ks. Daniel Galus, wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa

Życie Kościoła, dokumenty, encykliki, wydarzenia
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6843
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3442
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dla Jaskrawego kontrastu między posłuszeństwem i pokorą ks Recława a nieposłuszeństwem ks Galusa

Posłuchajcie jak mówi do swoich wiernych o Kościele i decyzji przełożonego Boży kapłan.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Niezapominajka
Posty: 212
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:01
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 19
Podziękowano: 58
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Magnolia piękna postawa, ale troszkę inna sytuacja.
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1397
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1211
Podziękowano: 1019
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Niezapominajka sytuacja jest podobna bo ksiądz Daniel dostał polecenie od biskupa tak samo jak O. Remigiusz
Różnica jest w przyjęciu decyzji i posłuszeństwie oraz samej postawie kapłanów.
Ostatnio zmieniony 07 lip 2022, 12:50 przez esperanza, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Niezapominajka
Posty: 212
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:01
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 19
Podziękowano: 58
Płeć:

Nieprzeczytany post

Różnica tkwi również w sytuacji.
Ks. Racław nie został suspendowany, nie zarzucono mu błędnych zachowań.

Został przeniesiony, bo tak powinno być. Taka kolej rzeczy. Ale nadal może być kapłanem.. To nie odebranie możliwości udzielania Sakramentów..

To całkowicie inne sytuacje.. jedyne co ich łączy to polecenie biskupa.
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1397
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1211
Podziękowano: 1019
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Niezapominajka nie został suspendowany właśnie dlatego, że posłuchał biskupa. Ksiądz Daniel też był na takim etapie.
Teraz zwolennicy Ks. Galusa razem z nim buntują się wobec Kościoła i pokazują doskonale to o czym mówi O. Remigiusz
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6843
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3442
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Niezapominajka ks Galus był upominany kilka razy za nieposłuszeństwo wobec biskupa, aż w końcu dwa razy odmówił wyjazdu z pustelni na rekolekcje półroczne. za co w Końcu był ukarany suspensą.
O. Recław poddaje się decyzji prowincjała, pomimo rozpoczętych nowych dzieł i prowadzonej parafii i wielu nowych dzieł.
Każdy z nich był w sytuacji że przełożony decydował o jego losie, ale reakcje mają skrajnie różne, jedna posłuszna a druga nie.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Niezapominajka pisze: 07 lip 2022, 13:13 Różnica tkwi również w sytuacji.
Ks. Racław nie został suspendowany, nie zarzucono mu błędnych zachowań.
Ks.Galus został suspendowany właśnie za brak posłuszeństwa. WIęc trudno to podnosić jako argument za nim :)
Został przeniesiony, bo tak powinno być. Taka kolej rzeczy. Ale nadal może być kapłanem.. To nie odebranie możliwości udzielania Sakramentów..
Ksiadz Galus też. Jeśli przestanie głosić swoje pomysły i powróci do posłuszeństwa Kościołowi.
Awatar użytkownika
Niezapominajka
Posty: 212
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:01
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 19
Podziękowano: 58
Płeć:

Nieprzeczytany post

Okej. Już rozumiem. Mój błąd.

po prostu chodzi o posłuszeństwo.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6843
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3442
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dokładnie tak @Niezapominajka chodzi o posłuszeństwo wobec zwierzchnika, tak jak uczył św Piotr


1 P 2, 13 Bądźcie poddani każdej ludzkiej zwierzchności ze względu na Pana: czy to królowi jako mającemu władzę, 14 czy to namiestnikom jako przez niego posłanym celem karania złoczyńców, udzielania zaś pochwały tym, którzy dobrze czynią. 15 Taka bowiem jest wola Boża, abyście przez dobre uczynki zmusili do milczenia niewiedzę ludzi głupich. 16 Jak ludzie wolni [postępujcie], nie jak ci, dla których wolność jest usprawiedliwieniem zła, ale jak niewolnicy Boga. 17 Wszystkich szanujcie, braci miłujcie, Boga się bójcie, czcijcie króla!
18 Niewolnicy! Z całą bojaźnią bądźcie poddani panom nie tylko dobrym i łagodnym, ale również surowym. 19 To się bowiem podoba [Bogu], jeżeli ktoś ze względu na sumienie [uległe] Bogu znosi smutki i cierpi niesprawiedliwie. 20 Co bowiem za chwała, jeżeli przetrzymacie chłostę jako grzesznicy? - Ale to się Bogu podoba, jeżeli dobrze czynicie, a przetrzymacie cierpienia. 21 Do tego bowiem jesteście powołani12. Chrystus przecież również cierpiał za was i zostawił wam wzór, abyście szli za Nim Jego śladami. 22 On grzechu nie popełnił, a w Jego ustach nie było podstępu. 23 On, gdy Mu złorzeczono, nie złorzeczył, gdy cierpiał, nie groził, ale oddawał się Temu, który sądzi sprawiedliwie. 24 On sam, w swoim ciele poniósł nasze grzechy na drzewo, abyśmy przestali być uczestnikami grzechów, a żyli dla sprawiedliwości - Krwią Jego ran zostaliście uzdrowieni
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Hbr 13:17 BT5 "Bądźcie posłuszni waszym przełożonym i bądźcie im ulegli, ponieważ oni czuwają nad duszami waszymi i muszą zdać z tego sprawę. Niech to czynią z radością, a nie wzdychając, bo to nie byłoby z korzyścią dla was."
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1397
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1211
Podziękowano: 1019
Płeć:

Nieprzeczytany post

polecam ten materiał w temacie:

