowy w Duchu Świętym, do takiej wspólnoty należała Alicja Lenczewska.

A same dzienniki Marku czytałeś?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Owszem, mam, choć nie odrzucam Odnowy jako takiej. Natomiast mam wątpliwości (nie zastrzeżenia) właśnie co do niektórych afirmacji Odnowy w objawieniach jak również afirmacji Medjugorie. Poza tym w ogóle jestem ostrożny wobec objawień prywatnych, zwłaszcza nie zatwierdzonych..

Chciałbym natomiast zaznaczyć, że moje wątpliwości NIE pokrywają się z wątpliwościami np.p. Salwowskiego czy ks., które to zastrzeżenia mam za naciągane.
Natomiast nihil obstat nie tyle oznacza uznanie objawień, co brak sprzeczności z doktryną katolicką.
Dzienniki robią wrażenie, jakby wizje mistyczne przeplatały się z przemyśleniami Autorki.
A może to tylko moje uprzedzenia?
Ostatnio zmieniony 11 sty 2022, 9:48 przez Marek Piotrowski, łącznie zmieniany 2 razy.
Fina
Posty: 36
Rejestracja: 31 mar 2021, 20:51
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 15
Podziękowano: 15
Płeć:

Nieprzeczytany post

Jest w tym trochę racji. Dziennik wygląda jakby wizję przeplatały się z przemyśleniami autorki.
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1391
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1211
Podziękowano: 1019
Płeć:

Nieprzeczytany post

Trudno zeby się nie przeplatały skoro to jest jej dziennik. To co mówi Pan Jezus jest zaznaczone, ale wiadomo ze to nie jest Pismo Święte. Ja też podchodzę ostrożnie do objawień prywatnych także rozumiem Marka, ale to chyba tak rozsądek ogólnie nakazuje.
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6836
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

No ale właśnie tyle nam wystarczy by coś co czytamy było dla naszego pożytku, że ktoś sprawdził, ze nie ma sprzeczności z doktryną katolicką - znaczy się bezpieczna lektura.
NIe ma oficjalnej opinii Kościoła co do objawień Alicji.

Jednak czytając rozpoznaje się tego samego Jezusa, który rozmawiał z św Faustyną - ja mam takie silne wrażenie.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1391
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1211
Podziękowano: 1019
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 11 sty 2022, 11:42

Jednak czytając rozpoznaje się tego samego Jezusa, który rozmawiał z św Faustyną - ja mam takie silne wrażenie.
Tak jest, wiem o czym mówisz 🤗
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6836
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

W 10 rocznicę śmierci Alicji Lenczewskiej odbyła się msza św i dano świadectwo o Niej:



mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 11 sty 2022, 8:48 Owszem, mam, choć nie odrzucam Odnowy jako takiej. Natomiast mam wątpliwości (nie zastrzeżenia) właśnie co do niektórych afirmacji Odnowy w objawieniach jak również afirmacji Medjugorie. Poza tym w ogóle jestem ostrożny wobec objawień prywatnych, zwłaszcza nie zatwierdzonych..

Chciałbym natomiast zaznaczyć, że moje wątpliwości NIE pokrywają się z wątpliwościami np.p. Salwowskiego czy ks., które to zastrzeżenia mam za naciągane.
Natomiast nihil obstat nie tyle oznacza uznanie objawień, co brak sprzeczności z doktryną katolicką.
Dzienniki robią wrażenie, jakby wizje mistyczne przeplatały się z przemyśleniami Autorki.
A może to tylko moje uprzedzenia?
Ja też mam takie wrażenie. Pani Alicja nie przemawia do mnie.
Telorudik
Posty: 61
Rejestracja: 31 maja 2022, 18:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 40
Podziękowano: 21
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dlaczego tak uważasz, Aloesie? Czy kierujesz się tymi samymi obiekcjami co Marek czy masz jakieś inne?
Ostatnio zmieniony 01 cze 2022, 9:55 przez Telorudik, łącznie zmieniany 1 raz.
Chwalmy Boga, ratujmy bliźniego.
ODPOWIEDZ