Ocena ciężaru grzechu

Tu omawiamy problemy w rozeznawaniu grzechów, problemy ze spowiedzią, skrupulatyzm
Paola2

Nieprzeczytany post

Szczęść Boże! Jestem nowa na forum i chciałabym zadać pewne pytanie. Ostatnio oglądałam serial na Netlfix od 16 lat (mam już XX lat) który poleciła mi koleżanka. Pojawiły się w nim informacje, że może zawierać sceny łóżkowe. Widziałam dwa razy taką scenę, ale nie wyowłała ona u mnie żadnych nieczystych myśli ani czynów. Nie był to oczywiście jakiś serial dla dorosłych, tylko taki młodzieżowy że tak powiem. Nie wybrałam go ze względu na chęć oglądanie jakiś nieczystych rzeczy. Czy popełniłam grzech ciężki widząc takie coś? Kiedyś jako dziecko z ciekawości w internecie oglądałam niemoralne filmy, ale zaprzestałam tego raz na zawsze i wyspowiadałam się z tego. Czasami mam wrażenie że moje sumienie przez to stało się bardzo wrażliwe na takie typu rzeczy i sprawy. I wydaje mi się że może przesadzam z tym serialem. Czy moglibyście pomóc mi ocenić tą sytuację? Dodam że teraz przewijam takie sceny dla własnego spokoju.

Usunięto dane osobowe. Dominik
Ostatnio zmieniony 06 mar 2021, 12:48 przez Dominik, łącznie zmieniany 2 razy.
Logan

Nieprzeczytany post

Nie dostrzegam znamion ciężkiej winy moralnej. Postępowanie właściwe.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6997
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3253
Podziękowano: 3483
Płeć:

Nieprzeczytany post

Witaj Małgosiu, ciesze się że do nas trafiłaś.
Zgadzam się z odpowiedzią Logana.
Czuj się u nas swobodnie, pytaj jeśli masz jeszcze wątpliwości, mamy kilka fajnych quizów i ankiet.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Paola2

Nieprzeczytany post

Bardzo dziękuje za odpowiedz to w takim razie mam jeszcze jedno pytanie. Czy jak źle oceniłam ciężar tego grzechu ze względu na te filmiki z dzieciństwa i uważałam go za ciężki, to czy teraz jak już wiem że najwyżej jest lekki to mógł się przez to myślenie stać grzechem ciężkim? Wiem że trochę to głupio może brzmieć ale się trochę pogubiłam.
Ostatnio zmieniony 06 mar 2021, 12:45 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6997
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3253
Podziękowano: 3483
Płeć:

Nieprzeczytany post

Małgosia01 pisze: 03 mar 2021, 19:56 Bardzo dziękuje za odpowiedz to w takim razie mam jeszcze jedno pytanie. Czy jak źle oceniłam ciężar tego grzechu ze względu na te filmiki z dzieciństwa i uważałam go za ciężki, to czy teraz jak już wiem że najwyżej jest lekki to mógł się przez to myślenie stać grzechem ciężkim? Wiem że trochę to głupio może brzmieć ale się trochę pogubiłam.
Grzechy przez to że o nich myślimy nie zmieniają swojej wagi. no coś Ty.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Paola2

Nieprzeczytany post

Dziękuje jeszcze raz za odpowiedzi na pewno zajrzę do quizów i ankiet :)
Ostatnio zmieniony 06 mar 2021, 12:45 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