Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Proszę o pomoc!

Tu omawiamy problemy w rozeznawaniu grzechów, problemy ze spowiedzią, skrupulatyzm
Anonim
Posty: 1
Rejestracja: 15 cze 2022, 23:53
Wyznanie: katolicyzm
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dzień dobry!
Mam problem, wczoraj w nocy wykonałem gest masturbacji, nie wiem co na mnie napadło nie oglądałem niczego złego ani nie wyobrażałem, i na pewno podczas tego czynu nie chciałem, ani nie planowałem się podniecić, nie chciałem tego tylko jak poczułem to uczucie od razu zrobiłem wszystko co było w mojej mocy aby zaprzestać to czuć co po chwili stało się sukcesem (Powtarzam raz jeszcze nie chciałem tego i to nie było w żaden sposób zaplanowane w życiu bym tego nie zrobił!) Czy mam obowiązek się z tego wyspowiadać?
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1400
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1211
Podziękowano: 1020
Płeć:

Nieprzeczytany post

Cześć @Anonim !

Polecam Ci ten wątek:

viewtopic.php?f=8&t=175


Moim zdaniem to była pokusa, z którą walczyłeś i której sie ostatecznie nie poddałeś. Po tym co napisałeś nie sądzę, że to grzech ciężki który wymaga spowiedzi. Co najwyżej spowiedź powszechna podczas mszy jeśli męczą Cię wyrzuty sumienia.
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6848
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3198
Podziękowano: 3444
Płeć:

Nieprzeczytany post

Też tak bym to oceniła jak esperanza.
Akt żalu podczas spowiedzi powszechnej wystarczy.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
ODPOWIEDZ