Offtopik, czyli rozmowy niekontrolowane

Rozmowy na forum katolickim przy kawie i herbacie.
Skaza

Nieprzeczytany post

Myślę, że to tylko małe nieporozumienie i Adam miał na myśli sam fakt iż bywają osoby na świecie ... wiele osób żyjących na niwie czysto prywatnej które cierpią stratę kogoś bliskiego i nikt o tym się nie dowiaduje. Przeżywają to w swoich czterech kątach bardzo samotni często i jest im z tym źle i smutno. Oczywiście to normalne i zrozumiałe w tym kontekście, nie da się na to cokolwiek zbytnio poradzić. Przeczuwam jednak, że przy okazji tak przykrej wiadomości o tragicznej śmierci tej znanej pisarki, Adama naszła taka oto ciut powiązana refleksja a Szukam mogła odebrać jego słowa jako odrobinę nie na miejscu. Zdarza się jak to w sieci gdy nie zna się siebie jakoś zbyt dobrze. Pozdrawiam serdecznie i nie bijcie skazy na wcinanie swojego krągłego nochala.
Awatar użytkownika
Niezapominajka
Posty: 212
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:01
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 19
Podziękowano: 58
Płeć:

Nieprzeczytany post

widzę, że mamy tu znawców komputerowych :)
mam zatem pytanie.
Czy SIMS 4 pójdą na macbook air z procesorem M1?
mam wykupione i czasem mam ochotę się odmóżdżyć.. ale nie wiem czy jest sens je instalować.. czy w ogóle pójdą na tym laptopie
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zaczynam uczyć się modelowania 3D w programie Blender.
Udało mi się karteczkę podmienić w kalendarzu na naszą :)

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 maja 2022, 20:22 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Skaza

Nieprzeczytany post

Niezapominajka pisze: 24 maja 2022, 19:52 widzę, że mamy tu znawców komputerowych :)
mam zatem pytanie.
Czy SIMS 4 pójdą na macbook air z procesorem M1?
mam wykupione i czasem mam ochotę się odmóżdżyć.. ale nie wiem czy jest sens je instalować.. czy w ogóle pójdą na tym laptopie
Zawsze w przeszłości też miałem podobny kłopot i nie wiedziałem czy dana gra uruchomi się na moim komputerze. Jak na złość na stronach o grach podawali niby wymagania zalecane i minimalne, ale sprzętowo odbiegały one kompletnie od mojego peceta konkretami ;) jeśli koledzy do tego czasu nie będą umieli pomóc to może zdążę poszukać i coś znaleźć w sieci by móc podpowiedzieć. Najszybciej i ostatecznie jednak może to wyjść dopiero w praniu tzw. czyli po próbnej instalacji Simsów. Rozejrzę się i jakbym coś wyszukał napiszę tutaj :)

Dodano po 1 minucie 7 sekundach:
Dominik pisze: 24 maja 2022, 20:22 Zaczynam uczyć się modelowania 3D w programie Blender.
Udało mi się karteczkę podmienić w kalendarzu na naszą :)

Obrazek

Obrazek
Wygląda świetnie, dobra robota Dominiku :-bd
Skaza

Nieprzeczytany post

Niezapominajka pisze: 24 maja 2022, 19:52 widzę, że mamy tu znawców komputerowych :)
mam zatem pytanie.
Czy SIMS 4 pójdą na macbook air z procesorem M1?
mam wykupione i czasem mam ochotę się odmóżdżyć.. ale nie wiem czy jest sens je instalować.. czy w ogóle pójdą na tym laptopie
Z tego co udało mi się odszukać wynika, że tak i powinno się udać. Ponoć jednak występuję często pewien błąd i trzeba cos zmienić w ustawieniach zgodności. Znalazłem artykuł w którym ktoś podpowiada jak to ogarnąć. Może się przyda. Powodzenia @Niezapominajka i miłej gry :)

https://answers.ea.com/t5/The-Sims-4/Si ... p/10058241
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Byliście w Dosłońcu?
Skaza

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 24 maja 2022, 23:14 Byliście w Dosłońcu?
Nie nigdy, zerknąłem gdzie to jest z ciekawości i wyskoczyło mi, że tam są jakieś spa itd. to by mnie nawet nie wpuścili tam bym nie straszył innych turystów ;)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 24 maja 2022, 23:20
Aloes pisze: 24 maja 2022, 23:14 Byliście w Dosłońcu?
Nie nigdy, zerknąłem gdzie to jest z ciekawości i wyskoczyło mi, że tam są jakieś spa itd. to by mnie nawet nie wpuścili tam bym nie straszył innych turystów ;)
Tak Hotel że spa w środku wsi.:) To dość niespotykane. Niedaleko są Racławice. Kojarzysz bitwę?
Ostatnio zmieniony 24 maja 2022, 23:30 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Skaza