"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Skaza

Nieprzeczytany post

Wczoraj przypadkowo obejrzałem w tv na kanale tvp1 taki reportaż w magazycie Alarm o ks. Galusie.
Przestrzegali w nim o jego zwodniczej działalności i suspendowaniu. Materiał składał się z dwóch etapów tak jakby w pierwszym było pokazane jak w lutym 2022 roku ekipa programu pojechała do tamtej siedziby i chcieli porozmawiać z suspendowanym księdzem, ale nie pozwolili im ludzie wejść nawet na teren bo stał tam między innymi gostek który coś tam mówił, że miał rozeznanie z samym Panem Bogiem by ich tam nie wpuszczać. W skrócie dziennikarze pogadali z okolicznymi ludżmii mieszkańcami którzy się zgodzili wypowiedzieć i odjechali z kwitkiem. A po jakims czasie pokazywali nagranie na którym Pan Galus mówił do swoich zwoleników w wystapieniu, że miał wizję czy objawienie nie pamiętam dokładnie jak to określił, że Ci ludzie z tv którzy chcieli z nim porozmawiać i zrobić reportaż w jego "wizji" mieli przy sobie broń palną i groziło mu i jego wyznawcą niebezpieczeństwo i, że tu wymienił nazwisko jakieś któregoś przełożonego swojego z takim wyrzutem iż pozwolił na to. W skrócie niezły cyrk. A w drugiej cześci pokazali już sytuację jakoś pod koniec sezonu wakacyjnego i było tam w okollicach tej siedziby bardzo pusto. Oby ludzie poszli po rozum do głowy i opamiętali się a większe pustki w okolicach tego miejsca i samej ów osoby były tego dowodem i zapowiedzia ich nawrócenia. Dobrze, że sprawa została w licznych mediach nagłośniona mocno.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Pewnie będzie to na VOD TVP, więź obejrzymy.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Skaza

Nieprzeczytany post

Możliwe, że będzie można tam obejrzeć odcinek tego programu. Niestety nie orientuję się w nowszych możliwościach VOD. Polecam jeśli będzie to tam mozliwe bo chociaż reportaż krótki to treściwy.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6843
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3442
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dobrze, że takie sprawy są nagłaśniane i wyjaśniane. Ale obawiam się, ze docierają do osób postronnych a nie zainteresowanych. Co mam na myśli? Osoba zaangażowana w taką sektę, jak ta w Czatachowej, gdy słyszy opinię przeciwną do głoszonej przez Ks Galusa, po prostu nie chce tego oglądać, bo nikt poza liderem sekty nie ma autorytetu.
Ostatnio miałam okazje rozmawiać z osobą słuchająca od lat ks Natanka, ks Galusa, ks Chmielewskiego i ks Glassa - każdy kto mówił o nich źle, czyli że nie wszystko w ich nauczaniu jest katolickie i że są to kapłani karani przez biskupa, po prostu koniec rozmowy. Nawet była ta osoba u dominikanów zajmujących się sektami, czyli specjalistów w tym temacie i po rozmowie powiedziała, że oni nie mają u niej żadnego autorytetu.
Zapewne rozmowa ze mną też została uznana za stratę czasu... bo tez jasno ostrzegałam przed sektą.

Ale dla każdego , kto chce podjąć rozmowę z osobami uzależnionymi od sekty lub wyżej wymienionych kapłanów i mieć merytoryczne argumenty polecam ten filmik:
film ustawiony na temat dotyczący sprawowania sakramanetów przez suspendowanego kapłana:
msza ważna ale niegodziwa.

mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
ma_ga
Posty: 53
Rejestracja: 12 maja 2022, 11:05
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 37
Podziękowano: 47
Płeć:

Nieprzeczytany post

To co przedstawili na koniec materiału na VOD (link Dominika), że nikt tam nie przyjeżdża to nie jest prawda. Galus nadal ma niemałe grono wiernych fanów. Widać to przy okazji niedzieli czy też niegodnych mszy o uzdrowienie tzw spotkań dla młodych/otwartych. Wystarczy wejść na stronę jego wspólnoty na FB i zobaczyć ilu ludzi jest na zdjęciach. Z racji że jeżdżą do niego bliskie mi osoby (które wyznają swoją prawdę :( ) wiem, że zdjęcia są aktualne
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Właśnie miałem pytać skąd taki spadek zainteresowania tym księdzem.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1397
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1211
Podziękowano: 1019
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Dominik Ja byłam tam w lipcu żeby się pomodlić za księdza I wspólnotę i było puściutko, ale faktycznie podobno na tych spotkaniach jest więcej ludzi chociaż też jest tendencja spadkowa. Myślę, że dużo będzie zależało od tego jak długo jeszcze zajmie kurii wyprowadzenie ks. Galusa z terenu pustelni. Jak przyjdzie mu odprawiać msze w jakiejś nieposwięconej dziurze to skończy pewnie jak ks. Natanek tylko z garstką wyznawców.
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Skaza

Nieprzeczytany post

ma_ga pisze: 16 wrz 2022, 0:35 To co przedstawili na koniec materiału na VOD (link Dominika), że nikt tam nie przyjeżdża to nie jest prawda. Galus nadal ma niemałe grono wiernych fanów. Widać to przy okazji niedzieli czy też niegodnych mszy o uzdrowienie tzw spotkań dla młodych/otwartych. Wystarczy wejść na stronę jego wspólnoty na FB i zobaczyć ilu ludzi jest na zdjęciach. Z racji że jeżdżą do niego bliskie mi osoby (które wyznają swoją prawdę :( ) wiem, że zdjęcia są aktualne
Przykro mi @ma_ga , że dotyczy to Twoich bliskich. Będę modlił się o ich opamiętanie.
Oby nie spotkała ich tam żadna krzywda bo w sektach różne niefajne sprawy sie dzieją :(
ODPOWIEDZ