Pozdrowienia z... drogi do wieczności

Pragniemy stworzyć tu życzliwą i braterską atmosferę, chcemy wiedzieć, z kim piszemy - daj się poznać. Przedstaw się użytkownikom forum religijnego.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Witam serdecznie! :-h

Dość spontanicznie pomyślałem, aby poszukać jakiegoś Forum chrześcijańskiego, i oto jestem... :ymblushing:
Nie wiem, czy mnie tu przyjmiecie na dłużej, bo nie jestem katolikiem, ale ponieważ przy rejestracji jest do wyboru nawet ateizm, to pomyślałem, że Forum musi być mimo wszystko otwarte na tych, co katolikami nie są - bo nigdy nie byli, lub już nie są, co akurat mi się przydarzyło od 29 lat...

Przyszło mi do głowy, ale się powołać na to podejście apostoła Pawła:
(19) Będąc wolny od wszystkich, stałem się niewolnikiem wszystkich, aby pozyskać jak najliczniejszych.
(20) Dla Żydów stałem się Żydem, aby ich pozyskać. Chociaż nie podlegam Prawu, to dla tych, którzy podlegają Prawu, stałem się jak ten, który podlega Prawu, aby i tych pozyskać, którzy podlegają Prawu.
(21) Dla tych, którzy nie podlegają Prawu, jestem jak ten, który nie podlega Prawu. Ja przestrzegam Prawo Boże, lecz już jako ten, który żyje Prawem Chrystusa, aby pozyskać tych, którzy nie podlegają Prawu.
(22) Dla słabych stałem się słaby, aby słabych pozyskać. Dla wszystkich stałem się wszystkim, aby wszelkim sposobem przynajmniej niektórym zapewnić zbawienie.
(23) Wszystko przecież czynię dla Ewangelii, abym miał w niej swój udział.
1Kor 9,19-23 PAU (Biblia Paulistów [2005/2008])*

---------
Nie odnoszę tego wszystkiego do siebie (bo kimże ja jestem, szczególnie w kontekście słów o "zbawianiu" kogoś), ale takie podejście mi się podoba, aby umieć znaleźć się w każdym miejscu, pośród różnych ludzi - tutaj pośród Was...
Może się na coś przydam(?) :-?
Znam dobrze treść Pisma Świętego i myślę, że bez atakowania kogokolwiek mógłbym KU ZBUDOWANIU coś pozytywnego tu wnieść, więc proszę dać mi szansę... (a jak się nie nadam do Waszej kompanii, to proszę tego nie taić, a "czarną polewkę" w porę zaserwować, i po sprawie; nie obrażę się).

Tak ogólnie, to mam już lat 55 - wdowiec bezdzietny (w lipcu już 8 lat minie), który żony nie szuka, bo tak mi dobrze, jak jest; ważne, by ten cel wieczności osiągnąć, na co mam nadzieję: całą nadzieję w Panu Jezusie Chrystusie ulokowaną!! (absolutnie nie w sobie, czy kimkolwiek z ludzi! Nawet w avatarze tę ideę wieczności zawarłem, bo ona jest pociągająca...).

Pozdrawiam i myślę, że jak na powitanie to wystarczy; jestem otwarty na rozmowę, choć o sobie pisać/mówić nie lubię... (lepiej zajrzę na fora, by tam może coś napisać).
====
*Macie tu ciekawą porównywarkę przekładów Biblii: https://dolinamodlitwy.pl/przeklady/
Ja prawie wyłącznie korzystam z tej Internetowej Biblii:
https://biblia.apologetyka.com/read
[ma ona mnóstwo przekładów - w wielu językach - a do tego super sprawną wyszukiwarkę wersetów po słowach, a nawet części słów]
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6845
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3196
Podziękowano: 3442
Płeć:

Nieprzeczytany post

Witaj Zbyszku serdecznie.
Mamy tu zasadę by z szacunkiem rozmawiać mimo różnic poglądów.
Szacunek i życzliwość wystarczy aby się porozumieć. Mam nadzieję
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1399
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1211
Podziękowano: 1019
Płeć:

Nieprzeczytany post

Witaj @Zbyszek 🤗
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 07 cze 2022, 15:39 Witaj Zbyszku serdecznie.
Mamy tu zasadę by z szacunkiem rozmawiać mimo różnic poglądów.
Szacunek i życzliwość wystarczy aby się porozumieć. Mam nadzieję
Witaj Magnolio, dziękuje za życzliwe słowa @};-
Jestem za szanowaniem się! Sam bym chciał być szanowany, więc nie chciałbym innym szacunku odmawiać... Będzie dobrze :-bd

Witaj @esperanza - miło mi... :ymblushing:
Szukająca

Nieprzeczytany post

Cześć :)
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Szukam pisze: 07 cze 2022, 17:56Cześć :)
:-h Także witam i... do przeczytania ~o)
Skaza

Nieprzeczytany post

Cześć Zbyszku :)
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Witaj @Zbyszek :)

A zdradzisz jakiego jesteś wyznania czy to tajemnica? Lub może zbyt osobiste pytanie to przepraszam :ymblushing:
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Telorudik
Posty: 61
Rejestracja: 31 maja 2022, 18:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 40
Podziękowano: 21
Płeć:

Nieprzeczytany post

:) Witaj Zbyszku, bardzo się cieszę twoim przybyciem.
Chwalmy Boga, ratujmy bliźniego.
ODPOWIEDZ