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 24 maja 2022, 23:30
Skaza pisze: 24 maja 2022, 23:20
Aloes pisze: 24 maja 2022, 23:14 Byliście w Dosłońcu?
Nie nigdy, zerknąłem gdzie to jest z ciekawości i wyskoczyło mi, że tam są jakieś spa itd. to by mnie nawet nie wpuścili tam bym nie straszył innych turystów ;)
Tak Hotel że spa w środku wsi.:) To dość niespotykane. Niedaleko są Racławice. Kojarzysz bitwę?
No baa pewnie, że kojarzę ;) to pewnie w planach żona do spa a Aloes zwiedzić pole bitwy z synkiem :)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Lunka pisze: 25 maja 2022, 10:01 Ja już niejednokrotnie pisałam. Szczęście dla mnie to macierzyństwo. Teraz kiedy czekam, kiedy wróci ze żłobka i odliczam każdą minutę aby być punktualnie i nie spóźnić sie gdy będzie czekał...
Na ile już zostaje w żłobku?
Ostatnio zmieniony 25 maja 2022, 14:17 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 25 maja 2022, 14:17
Lunka pisze: 25 maja 2022, 10:01 Ja już niejednokrotnie pisałam. Szczęście dla mnie to macierzyństwo. Teraz kiedy czekam, kiedy wróci ze żłobka i odliczam każdą minutę aby być punktualnie i nie spóźnić sie gdy będzie czekał...
Na ile już zostaje w żłobku?
To początek więc dopiero 1,5 h
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Lunka pisze: 25 maja 2022, 15:15
Aloes pisze: 25 maja 2022, 14:17
Lunka pisze: 25 maja 2022, 10:01 Ja już niejednokrotnie pisałam. Szczęście dla mnie to macierzyństwo. Teraz kiedy czekam, kiedy wróci ze żłobka i odliczam każdą minutę aby być punktualnie i nie spóźnić sie gdy będzie czekał...
Na ile już zostaje w żłobku?
To początek więc dopiero 1,5 h
No i jak sobie radzi? Jest płacz przy rozstaniu?
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Aloes 2 pierwsze dni były super. Był zainteresowany wszystkim. Dzisiaj przy rozstaniu ok. Potem niestety jak przyszłam to był zapłakany. Pani mówiła że stał przy drzwiach, nie chciał się bawić ani na ręce.
Chce żeby mąż spróbował jutro go zaprowadzić.
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

:ymhug: nie
Lunka pisze: 25 maja 2022, 16:22 @Aloes 2 pierwsze dni były super. Był zainteresowany wszystkim. Dzisiaj przy rozstaniu ok. Potem niestety jak przyszłam to był zapłakany. Pani mówiła że stał przy drzwiach, nie chciał się bawić ani na ręce.
Chce żeby mąż spróbował jutro go zaprowadzić.
Daj mu czas. Będzie dobrze. Czasem nawet przedszkolaki płaczą i nie chcą iść do przedszkola.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Taka prośba, cytujcie tylko fragmenty postu, których się tyczy nasza odpowiedz.

np. tutaj, nie ma sensu cytować wszystkiego,, Jeden, drugi, trzeci zacytuje cały post i się tworzy taki gargamel

Obrazek
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Skaza

Nieprzeczytany post

Obrazek

krzaczki pomidorów

Obrazek

pierwsze rzodkiewki

Obrazek

i brukselki choć niemal nic nie widać na zdjęciu :ymblushing:
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Ja już rzodkiewki jadłem z pola
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6845
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3196
Podziękowano: 3442
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Skaza ale tam nie ma chwastów nigdzie, jak to zrobiłeś?

Ja dynie posadziłam ot na kawałku trawnika... bo nie tworzyłam grządki, nie zdążyłam...
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

@Magnolia mamy tutaj takiego sąsiada zaprzyjaźnionego (mam od niego swoje zwierzątko) i zawsze nim wszystko zasadzimy przyjeżdża traktorem i orze całą działkę, potem bronuje jeszcze. Potem wszystko grabimy wspólnie, wyrównujemy ziemię i zbieramy chwasty (głównie perz) . Potem robimy grządki i ścieżki i sadzimy. Przez pewien czas chwastów wtedy nie ma, ale już zaczynają się pokazywać pierwsze. Dzisiaj niemal cały dzień padało, ale jutro jak będzie spokojniej to przejdę się i powyrywać będzie trzeba z koszykiem te które już próbują dokuczać małym warzywkom.
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

ja na inny temat. wczoraj zabraklo mi jezyka w gebie by odpowiedziec znajomej. oni przyjechali pare lat temu. ich corka jest z in vitro. teraz ma chyba 14 lat. i wzgledem dnia matki od paru lat powracaja u nich klotnie, ze znajoma nie jest jej mama, chociaz ja urodzila i wychowuje, tylko osoba od ktorej byl pobrany material genetyczny. oczywiscie lekarz utajnia takie dane
jak powinnam odpowiedziec jako katoliczka, kto jest mama?
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
ODPOWIEDZ