Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Offtopik, czyli rozmowy niekontrolowane

Rozmowy na forum katolickim przy kawie i herbacie.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6848
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3198
Podziękowano: 3444
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ta, która wychowuje jest mamą.

Ta, która kocha.

Ta, która poświęca swoje życie dla dobra dziecka.

Ta, która ponosi odpowiedzialność wychowania.

Niestety matka ponosi konsekwencje swojej decyzji i powiedzenia dziecku o in vitro... takie rzeczy przerosły dziecko, są zbyt skomplikowane dla dziecka, nie rozumie i wzbudza to ogromne emocje, bunt... szczególnie w wieku nastoletnim. Do tego jeszcze zafiksowanie się na informacji której nie można uzyskać, czyli biologicznej matki, i w efekcie są kłótnie.
Jako kobieta współczuje tej matce. Ale jako katolik... każdy grzech ma swoje konsekwencje... trzeba by się zastanowić jak zadośćuczynić za ten grzech, może uzyskać odpust zupełny, albo jakąś pielgrzymkę odbyć (nawet autem odwiedzić jakieś sanktuarium) w intencji uzdrowienia relacji matka-córka.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Niezapominajka pisze: 24 maja 2022, 19:52 widzę, że mamy tu znawców komputerowych :)
mam zatem pytanie.
Czy SIMS 4 pójdą na macbook air z procesorem M1?
mam wykupione i czasem mam ochotę się odmóżdżyć.. ale nie wiem czy jest sens je instalować.. czy w ogóle pójdą na tym laptopie
Oczywiście że pójdą Sims 4 to stara gra


Dodano po 53 sekundach:
abi pisze: 26 maja 2022, 8:16 ja na inny temat. wczoraj zabraklo mi jezyka w gebie by odpowiedziec znajomej. oni przyjechali pare lat temu. ich corka jest z in vitro. teraz ma chyba 14 lat. i wzgledem dnia matki od paru lat powracaja u nich klotnie, ze znajoma nie jest jej mama, chociaz ja urodzila i wychowuje, tylko osoba od ktorej byl pobrany material genetyczny. oczywiscie lekarz utajnia takie dane
jak powinnam odpowiedziec jako katoliczka, kto jest mama?
Materiał genetyczny? Czy komórkę jajowa od obcej kobiety?
Niepotrzebnie o tym mówiła nastoletniej córce.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Aloes , a co ze zmianą architektury procesora? SIMSy były wydana na iOS jak ten był jeszcze na Intelach, a Niezapominajka ma M1.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Agnostyk
Posty: 8
Rejestracja: 26 maja 2022, 16:08
Wyznanie: agnostycyzm
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dzień dobry,
Szukam informacji w jaki sposób anulować sakramenty. Zostałem ochrzczony przymuszony do komuni I bierzmowania.
Chce uniewaznic te sakramenty łącznie z zakazem wykonania namaszczena. Wiem ,że mimo podpisanej apostazji ksiadz i tak to będzie chciał to wykonać. Ja tego sobie nie życzę.
Nie chodzę do kościoła, nie przyjmuję księdza po kolędzie. U spowiedzi byłem ponad 20lat temu.
Jeśli chodzi o to czy wierzę to w siebie.
Nie chce być przypisany do żadnej organizacji religijnej.
Obrałem inna drogę w życiu beż Bogow itp wynalazków religijnych.
Jezus jest dla mnie postacią Historyczna. Więc proszę nie pisać o miłości itp.
Podkreślę wszytskie te sakrenty są dla mnie kulą u nogi nienchce ich. Wiem ,że Karaol Wojtyła zrobił zapis ,że nie da się zdjąć pieczęcie chrztu. Ale inny Kowalski może dać dekret o możliwości ściągnięcia tych pieczęcie.
Jak skutecznie odciąć się od Kościoła i nazuconej mi niby wiary której nigdy nie uznawałem i nie uznam.
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

co ci zalezy "zdjac" sakramenty skoro wg ciebie i tak sa niewazne?
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1400
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1211
Podziękowano: 1020
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Agnostyk właśnie jak na kogoś kto w nic nie wierzy, a przepraszam tylko w siebie to mocno Cię kłują te sakramenty. Ciekawi mnie dlaczego? Przecież w to nie wierzysz, jaki masz sens jeszcze w tym żeby o to wojować?
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6848
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3198
Podziękowano: 3444
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Agnostyk jeśli podpisałeś apostazję, czyli opuściłeś Kościół, jako wspólnotę i instytucję to nic więcej się już nie da i nie trzeba robić.
Sakramentów nie da się anulować, zdjąć pieczęci chrztu św tez się nie da, jest niezatarta, raz na zawsze dana.
Ostatniego namaszczenia nie udziela się osobie która jest świadoma i tego nie chce. Też się nie musisz tego obawiać.

