Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Modlitwa w intencji zmałego małego dziecka

Wszystko o modlitwie, co nam pomaga, co nam przeszkadza, jak ją rozwijać
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Jaki ma sens modlitwa w intencji zmarłego małego dziecka, które nie mogło zgrzeszyć.
Co jeśli wierzymy, tak na 100%, że jest już ono w Niebie.
W czym mu taka modlitwa wtedy pomoże?
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ja bym się zastanawiała czy modlitwa w tym przypadku ma pomóc mu czy tym którzy zostali tutaj bez niego? Dla tych, którzy cierpią po stracie. Czasami modlitwę można traktować jako swego rodzaju rozmowę, ukojenie...
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Modlitwa o pomoc jego bliskim jest zrozumiała.
Tak pytam, ponieważ na tym forum, czy na FB widziałem teksty, że ludzie się modlą za niego.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Skaza

Nieprzeczytany post

Ponoć modlitwa nigdy nie "idzie" na zmarnowanie i jeśli nawet nie temu dziecku to komuś innemu w potrzebie duszy tam po drugiej stronie bardzo się może przydać.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

To też wiem, że modlitwa się nie marnuje, ale nie zmienia to faktu jej sensu, a bardziej jej kierowania,,, przynamniej myśląc tak na chłopski rozum.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

na czacie pisalam o 6 letnim dziecku ktore zostalo znalezione zamordowane w legnicy
odczuwam ze modlitwa w takich okolicznosciach wyplywa sama z siebie
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Jak się "głowicie" w jakimś temacie, to może dobrym wyjściem będzie otwarcie Biblii, aby w niej poszukać odpowiedzi - np. co do modlitw w intencji zmarłych dzieci... Najlepiej, aby były przykłady takich praktyk...
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6848
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3198
Podziękowano: 3444
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zbyszek pisze: 14 maja 2023, 17:22 Jak się "głowicie" w jakimś temacie, to może dobrym wyjściem będzie otwarcie Biblii, aby w niej poszukać odpowiedzi - np. co do modlitw w intencji zmarłych dzieci... Najlepiej, aby były przykłady takich praktyk...
A ja tu dostrzegam prowokację!

Juda Machabeusz, przywódca powstania w 166 r przed Chrystusem, postanowił złożyć ofiarę za poległych w czasie bitwy. Autor opisujący to wydarzenie zauważa:

Bardzo pięknie i szlachetnie uczynił, myślał bowiem o zmartwychwstaniu. Gdyby bowiem nie był przekonany, że ci zabici zmartwychwstaną, to modlitwa za zmarłych byłaby czymś zbędnym i niedorzecznym, lecz jeśli uważał, że dla tych, co pobożnie zasnęli jest przygotowana najwspanialsza nagroda – była to myśl święta i pobożna”(2 Mch 12,43-44).

Wielu biblistów jest przekonanych, że fragment listu Pawła do Tymoteusza, którego ustanowił biskupem w Efezie, zawiera modlitwę za zmarłego:

Niech Pan użyczy miłosierdzia domowi Onezyfora za to, że często mnie krzepił i łańcucha mego się nie zawstydził, lecz skoro się znalazł w Rzymie, gorliwie mnie poszukał i odnalazł. Niechaj mu Pan da w owym dniu znaleźć miłosierdzie u Pana” (2 Tm 1,16-18a).

W oparciu o powyżej wskazane fragmenty biblijne upowszechniła się w pierwotnym Kościele praktyka modlitwy za zmarłych. Była ona podyktowana silnym przekonaniem, graniczącym wręcz z pewnością, że modlitwy te mogą wpłynąć na los dusz potrzebujących oczyszczenia, by stanąć jako nieskalane przed Panem.

Dlatego w IV stuleciu Jan Chryzostom zachęcał:

Nieśmy im pomoc i pamiętajmy o nich. Jeśli synowie Hioba zostali oczyszczeni przez ofiarę ich ojca, dlaczego mielibyśmy wątpić, że nasze ofiary za zmarłych przynoszą im jakąś pociechę? Nie wahajmy się nieść pomocy tym, którzy odeszli, i ofiarujmy za nich nasze modlitwy”.

https://mariuszrosik.pl/biblia-o-modlitwie-za-zmarlych/
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

nie rozumiem niektorych
czy kims by nie wstrzasnelo ze wczoraj w jego miescie
https://fakty.lca.pl/mobile,legnica,new ... iecka.html
zastanawiacie sie czy sie modlic czy nie modlic?
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6848
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3198
Podziękowano: 3444
Płeć:

Nieprzeczytany post

Wstrząsające!
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Magnolia - votum separatum!
(tłumaczenie z łac. zdanie odrębne)
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Melisska

Nieprzeczytany post

abi pisze: 14 maja 2023, 21:45 nie rozumiem niektorych
czy kims by nie wstrzasnelo ze wczoraj w jego miescie
https://fakty.lca.pl/mobile,legnica,new ... iecka.html
zastanawiacie sie czy sie modlic czy nie modlic?
Zabrakło mi słów... wstrząsające, straszne, okropne... :-o
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

teraz policja zmienila zdanie, przez co sprawa jest mniej drastyczna - ale morderstwo to jednak morderstwo :(

- Potwierdzam, że jest to ciało dorosłej kobiety co najmniej w średnim wieku. Przy czy była to kobieta szczupła i niewysokiego wzrostu – mówi Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Melisska

Nieprzeczytany post

No tak..morderstwo, a do tego dzieci znalazly tę panią:/myśle ze mozna się modlić za zmarłą. Za te dzieci też bo pewnie doznały szoku.
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

6a jak tylko przylecieli w poniedzialek - to od razu ze ich koledzy z sp1 znalezli przedwczoraj zwloki
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
ODPOWIEDZ