Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Dzień dobry, szczęść Boże!

Pragniemy stworzyć tu życzliwą i braterską atmosferę, chcemy wiedzieć, z kim piszemy - daj się poznać. Przedstaw się użytkownikom forum religijnego.
Awatar użytkownika
Bibliotekarz
Posty: 181
Rejestracja: 02 gru 2022, 13:28
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 69
Podziękowano: 129
Płeć:

Nieprzeczytany post

Szczęść Boże wszystkim!
Mam na imię Marcin. Jestem ...nie tylko bibliotekarzem ;) Także informatykiem-programistą i przyszłym teologiem.
Zajmuję się po trosze fotografią podróżniczą i namiętnie wręcz kolekcjonuję wiedzę - głównie w postaci cyfrowej, choć biblioteczkę książek też mam już niemałą.
Chciałbym połączyć wszystkie swoje pasje, zawody i umiejętności i stworzyć coś - jak to się mówi - dla dobra ogólnego, a bardziej szczególnego - katolików głodnych Boga i wiedzy. Ale o tym na razie sza!
Mam nadzieję, że się tu odnajdę i że uda mi się również coś dobrego po sobie pozostawić ;)
Dobrego dnia
Skaza

Nieprzeczytany post

Cześć Marcin :) fajnie, że dołączyłeś do nas. Witaj na dolinie :)
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6848
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3198
Podziękowano: 3444
Płeć:

Nieprzeczytany post

Witaj Marcinie, widzę że swój trafił do swoich.
Bardzo się cieszę z Twojej obecności na Dolinie.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Hej Marcin. Niewiele nas tutaj ale wiesz, że jesteś już 3 bibliotekarzem? ;)
Witam i pozdrawiam
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Bibliotekarz
Posty: 181
Rejestracja: 02 gru 2022, 13:28
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 69
Podziękowano: 129
Płeć:

Nieprzeczytany post

Lunka pisze: 02 gru 2022, 15:46 (...) wiesz, że jesteś już 3 bibliotekarzem? ;)
A to super :) Chętnie wymienię się doświadczeniami, bo nie pracuję już w tym zawodzie - i mimo tego, że mógłbym - raczej do niego nie wrócę. A bardzo chciałbym być na bieżąco.
Melisska

Nieprzeczytany post

Witaj, szczęść Boże :)
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

Bibliotekarz pisze: 02 gru 2022, 16:00
Lunka pisze: 02 gru 2022, 15:46 (...) wiesz, że jesteś już 3 bibliotekarzem? ;)
A to super :) Chętnie wymienię się doświadczeniami, bo nie pracuję już w tym zawodzie - i mimo tego, że mógłbym - raczej do niego nie wrócę. A bardzo chciałbym być na bieżąco.
jak nie wrocisz to co i po co mam ci doradzac? :-?
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

@abi może z czystej ciekawości @Bibliotekarz chce wiedzieć. Mając do wyboru te zawody, które wymienił, nie dziwi mnie, że do zawodu bibliotekarza nie wróci. Programowanie, informatyka to przyszłość jednak i finansowo lepiej wychodzi .

@Bibliotekarz ja chętnie się podzielę jak coś, jednak ja to podlotek, @abi ma większe doświadczenie.
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6848
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3198
Podziękowano: 3444
Płeć:

Nieprzeczytany post

Takie pytanie laika bibliotekarstwa... w czym trzeba być na bieżąco w waszym zawodzie? :ymdaydream:
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Bibliotekarz
Posty: 181
Rejestracja: 02 gru 2022, 13:28
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 69
Podziękowano: 129
Płeć:

Nieprzeczytany post

abi pisze: 02 gru 2022, 17:25
Bibliotekarz pisze: 02 gru 2022, 16:00
Lunka pisze: 02 gru 2022, 15:46 (...) wiesz, że jesteś już 3 bibliotekarzem? ;)
A to super :) Chętnie wymienię się doświadczeniami, bo nie pracuję już w tym zawodzie - i mimo tego, że mógłbym - raczej do niego nie wrócę. A bardzo chciałbym być na bieżąco.
jak nie wrocisz to co i po co mam ci doradzac? :-?
Myślałem o powrocie na emeryturze. Chyba, że znalazłbym fajną ofertę w bibliotece wojewódzkiej...
I nie chodzi mi o doradzanie, raczej o utrzymanie aktualnego stanu wiedzy dotyczącego zawodu,
Poza tym wiele zawodów rozwija się wraz z rozwojem technologii a zawód bibliotekarza jest w tym dobrym położeniu, że w zależności od rozwoju sytuacji ma szansę na świetne dostosowanie do niej (vide: broker informacji, digitalizacja zbiorów, itp)
Lunka pisze: 02 gru 2022, 19:14 @abi może z czystej ciekawości @Bibliotekarz chce wiedzieć. Mając do wyboru te zawody, które wymienił, nie dziwi mnie, że do zawodu bibliotekarza nie wróci. Programowanie, informatyka to przyszłość jednak i finansowo lepiej wychodzi .

