Spowiedź po latach

Tu omawiamy problemy w rozeznawaniu grzechów, problemy ze spowiedzią, skrupulatyzm
dytka73
Posty: 3
Rejestracja: 02 lut 2023, 10:17
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 6
Podziękowano: 3
Płeć:

Nieprzeczytany post

Witam,
Przez wiele lat nie byłam u spowiedzi. Od jakiegoś czasu czuję potrzebę pojednania z Bogiem. Nie wyobrażam sobie po takim czasie iść do konfesjonału bo chciałabym aby była to spowiedź hmm... z całego życia i musiałabym tam spędzić pół dnia. Myślicie, że powinnam umówić się z księdzem w kancelarii na taką spowiedź? Czy w ogóle to możliwe...? Jestem pełna obaw.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7034
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3261
Podziękowano: 3488
Płeć:

Nieprzeczytany post

Witaj Dytko, tak jest to możliwe, należy się umówić na spowiedź generalną. Bóg czeka na Ciebie, chce cię oczyścić i przywrócić do życia w łasce.

Zerknij tu:
viewtopic.php?f=8&t=12
a tu znajdziesz dobry rachunek sumienia:
viewtopic.php?f=8&t=15

Dobrze jest zapisać sobie grzechy na kartce, albo w telefonie w notatkach. Kartka lepsza bo można ją po spowiedzi podrzeć i powiedzieć do siebie: tego już NIE MA, Bóg zgładził moje wszystkie grzechy.

Spowiedź gładzi winy, ale jeszcze trzeba pamiętać, ze grzech zaciąga również kary, a te władza odpusty:
https://odpust.sos.pl
Postaraj się po spowiedzi o odpust, np 30 minut czytanie Słowa Bożego, albo 30 minutowa adoracja Najświętszego Sakramentu.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

A jakiego rodzaju masz obawy, @dytka73 ? Czego dotyczą?
dytka73
Posty: 3
Rejestracja: 02 lut 2023, 10:17
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 6
Podziękowano: 3
Płeć:

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 02 lut 2023, 10:49 A jakiego rodzaju masz obawy, @dytka73 ? Czego dotyczą?
Boję się tego, co o mnie pomyśli ksiądz - moje życie w ostatnich latach wyglądało różnie. Boję się, że wybuchnę płaczem gdy będę o tym mówiła - ze mnie strasznie emocjonalna kobieta. Jednak spowiedź w konfesjonale a taka rozmowa twarzą w twarz wygląda inaczej.

Dodano po 7 minutach 49 sekundach:
Magnolia pisze: 02 lut 2023, 10:34 Witaj Dytko, tak jest to możliwe, należy się umówić na spowiedź generalną. Bóg czeka na Ciebie, chce cię oczyścić i przywrócić do życia w łasce.

Zerknij tu:
viewtopic.php?f=8&t=12
a tu znajdziesz dobry rachunek sumienia:
viewtopic.php?f=8&t=15

Dobrze jest zapisać sobie grzechy na kartce, albo w telefonie w notatkach. Kartka lepsza bo można ją po spowiedzi podrzeć i powiedzieć do siebie: tego już NIE MA, Bóg zgładził moje wszystkie grzechy.

Spowiedź gładzi winy, ale jeszcze trzeba pamiętać, ze grzech zaciąga również kary, a te władza odpusty:
https://odpust.
Postaraj się po spowiedzi o odpust, np 30 minut czytanie Słowa Bożego, albo 30 minutowa adoracja Najświętszego Sakramentu.
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Bardzo mnie podniosły na duchu słowa "Tego już nie ma...". Masz rację, trzeba zamknąć za sobą przeszłość i przestać myśleć wstecz. Dla mnie przyszedł czas na pojednanie się z Bogiem. Nigdy nie słyszałam Go tak wyraźnie.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7034
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3261
Podziękowano: 3488
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ksiądz słucha grzechów ze znudzeniem. Naprawdę niczym już kapłana nie zaskoczymy. To się wciąż powtarza. Kapłan się nad tym nie zatrzymuje wcale bo i po co?

Poza radością że kolejny grzesznik się nawraca nic złego nie powinno cię spotkać ze strony kapłana.

Kiedyś jechałam z koleżanką na msze św z modlitwą o uzdrowienie. Słabo się znaliśmy. Wiec w drodze , w zwykłym autobusie miejskim rozmawiałyśmy. I opowiedziała mi jak to zatajała latami ważne sprawy na spowiedzi. Namówiłam ją na spowiedź z wielu lat przyjmowania świętokradczo sakramentów. I odważyła się pójść. Dostała wiele słów ciepła i miłości Jezusa do Niej.
Przecież Bóg doskonale zna naszą grzeszności i słabość. A mimo to nas odkupił z miłości.
A spowiedź nie ma ograniczenia w ilości co również wiele mówi o niepojętym miłosierdziu Jezusa.

Dodano po 1 minucie 26 sekundach:
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

dytka73 pisze: 02 lut 2023, 11:57 Boję się tego, co o mnie pomyśli ksiądz - moje życie w ostatnich latach wyglądało różnie.
Zapewniam Cię, że niczym go nie zbulwersujesz. Co więcej, obowiązuje go - w pewnym sensie - tajemnica wobec samego siebie. Nie powinien rozmyślać o tym (w każdym razie w połączeniu z konkretną spowiadającą sie osobą).
Ale generalnie, to jak napisała Magnolia - ksiadz raczej musi walczyć z monotonią (jak mówi stare powiedzenie spowiedników "2000 lat chrześcijaństwa, a grzechy ciągle te same" ;) )
Boję się, że wybuchnę płaczem gdy będę o tym mówiła - ze mnie strasznie emocjonalna kobieta.
Nawet jeśli, to co? Żaden wstyd. Wielkie rzeczy się dzieją (choć rzadko to odczuwamy).
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7034
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3261
Podziękowano: 3488
Płeć:

Nieprzeczytany post

Łzy grzesznika z żalu to sama radość dla nieba.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Melisska

Nieprzeczytany post

dytka73 pisze: 02 lut 2023, 10:24 Witam,
Przez wiele lat nie byłam u spowiedzi. Od jakiegoś czasu czuję potrzebę pojednania z Bogiem. Nie wyobrażam sobie po takim czasie iść do konfesjonału bo chciałabym aby była to spowiedź hmm... z całego życia i musiałabym tam spędzić pół dnia. Myślicie, że powinnam umówić się z księdzem w kancelarii na taką spowiedź? Czy w ogóle to możliwe...? Jestem pełna obaw.
Hej :)
Widziałam twój post na sąsiednim forum :) tam odpisałam że jak najbardziej jest to możliwe :) i jak udało się już coś zrobić w tym kierunku? :)
Ostatnio zmieniony 03 lut 2023, 21:34 przez Melisska, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