Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Cześć

Pragniemy stworzyć tu życzliwą i braterską atmosferę, chcemy wiedzieć, z kim piszemy - daj się poznać. Przedstaw się użytkownikom forum religijnego.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 13 cze 2022, 12:57 Święci mawiali że nie
Ma takiej góry duchowej z której nie można by spaść.
Człowiek musi swoją wiarę rozwijać. Bo można ją utracić przez poddanie się zwątpieniu.
No to zacytuję jednego świętego:
1Kor 10:11-12 PAU (Biblia Paulistów [2005/2008])
(11) To wszystko, co ich spotkało, było zapowiedzią i zostało spisane ku naszej przestrodze, dla nas, którzy żyjemy u kresu czasów.
(12) Tak więc ten, któremu się wydaje, że stoi, niech uważa, aby nie upadł.

[-x
[będę na Forum często cytował z Biblii Paulistów, bo ma u mnie dobry odbiór; głównie podoba mi się współczesny język oraz taka lekkość stylu: że się łatwo czyta...]
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Szukająca

Nieprzeczytany post

Ja to lubię tradycyjną Tysiąclatkę, choć niektórzy mówią że to "przekład tysiąca błędów" ;) ale ja tam nie jestem tak surowa, zwykle w przypisach w rych trudniejszych fragmentów są dodatkowe wyjaśnienia zgadzające się z krytykami. Lubię też jeszcze jedno wydanie ale ech... Skleroza :( później sprawdzę... Jest bardzo podobne do tysiąclatki ale świeższe.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Szukam pisze: 13 cze 2022, 16:39 Ja to lubię tradycyjną Tysiąclatkę, choć niektórzy mówią że to "przekład tysiąca błędów" ;) ale ja tam nie jestem tak surowa, zwykle w przypisach w rych trudniejszych fragmentów są dodatkowe wyjaśnienia zgadzające się z krytykami. Lubię też jeszcze jedno wydanie ale ech... Skleroza :( później sprawdzę... Jest bardzo podobne do tysiąclatki ale świeższe.
Jeśli lubisz przypisy/komentarze biblijne, to Paulistów jest ich pełna.
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Peto
Posty: 13
Rejestracja: 11 cze 2022, 18:16
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 4
Podziękowano: 7
Płeć:

Nieprzeczytany post

Po przeczytaniu waszych odpowiedzi, myślę, że macie rację, że zbyt restrykcyjnie do tego podszedłem. Rzeczywiście i ja miewam trudne momenty w mojej wierze.
Ostatnio zmieniony 13 cze 2022, 22:12 przez Peto, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany