Spowiedź

Tu omawiamy problemy w rozeznawaniu grzechów, problemy ze spowiedzią, skrupulatyzm
Lola1994
Posty: 2
Rejestracja: 28 lis 2022, 17:00
Wyznanie: katolicyzm
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zacznę od tego że jestesmy z mężem małżeństwem od ponad 6lat mamy trójkę dzieci. Ostatnio ruszylo mnie sumienie bo męczy mnie to strasznie od środka gdy jeszcze byłam panna spałam z wieloma mezczyznami , do spowiedzi chodziłam ale nigdy jak do tej pory nie spowiadalam się z tego grzechu że cudzołożyłam bo się po prostu wstydziłam chodziłam też do komuni po tych spowiedziach. Wyczytałam że to jest świętokradztwo. Czy po ponad 10latach gdy nie spowiadalam się z tego jedynego grzechu to otrzymam od księdza rozgrzeszenie? Dodam że bardzo żałuję tego co robiłam ciąży mi to na sumieniu chce się już tego pozbyć...
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1999
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 587
Podziękowano: 1567
Płeć:

Nieprzeczytany post

Nie ma czegoś takiego jak okres uprawomocnienia się grzechu, że po tym okresie już klamka zapadła i nie można się z niego wyspowiadać.
Jeśli masz z mężem kościelny ślub, to nie powinno być problemu z rozgrzeszeniem. Za grzech żałujesz, jeśli masz katolicki ślub to nie grzeszysz z mężem, więc raczej wszystko jest ok w tej materii.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7073
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3271
Podziękowano: 3492
Płeć:

Nieprzeczytany post

Witaj Lola, każdy skruszony żalem grzesznik może liczyć na rozgrzeszenie, zwłaszcza gdy postanawia poprawę.

Trzeba iść do spowiedzi i wyznać grzech nierządu z czasów młodości oraz grzech przyjmowania komunii św w grzechu ciężkim (bo nierząd takim grzechem jest). No i pozostałe grzechy zgodnie z rachunkiem sumienia który zrobisz przed spowiedzią. otrzymasz rozgrzeszenie, bo już wiesz ze to było złe i tego żałujesz.

Bóg jest Miłosierny i bardzo Cię kocha.

Odmów psalm 51
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Lola1994
Posty: 2
Rejestracja: 28 lis 2022, 17:00
Wyznanie: katolicyzm
Płeć:

Nieprzeczytany post

Jest jeszcze jedno ale ... Gdy chodziłam z moim chłopakiem zdradziłam do z innym .(teraz jest moim mężem).
Boje się że nie dostanę rozgrzeszenia przez to że zdradzalam ,spałam z innymi chodziłam do spowiedzi nie mówiąc tych grzechów że wstydu o biorąc przy tym jeszcze komunie. Żałuję tego strasznie bardzo mnie sumienie męczy... Co mam robic
Melisska

Nieprzeczytany post

Lola1994 pisze: 29 lis 2022, 12:26 Co mam robic
Szczerze sie wyspowiadać.
Rozumiem że możesz odczuwać lęk i że może być ciężko otworzyć się przed kapłanem. Ale tak na prawdę tam czeka na ciebie Jezus. ;)
Ważne że chcesz oczyścić swoją duszę.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7073
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3271
Podziękowano: 3492
Płeć:

Nieprzeczytany post

Wszystko wyznaj szczerze i żałuj i postanów poprawę, a dostaniesz rozgrzeszenie.
Miłość Boga jest znacznie większą niż Twoje grzechy.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
ODPOWIEDZ