Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Skrupuły

Tu omawiamy problemy w rozeznawaniu grzechów, problemy ze spowiedzią, skrupulatyzm
Karmel
Posty: 44
Rejestracja: 13 gru 2021, 9:23
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 59
Podziękowano: 20
Płeć:

Nieprzeczytany post

Kilka dni temu koleżanka przyszła do pracy wzburzona, ponieważ dowiedziała się, że szefostwo chce jej dołożyć obowiązki innej osoby, która się z nich nie wywiązuje. Staram się bardzo uważać na to co mówię by nie grzeszyc obmową. Ta osoba, która nie wywiązuje się z obowiązków jest już przez wszystkich pod tym względem znana. Skomentowałam to mówiąc że dziwię się że taką osobę pracodawca trzyma, a jej samej może ktoś nie przekazał dobrze tego co do niej należy a nasza kierowniczka powinna za nami stawać i bronić a nie zgadzać się na wszystko czego chce "góra", kiedy same mamy sporo pracy. Fakt, że dyskusja była gorąca i z innych ust wychodziły niemiłe słowa napędził mi wątpliwości czy nie zgrzeszyłam obmową lub krytyką zachowania. Nie miałam w sercu złych intencji, bardziej zależało mi na wsparciu koleżanki i zrozumieniu obu stron.
Przyjęłam tego dnia komunię, ale naszły mnie wątpliwości czy powinnam.
Poszłam kolejnego dnia do spowiedzi i wyspowiadalam się z krytyki itp. Jednak tak sie tym przejęłam że zapomnialam wspomnieć że przyjęłam raz komunię.
Teraz mam wątpliwości czy nie powinnam tej spowiedzi powtórzyć... :(
Jestem skrupulantem. Nie dają mi one żyć. Proszę o obiektywne ocenienie sytuacji bo sie wykończę..
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Bóg patrzy w serce, patrzy na intencje... a ty nie miałaś złych intencji.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

Też myślę podobnie do @Magnolia , że nie chciałaś źle i bym się w takiej sytuacji nie spowiadał ponownie.
Przykra sytuacja z tą osobą nieprzekładającą się do swoich obowiązków :( Głowa do góra @Karmel będzie dobrze.
W końcu poznają się wśród szefostwa na kimś takim.
ODPOWIEDZ