Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Odejście bliskiej osoby

Komunia z Bogiem i ze wszystkimi zbawionymi. Aniołowie. Koniec czasu i dziejów. Zmartwychwstanie. Modlitwa za dusze w czyśćcu. Odpusty
Albertus
Posty: 430
Rejestracja: 13 mar 2021, 9:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 50
Podziękowano: 81
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zbyszek pisze: 23 sie 2022, 16:12 Na YT można przyspieszać odtwarzanie x2 [a ja mam taki dodatek do przeglądarki, co przyspiesza nawet do x16].
Wybacz, ale chcę szanować swój czas, i nie będę 3 godziny pisał tego, co możesz w 20 minut posłuchać... Sorry!
To raczej forma ucieczka w sytuacji gdy ci brakuje argumentów.

Puszczasz godzinny filmik z kazaniem KADS albo zbliżonych.

Zdaje się że kiedyś dyskutowaliśmy już na innym forum i to twoja stała metoda...

A zazwyczaj rzeczowe argumenty z takiego filmiku można streścić w trzech zdaniach.

I o to chodzi w dyskusjach w miarę sensownych i dynamicznych.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2022, 20:48 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.
Jan0
Posty: 478
Rejestracja: 28 lut 2021, 6:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 184
Podziękowano: 39
Płeć:

Nieprzeczytany post

abi pisze: 23 sie 2022, 15:53 Jądro plemnika łączy się z jądrem komórki jajowej, tworząc zygotę. Jej materiał genetyczny posiada zapis wszystkich informacji dotyczących takich cech, jak płeć, kolor oczu czy włosów przyszłego dziecka. Cechy te w trakcie całego jego życia płodowego nie ulegną już zmianie.

Od tego momentu rozpoczyna się namnażanie komórek. Zarodek, kiedy po 4 dniach dociera do jamy macicy, liczy ich aż 200 i przypomina owoc morwy (morula). Jego komórki cały czas się dzielą. Proces ten kończy się po 8-12 dniach zagnieżdżeniem w macicy


a ty zadasz zeby ktos wiedzial wczesniej ochrzcil zygote i dal jej pesel
to jakis zart, no #:-S
Tak. Żądam aby człowieka traktowano tak samo od poczęcia do śmierci a nie od urodzenia do śmierci.
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

a widzisz ze sie fizycznie nie da tego przeprowadzic?
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Jan0
Posty: 478
Rejestracja: 28 lut 2021, 6:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 184
Podziękowano: 39
Płeć:

Nieprzeczytany post

abi pisze: 23 sie 2022, 22:22 a widzisz ze sie fizycznie nie da tego przeprowadzic?
Dlaczego?
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

nie da sie ochrzcic.
nie wiadomo od kiedy jest
przy implantacji mozna dopiero sie domyslic

Dodano po 7 minutach 42 sekundach:
QVX, a zauwaz ze pogrzeb zarodkow nawet 2 cm panstwo umozliwia, a popros ksiedza na taki pogrzeb
to sie spyta czy dziecko bylo chrzczone
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Jan0
Posty: 478
Rejestracja: 28 lut 2021, 6:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 184
Podziękowano: 39
Płeć:

Nieprzeczytany post

abi pisze: 23 sie 2022, 22:59 nie da sie ochrzcic.
nie wiadomo od kiedy jest
przy implantacji mozna dopiero sie domyslic