@Bibliotekarz ja chętnie się podzielę jak coś, jednak ja to podlotek, @abi ma większe doświadczenie.
Bardzo dziękuję, masz rację. Ja sam zdobywałem umiejętności, które mam także ze względu na możliwość ich połączenia. I tak chciałbym je wykorzystać - nawet niezawodowo.
I skorzystam ;)
Magnolia pisze: 02 gru 2022, 19:53 Takie pytanie laika bibliotekarstwa... w czym trzeba być na bieżąco w waszym zawodzie? :ymdaydream:
Hmm... Odpowiem ogólnie. Głównie w przepisach, metodyce pracy na poszczególnych stanowiskach, źródłach wiedzy branżowej, sytuacji naukowej dotyczącej przedmiotu, znajomości środowiska, nowinkach ze świata cyfrowego - ale też ogólnie wiedzy o literaturze i kulturze (u mnie odpada wiedza pedagogiczna - raczej nie będę uczył w szkole, w żadnym z wyżej wymienionych zawodów). A i lista na pewno nie jest zamknięta...
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1400
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1211
Podziękowano: 1020
Płeć:

Nieprzeczytany post

Hej @Bibliotekarz, fajnie że jesteś. 🤗
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
DariuszJ
Posty: 268
Rejestracja: 29 sty 2021, 17:41
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 229
Podziękowano: 234
Płeć:

Nieprzeczytany post

Cześć! Witaj w ekipie! Fajnie, że grono forumowych teologów niebawem się powiększy. :) Na którym roku jesteś?
"Deus caritas est, et qui manet in caritate, in Deo manet, et Deus manet in eo".
1J 4,16b

"Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim". 1J 4,16b
Awatar użytkownika
Bibliotekarz
Posty: 181
Rejestracja: 02 gru 2022, 13:28
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 69
Podziękowano: 129
Płeć:

Nieprzeczytany post

Na drugim, więc wcale nie tak niebawem ;)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Witaj.
Jesteś programistą i chcesz coś tworzyć dla katolików, może połączymy siły i coś stworzymy.

Porównywarkę biblijną sam robiłem.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Bibliotekarz
Posty: 181
Rejestracja: 02 gru 2022, 13:28
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 69
Podziękowano: 129
Płeć:

Nieprzeczytany post

Pozwól, że na razie na to nie odpowiem. Mam swój plan działania i staram się być w miarę wolnego czasu i chęci konsekwentny.

Przemyślę Twoją propozycję i na pewno odezwę się w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Porównywarka się już przydała. Tutaj:
Zostawiłem komentarz od siebie.
I tu pojawia się moja prośba: może co do ostatniej sprawki wypowie się ktoś bardziej kompetentny ode mnie. Z tego, co wiem słowa w nawiasach (nieobecne w wielu przekładach) są dodane już w przekładzie a w tym konkretnym przypadku najbardziej prawdopodobnie z powodów kulturowych. Ale mogę się mylić - więc poprawcie mnie, proszę.

I dziękuję wszystkim za ciepłe przyjęcie :)
"Zadziwiające, jak wielu ludzi wstydzi się swojego ciała,
a jak niewielu swojego umysłu"
Awatar użytkownika
DariuszJ
Posty: 268
Rejestracja: 29 sty 2021, 17:41
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 229
Podziękowano: 234
Płeć:

Nieprzeczytany post

Bibliotekarz pisze: 03 gru 2022, 22:33 Na drugim, więc wcale nie tak niebawem ;)
Jestem ciekawy - dlaczego teologia? Ludzie z różnych powodów studiują ten kierunek. Ty masz świetnie płatny fach w ręku, więc zakładam, że katechetą nie planujesz być? ;)
Ostatnio zmieniony 06 gru 2022, 21:36 przez DariuszJ, łącznie zmieniany 1 raz.
"Deus caritas est, et qui manet in caritate, in Deo manet, et Deus manet in eo".
1J 4,16b

"Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim". 1J 4,16b
Awatar użytkownika
Bibliotekarz
Posty: 181
Rejestracja: 02 gru 2022, 13:28
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 69
Podziękowano: 129
Płeć:

Nieprzeczytany post

Nie, nie planuję.
Mam kilka powodów: moja żona skończyła teologię; zawsze mnie ciągnęło do zdobywania takiej wiedzy, ku lepszej świadomości własnej wiary chociażby; ostatnimi laty doświadczyłem kościoła z wielu stron, poznałem wielu nie tylko kapłanów ale i świeckich udzielających się w kościele - tych takich bardziej znanych i każda z tych osób miała na mnie wpływ - na różne sposoby; naokoło siebie mam osoby, które miały w rodzinie bardzo znane błogosławione (póki co) osoby; miałem wielokrotnie doświadczenie drobnych cudów, u mojej żony większych; oboje z żoną doświadczamy nieustannej opieki Bożej. No i mam pomysł jak połączyć teologię z moimi innymi pasjami, żeby zrobić coś dobrego.


Poznałem też wiele aspektów z tej drugiej złej strony - od próby przeczytania "zakazanej" księgi (jako bibliotekarz miałem dostęp i do takich materiałów), przez spotkania z ludźmi naprawdę paskudnie doświadczonymi, przez wiele różnych mniej lub bardziej drobnych rzeczy, aż po hipnozę.
I nie, nigdy bezpośrednio nie doświadczyłem działania złego na sobie i wszystko ze mną w porządku ;)
Ostatnio zmieniony 06 gru 2022, 22:18 przez Bibliotekarz, łącznie zmieniany 1 raz.
"Zadziwiające, jak wielu ludzi wstydzi się swojego ciała,
a jak niewielu swojego umysłu"
Adam2
Posty: 73
Rejestracja: 01 sty 2023, 21:24
Wyznanie: katolicyzm
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aż zazdrosc bierze! Życie z pasją...Aha gdy w poniedziałek po grypie wrócę do pracy to będę przez8godzin wykonywał nudne rutynowe czynnosci w fabryce VW.Na zmiany raczej za późno(57 lat).jednak jestem inżynierem metalurgiem ,dużo czytam... Pozdrawiam!
Ewa

Nieprzeczytany post

Z pewnością uda Ci się spełnić zamiary z Duchem Świętym który Ciebie natchnął ku ich realizacji.
ODPOWIEDZ