Całun Turyński i chusta z Manoppello

Podziel się krótkim i radosnym świadectwem, jak w Twoim życiu działa Bóg.
Świadectwo generalnie ma być skoncentrowane na Bogu, na tym, co Bóg nam uczynił... za co dziękujemy i czujemy wdzięczność – na chwałę Panu!
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6836
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Czy to możliwe że Bóg zostawił nam jedynie Biblię?
Czy wiesz, że istnieją prawdziwe dowody Jego zmartwychwstania?

Naukowcy przebadali całun już na każdy możliwy współcześnie sposób. Dla mnie najistotniejszą informacją, która się powtarzała w badaniach nad kilkoma relikwiami po Jezusie - jest jednakowa grupa krwi AB obecna na tych relikwiach.
Podobne rzeczy są zawarte w tym wywiadziehttp://www.duchprawdy.com/krew_na_hostii_w_sokolce.htm
albo tu: https://wiadomosci.onet.pl/religia/ja-j ... -ab/8hl414
Przyznam, że te odkrycia zrobiły na mnie wrażenie! Przymnożyły znacznie moja wiarę. Czytając ten album czułam się jak Niewierny Tomasz, który właśnie wkłada palec w rany Jezusa, by się przekonać że to PRAWDA.

Jeśli jeszcze nie znasz historii Całunu Turyńskiego i Chusty z Manopello, to koniecznie poznaj, zrozumiesz, ze nasza wiara posiada konkretne dowody na zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa ! !





Kim jest człowiek z Całunu Turyńskiego? Co wiemy o krwi, pocie i białku, które znajduje się na płótnie? Jak ten wizerunek został “odbity”? Ile pożarów przetrwał Całun?
Czy to święta relikwia czy może dziejowa manipulacja? Jakie są teorie za i przeciw? Co na to wszystko nauka?

O tym wszystkim rozmawiałem z Krzysztofem Sadło z Polskiego Centrum Syndonologicznego, które zajmuje się badaniami Całunu Turyńskiego i szerzeniem wiedzy na ten temat.

Mój gość opowiada także o zbieżności Ewangelii z tym co jest na Całunie i o zawiłej historii Całunu. Mówi o tym z czym Mel Gibson przesadził w “Pasji”, a wreszcie odpowiada na najważniejsze pytanie dotyczące Całunu. (poniżej)



Dalej przejdźmy do śledztwa naukowego relikwii Chrystusowych:



Nawet zrekonstruowano Mężczyznę z Całunu w 3D
https://pl.aleteia.org/2018/03/31/mezcz ... =onesignal



Inne filmy, które znalazłam kilka lat temu:



mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6836
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post



to trzeba obejrzeć, to jest fascynujące i niesamowite - objawia się geniusz Boga!

Nawet moje sceptycznie nastawione córki słuchały z zaciekawieniem jak im streszczałam ten dokument :-bd
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6836
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
ODPOWIEDZ