Dodano po 7 minutach 42 sekundach:
QVX, a zauwaz ze pogrzeb zarodkow nawet 2 cm panstwo umozliwia, a popros ksiedza na taki pogrzeb
to sie spyta czy dziecko bylo chrzczone
Dobrze, zostawmy religię i prawa religijne. Lewicowców chrzest nie interesuje. Chodzi o to, aby człowiekowi od poczęcia nadać dokładnie takie same prawa, jakie człowiek ma po urodzeniu aż do śmierci.
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

a czekaj teraz robia jakis pokropek

"W tradycyjnych pogrzebach uczestniczy gromada ludzi, którzy wspierają najbliższych. Tutaj nad dołem stoi osamotniona para i ksiądz odprawiający obrzęd zwany pokropkiem."
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityk ... niach.read
mnie proboszcz spytal o chrzest
na lewicowcach sie nie znam
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Albertus pisze: 23 sie 2022, 20:45 A zazwyczaj rzeczowe argumenty z takiego filmiku można streścić w trzech zdaniach.
Tekst z Łk 16,29-31 to przypowieść, więc nie można jej traktować jako relacji z zaświatów.
Abraham nie jest "decydentem" w sprawach wieczności (jeśli jest, to kto był na tej jego pozycji wcześniej?).
Istotą przypowieści nie jest stan umarłych, lecz stosunek ludzi do objawionego Słowa Bożego.

Policzyłem: są 3 zdania, jak chciałeś... ;)
------------
@QVX - czy już wiesz, jak prawidłowo przyznać numer PESEL nienarodzonemu dziecku? (przypomnę, że ten numer zawiera płeć osoby, do której jest na stałe przypisany!)
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zbyszek pisze: 24 sie 2022, 5:38
Albertus pisze: 23 sie 2022, 20:45 A zazwyczaj rzeczowe argumenty z takiego filmiku można streścić w trzech zdaniach.
Tekst z Łk 16,29-31 to przypowieść, więc nie można jej traktować jako relacji z zaświatów.
I Jezus dawał przypowieść, prezentując w niej błędną koncepcję zaświatów? Serio?
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Taka błędna koncepcja występowała w nauczaniu ówczesnym; Jezus jej dosłownie nie prostuje, ale używa, aby nauczyć głębszej prawdy.
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Używa (utrwalając ją) błędnej koncepcji? Serio?
Czy takie "rzeczowe argumenty" są w tym filmie? ;)
Ostatnio zmieniony 24 sie 2022, 9:49 przez Marek Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Włącz i się przekonaj...
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6848
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3198
Podziękowano: 3444
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ten wątek został założony z myślą o wyrażaniu emocji po stracie bliskiej osoby, absurdalną dyskusję o chrzczeniu nienarodzonych tym samym uważam za zamkniętą. Wracamy do tematu wątku.

Właśnie wróciłam z dwóch pogrzebów. Zmarli wujkowie obaj mieli na imię Jerzy, urodzili się tego samego dnia, (choć było między nimi 20 lat różnicy), umarli w odstępie doby. Jeden cierpiał 3 miesiące agonii, drugi zasnął przy operacji i się nie wybudził po niej. pogrzeby były dzień po dniu.

Byłam związana emocjonalnie z bratem mojej mamy. Był bardzo dobrym człowiekiem, wychował czworo dzieci, najmłodszy syn w lipcy miał ślub i wujek na tyle dobrze się czuł, że na nim był. Wielka łaska od Boga, by być na wszystkich ślubach swoich dzieci.

Na kazaniach oby mszy żałobnych podkreślali kapłani, że wujkowie przyjęli namaszczenie chorych, wyspowiadali się i przyjęli komunię św. - to mi przyniosło ulgę, że odeszli pojednani z Bogiem.

Strata dwóch osób w jednym czasie dotknęła wszystkich z rodziny jakich znam, jednych mocniej drugich lżej, ale nikt nie był obojętny. Wszyscy jednoczyliśmy się w modlitwie, nawet przed mszą spontanicznie odmówiliśmy głośno różaniec, tym samym daliśmy świadectwo proboszczowi, który był tym poruszony.