Innymi słowy - nic nie musisz robić.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skoro chcesz się odciąć od Kościoła, to po co zajmujesz się tym dalej po podpisaniu apostazji. Zapomnij, daj sobie spokój i już, odcięcie gotowe, Kościół przecież nie wydzwania do Ciebie z powodu że jesteś ochrzczony.
Trochę brak tu logiki, według mnie.
Ostatnio zmieniony 26 maja 2022, 16:46 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Niezapominajka
Posty: 212
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:01
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 19
Podziękowano: 58
Płeć:

Nieprzeczytany post

Hej.

W sumie pomyślałam ze napisze w tym wątku. Bo dziś na przystanku podszedł do mnie mężczyzna, zadbany dobrze ubrany (tak mi się wydawało) i zaczął mówić czy dam mu 8zl do Gdyni jedzie, za zegarek, ma cukrzyce. Tak troszkę w nieładzie i składzie do mnie mówił, to nie były pełne i poprawne zdania. Ja naprawdę nie wiem jak reagować :( miałam tylko 20zl w portrfelu powiedziałam ze nie mam drobnych. Skąd mogę wiedzieć czy on miał dobre intencje, czy są szczere. Nawet nie do końca zrozumiałam o co mu chodzi, podchodził wcześniej tez do kilku innych osób. Czy ja nie dając pieniędzy takiemu człowiekowi mam grzech? Wiem ze Jezus nakazywał pomagać i nie odmawiać pomocy komuś kto o nią prosi.. ale przecież nie jestem w stanie pomoc każdemu kogo spotkam :( sama nie wiem jak to rozeznać
Agnostyk
Posty: 8
Rejestracja: 26 maja 2022, 16:08
Wyznanie: agnostycyzm
Płeć:

Nieprzeczytany post

Źle sformułowałem, Apostazji nie podpisałem. Bo ona nic nie daje. Wedle parawa kanonicznego zabrania tylko wchodzenia do kościoła itp.
A ja chce przywrócenia ustawień fabrycznych mojej sfery duchowej.

Dodano po 1 minucie 27 sekundach:
abi pisze: 26 maja 2022, 16:25 co ci zalezy "zdjac" sakramenty skoro wg ciebie i tak sa niewazne?
Bez prawnie ktoś osadzi Cie w więzieniu. Wyjdz z niego jeśli wiesz ,że jesteś niewinna nie winny.
Musi Cię uniewinnić sąd wedle prawa Polskiego.

Dodano po 14 minutach 52 sekundach:
esperanza pisze: 26 maja 2022, 16:31 @Agnostyk właśnie jak na kogoś kto w nic nie wierzy, a przepraszam tylko w siebie to mocno Cię kłują te sakramenty. Ciekawi mnie dlaczego? Przecież w to nie wierzysz, jaki masz sens jeszcze w tym żeby o to wojować?
Po rozpadzie SB w Polsce spora część ludzi chciała się oczyścić z tego wyrokiem sądu.
I ja tak chce je zdjąć z siebie. Dla mnie to ujma na Duszy. Dla tego chce ich odczynienia.
To ,że Wojtyła napisał paragraf ,że się nie da to mnie nie interesuje. KK to organizacja religijna dla mnie. I chce by wszystko co zostało na mnie nałożone zostało zdjęte.
To zapewnia mi Konstytucja Rzecz Pospolitej Polski.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Agnostyk , sam napisałeś, że sakramentów nie da się unieważnić, czego oczekujesz od nas?
Nie mamy czerwonego telefonu do papieża, nie załatwimy Ci unieważnienia ;)
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Szukająca

Nieprzeczytany post

Niezapominajka pisze: 26 maja 2022, 17:16 Hej.

W sumie pomyślałam ze napisze w tym wątku. Bo dziś na przystanku podszedł do mnie mężczyzna, zadbany dobrze ubrany (tak mi się wydawało) i zaczął mówić czy dam mu 8zl do Gdyni jedzie, za zegarek, ma cukrzyce. Tak troszkę w nieładzie i składzie do mnie mówił, to nie były pełne i poprawne zdania. Ja naprawdę nie wiem jak reagować :( miałam tylko 20zl w portrfelu powiedziałam ze nie mam drobnych. Skąd mogę wiedzieć czy on miał dobre intencje, czy są szczere. Nawet nie do końca zrozumiałam o co mu chodzi, podchodził wcześniej tez do kilku innych osób. Czy ja nie dając pieniędzy takiemu człowiekowi mam grzech? Wiem ze Jezus nakazywał pomagać i nie odmawiać pomocy komuś kto o nią prosi.. ale przecież nie jestem w stanie pomoc każdemu kogo spotkam :( sama nie wiem jak to rozeznać
Nie jest grzechem brak naiwnosci czy nierozdawanie swoich środków każdemu. Ja NIGDY nie daję przypadkowym ludziom pieniędzy. Jeśli ktoś jest potrzebujący, to są organizacje weryfikujące takich ludzi. Ok, są jakieś nagłe sytuacje, ale to jest promil wszystkiego. Najczęściej takie sytuacje naglej potrzeby spotkalam to jak ktoś nie miał biletu w autobusie (nie wiem jak w innych miastach, ale u nas w autobusach można bilet kupić tylko kartą i ludzie często są tym faktem zaskoczeni) - gdybym miała przy sobie papierowe bilety, to chętnie bym takiej osobie dała nawet za darmo.
Ostatnio zmieniony 26 maja 2022, 18:24 przez Szukająca, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Niezapominajka
Posty: 212
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:01
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 19
Podziękowano: 58
Płeć:

