Szczęść Boże!

Pragniemy stworzyć tu życzliwą i braterską atmosferę, chcemy wiedzieć, z kim piszemy - daj się poznać. Przedstaw się użytkownikom forum religijnego.
Awatar użytkownika
s. Małgorzata
Posty: 15
Rejestracja: 17 lut 2022, 9:16
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 22
Podziękowano: 43
Płeć:

Nieprzeczytany post

Witam serdecznie! Przywędrowałam tu za zaproszeniem Dominika, któremu bardzo za nie dziękuję.
Jestem Franciszkanką Misjonarką Maryi, na co dzień pracuję z niepełnosprawnymi intelektualnie kobietami (https://www.facebook.com/DPSwKietrzu), kiedyś bardziej sumiennie prowadziłam bloga (link w stopce), teraz publikuję mniej, bo w wolnym czasie będę uzupełniać wiedzę i umiejętności muzyczne (tak sobie trochę śpiewam, gram, tworzę). Z wykształcenia jestem teologiem dogmatycznym. Moje zgromadzenie jest zgromadzeniem franciszkańskim i misyjnym (ja byłam tylko przez osiem lat na Węgrzech, z czego 3 lata na ukraińskim Zakarpaciu pracowałam z mniejszością węgierską), ale mam silne związki duchowe z eremityzmem, ponieważ mam za sobą również trzy lata życia w monastyrze pustelniczym mniszek paulinek (tych od paulinów z Jasnej Góry) na Węgrzech.

Można mnie znaleźć na FB i na TT (charaktetystyczne zdjęcie profilowe, bo jedną z moich wielu pasji jest łucznictwo intuicyjne - taka statystyczna zakonnica ;) )

Mam nadzieję, że - na ile będzie to możliwe - będę mogła służyć niejaką pomocą.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6842
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Serdecznie witamy siostro!!
Może opowie nam siostra o misjach i życiu pustelniczym to będzie interesujące tak z pierwszej ręki posłuchać. 😀👍
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Witam :ymhug:
Dziękuję za przyjęcie zaproszenia.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Serdecznie witamy. Liczymy na ciekawe opowieści 😊🌼
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
s. Małgorzata
Posty: 15
Rejestracja: 17 lut 2022, 9:16
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 22
Podziękowano: 43
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 17 lut 2022, 10:02 Serdecznie witamy siostro!!
Może opowie nam siostra o misjach i życiu pustelniczym to będzie interesujące tak z pierwszej ręki posłuchać. 😀👍
Myślę, że będzie to wychodzić "w praniu", bo zarówno na Węgrzech, jak i w monastyrze zostawiłam kawał serducha, więc przykłady często czerpię z tamtych dawnych lat ;)
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1396
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1211
Podziękowano: 1019
Płeć:

Nieprzeczytany post

@s. Małgorzata Witam się i ja! Bardzo miło mi siostrę poznać. Mam nadzieję na ciekawe dyskusje i możliwość z czerpania siostry wiedzy i doświadczenia 🤗
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Skaza

Nieprzeczytany post

Witam serdecznie siostro Małgorzato i również bardzo mi miło poznać :) :-bd
Awatar użytkownika
DariuszJ
Posty: 268
Rejestracja: 29 sty 2021, 17:41
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 229
Podziękowano: 234
Płeć:

Nieprzeczytany post

Witam siostro! W czym szczególnie z teologii dogmatycznej się siostra specjalizuje lub co szczególnie z tego zakresu pasjonuje? :)
"Deus caritas est, et qui manet in caritate, in Deo manet, et Deus manet in eo".
1J 4,16b

"Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim". 1J 4,16b
Awatar użytkownika
s. Małgorzata
Posty: 15
Rejestracja: 17 lut 2022, 9:16
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 22
Podziękowano: 43
Płeć:

Nieprzeczytany post

@DariuszJ Magisterkę pisałam na temat dialogu międzyreligijnego i deklaracji "Dominus Iesus", szczególnie bliska jest mi eschatologia (stosowana ;) ) - o czym bym nie zaczęła, to na eschatologii skończę :D
Ale przy tym nie jestem naukowcem z prawdziwego zdarzenia: bardziej tym żyję, niż badam :)
ODPOWIEDZ