Ja osobiście czuję duże osamotnienie po stracie wujka, brata mamy.
Ale gdy przypominam sobie go, albo wspomnienia mi się przypominają, to dziękuję Bogu za dar Jego życia i za życzliwość, którą mnie darzył. Ta wdzięczność, że znałam takiego dobrego człowieka, który już w ostatnie Boże Narodzenie trzymając diagnozę w rękach przygotował się od razu na śmierć. Pogodził się ze wszystkimi z rodziny (choć z nikim nie był pokłócony), przepraszał i prosił o przebaczenie - dał mi tym samym niezwykłe świadectwo. Nie zwlekał, nie odkładał na później, na szczęście, bo nie zawsze przez kolejnych kilka miesięcy był w pełni świadomy.
Umarł we śnie.

Chwała Panu za jego życie i życzliwość.
Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.... Amen.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Melisska

Nieprzeczytany post

Przykro mi @Magnolia
Powoli zbliża się 1 listopad. :(

Osobiście nie wiem jak to zniosę sama. Mama za 2 tygodnie znów jedzie do pracy do Niemiec, a wraca 2 listopada.

1 listopada napewno pójdę na groby rano i wieczorem. Ale to będzie święto zmarłych bez taty... :(( :(( :((
Nie chce nawet o tym myśleć.... bo już mam łzy w oczach...
:(
Każdy z nas stracil kogoś bliskiego... ale byłam mimo wszystko bardzo bardzo związana z tatą. I już mam łzy w oczach.

Rok temu 1 listopada jeszcze żył. Choć juz czuł sie źle.
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2022, 16:06 przez Melisska, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Melisska mam nadzieję, że siostra będzie mogła Ci towarzyszyć tego dnia, skoro mamy nie będzie 😔
Wiesz dla mnie 1 listopada to takie zamieszanie wszędzie. Chyba przy zwykłej wizycie na cmentarzu, kiedy nikogo nie ma czuje więcej emocji i mogę swobodnie pobyć przy grobie babci.
Dawno tam nie byłam, dziadek ma wirusa nie mogę jechać to i ma cmentarzu nie było jak być.
Tesknie strasznie.
Ona jedyna mnie w życiu rozumiała :(
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Melisska

Nieprzeczytany post

Lunka pisze: 08 wrz 2022, 16:54 @Melisska mam nadzieję, że siostra będzie mogła Ci towarzyszyć tego dnia, skoro mamy nie będzie 😔
Wiesz dla mnie 1 listopada to takie zamieszanie wszędzie. Chyba przy zwykłej wizycie na cmentarzu, kiedy nikogo nie ma czuje więcej emocji i mogę swobodnie pobyć przy grobie babci.
Dawno tam nie byłam, dziadek ma wirusa nie mogę jechać to i ma cmentarzu nie było jak być.
Tesknie strasznie.
Ona jedyna mnie w życiu rozumiała :(
Rozumiem. :(
Babcia widzi z nieba że nie mogłaś być na cmentarzu.

A słyszałaś piosenkę Arki Noego "Telefon"?
Piękna i smutna :(

"Zadzwoniłam znów do Ciebie
Nie odbierasz telefonu
Czy Ty może jesteś w niebie
No bo nie ma Ciebie w domu
A może tak musiało być
Rodzimy się by wiecznie żyć
A może tak musiało być..."


Siostra chyba nie przyjedzie.

To będzie dzień wolny od pracy wiec oni lubią dłużej pospać. Potem wstanie obiad zrobi i popołudniu pojadą na cmentarz.

Ja to jestem ranny ptaszek
Wstaje o 6-7 więc o 9 już planuje być na cmentarzu rano
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Bardzo smutna piosenka :(( :(( :((
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

A ja czasem się zastanawiam ile będę żyć i kiedy umrę. Niestety nie wiem
Melisska

Nieprzeczytany post

Nikt tego nie wie..

Dodano po 23 sekundach:
Też nie wiem ile będę żyć... ale nie chciałabym wiedzieć...
Skaza

Nieprzeczytany post

Dziwnie byłoby to wiedzieć, większość ludzi pewnie by postradała zmysły albo odliczała kolejne dni.
Będzie co Bóg da.
ODPOWIEDZ