I Komunia Święta.

Tematy związane ze sprawowaniem sakramentów i sakramentaliów: ich struktura, posługi w zgromadzeniu liturgicznym, prawo liturgiczne
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7037
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3261
Podziękowano: 3488
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ja w roku 80 tym tez raczej niewiele dostałam, w każdym razie żadnego prezentu nie pamiętam, dla mnie radością było przystępowanie do komunii św, naprawdę bardzo mnie to cieszyło. Nawet sukienkę wtedy miałam jednakową z innymi dziećmi, niewiele nas było w grupie wczesnej, może kilkanaście dzieci.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1905
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 417
Podziękowano: 808
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 11 maja 2023, 16:28 Ja w roku 80 tym tez raczej niewiele dostałam, w każdym razie żadnego prezentu nie pamiętam, dla mnie radością było przystępowanie do komunii św, naprawdę bardzo mnie to cieszyło. Nawet sukienkę wtedy miałam jednakową z innymi dziećmi, niewiele nas było w grupie wczesnej, może kilkanaście dzieci.
Widocznie jesteś wyjątkowa :)
Jak wiesz ja z Bogiem raczej miałem nie po drodze choć dziś widzę to całkiem inaczej.
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7037
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3261
Podziękowano: 3488
Płeć:

Nieprzeczytany post

daniel pisze: 11 maja 2023, 16:48
Widocznie jesteś wyjątkowa :)
Jak wiesz ja z Bogiem raczej miałem nie po drodze choć dziś widzę to całkiem inaczej.
Nie myślę tak o sobie. Byłam wyjątkowo pojętnym dzieckiem w tym momencie i w tej materii, ale miałam tez okres w życiu kiedy nie było mi po drodze do kościoła... chyba każdy musi mieć okres buntu albo oziębłości...
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

W tamtym czasie byłem jeszcze bardzo siubi dubi du i niewiele rozumiałem ze spraw wiary. Głównie skupiłem się na całej uroczystości jako takiej i nią się stresowałem.
Melisska

Nieprzeczytany post

Ja dostałam prezent taki różowy zestaw
Obrazek

Ale dla mnie dużą radością była ta piękna sukienka szyta na miarę. Wianuszek. Rękawiczki. I chodzenie z mamą na majowe🩵

Dodano po 1 minucie 3 sekundach:
Zdjęcie ze strony
https://chrzcinyikomunie.pl/blog/prezen ... nie-swieta)
Bodzio
Posty: 7
Rejestracja: 17 gru 2023, 10:12
Wyznanie: agnostycyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 1
Płeć:

Nieprzeczytany post

Odnawiając temat ja skłaniam się nad prezentem na komunię w formie ikony...
Przyznam że będzie to niestandardowe, ale co stoi na przeszkodzie żeby dziecko mogło się pomodlić przed snem przed takim obrazem, jeśli rodzice nie mają nic przeciwko!
Już znalazłem jedną na tej stronie: https://www.ikonyswietych.pl/
Przecież teraz mamy wiele wspólnego z prawosławie, z racji uchodźców z Ukrainy ;)
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1465
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1230
Podziękowano: 1043
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Bodzio super pomysł. Jaką wybrałeś? :)
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
ODPOWIEDZ