Nieprzeczytany post

Po prostu 2 dni temu zaczęłam nowennę pompejańską. I oczywiście mam wyrzuty o każdy błąd, myśl, każda sytuacje analizuje. I myśli „jak możesz tak się zachowywać i się modlić” :( wiem ze jak przerwe to bez sensu bo tym bardziej nic dobrego z tego nie wyjdzie wiec wole trwać dalej
Agnostyk
Posty: 8
Rejestracja: 26 maja 2022, 16:08
Wyznanie: agnostycyzm
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dominik pisze: 26 maja 2022, 17:51 @Agnostyk , sam napisałeś, że sakramentów nie da się unieważnić, czego oczekujesz od nas?
Nie mamy czerwonego telefonu do papieża, nie załatwimy Ci unieważnienia ;)
Szukam rozwiązania. Nawet ezoterycznego. Tarot noc kupały i inne

Dodano po 1 minucie 11 sekundach:
Agnostyk pisze: 26 maja 2022, 19:15
Dominik pisze: 26 maja 2022, 17:51 @Agnostyk , sam napisałeś, że sakramentów nie da się unieważnić, czego oczekujesz od nas?
Nie mamy czerwonego telefonu do papieża, nie załatwimy Ci unieważnienia ;)
Szukam rozwiązania. Nawet ezoterycznego. Tarot noc kupały i inne
Je da się ściągnąć tylko jak. Każda klontwa jest odwracalna.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Jeśli jakiś magik np. od ezoteryzmu unieważni sakramenty, to skąd będziesz miał pewność, że rzeczywiście zostały one unieważnione?
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Agnostyk
Posty: 8
Rejestracja: 26 maja 2022, 16:08
Wyznanie: agnostycyzm
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dominik pisze: 26 maja 2022, 19:20 Jeśli jakiś magik np. od ezoteryzmu unieważni sakramenty, to skąd będziesz miał pewność, że rzeczywiście zostały one unieważnione?
Bo to np były ksiadz.

Dodano po 3 minutach 30 sekundach:
Agnostyk pisze: 26 maja 2022, 19:33
Dominik pisze: 26 maja 2022, 19:20 Jeśli jakiś magik np. od ezoteryzmu unieważni sakramenty, to skąd będziesz miał pewność, że rzeczywiście zostały one unieważnione?
Bo to np były ksiadz. Ewentualnie osoba blisko związane z maga kościelna.
Ja natomiastbchce by uczynił to kościół. Zadość uczynienie.
Awatar użytkownika
Niezapominajka
Posty: 212
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:01
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 19
Podziękowano: 58
Płeć:

Nieprzeczytany post

dlaczego pytasz o to ludzi na forum katolickim?
skoro Sakramenty zostały udzielone przez Kaplana - skieruj te pytania do niego.
Niestety, nic więcej się nie dowiesz. już wszystko zostało powiedziane..

Dodano po 1 minucie 25 sekundach:
kościół to budynek a Kościół tworzą ludzie, to wspólnota wierzących na której czele stoją kapłani, biskupi i papież.
Agnostyk
Posty: 8
Rejestracja: 26 maja 2022, 16:08
Wyznanie: agnostycyzm
Płeć:

Nieprzeczytany post

Niezapominajka pisze: 26 maja 2022, 19:39 dlaczego pytasz o to ludzi na forum katolickim?
skoro Sakramenty zostały udzielone przez Kaplana - skieruj te pytania do niego.
Niestety, nic więcej się nie dowiesz. już wszystko zostało powiedziane..

Dodano po 1 minucie 25 sekundach:
kościół to budynek a Kościół tworzą ludzie, to wspólnota wierzących na której czele stoją kapłani, biskupi i papież.
Bo ten co to zrobił już dawno zmarł. Co mam iść na jego grób?
Pytam u źródła ludzi którzy są zwiazani z KK.
Awatar użytkownika
Niezapominajka
Posty: 212
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:01
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 19
Podziękowano: 58
Płeć:

Nieprzeczytany post

pytasz o rzeczy niemożliwe do wykonania, nic na to nie poradzimy :)

kapłanów jest mnóstwo, możesz pójść do wybranego i zadać mu pytania.
Agnostyk
Posty: 8
Rejestracja: 26 maja 2022, 16:08
Wyznanie: agnostycyzm
Płeć:

Nieprzeczytany post

Niezapominajka pisze: 26 maja 2022, 19:43 pytasz o rzeczy niemożliwe do wykonania, nic na to nie poradzimy :)

kapłanów jest mnóstwo, możesz pójść do wybranego i zadać mu pytania.
Jest możliwe kodeks prawa kanonicznego to przewiduje. Unieważnienie sakramentów.
1033. Widzę, że nie macie wiedzy.
ODPOWIEDZ