Cytaty

karmelitańska, ignacjańska, benedyktyńska, franciszkańska, dominikańska, charyzmatyczna
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Obrazek
Skaza

Nieprzeczytany post

" Żeby coś zrobić, trzeba mieć nadzieję, że się to zrobi " - Lew Tołstoj
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1905
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 417
Podziękowano: 808
Płeć:

Nieprzeczytany post

"Bóg, który mówi, jest najpierw Bogiem, który milczy;"

ks. Edmond Barbotin
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7026
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3261
Podziękowano: 3488
Płeć:

Nieprzeczytany post

„Jeśli nie potrafisz przebaczać, nie wychodź za mąż lub nie żeń się”. Te słowa wypowiedział kapłan asystujący przy ślubie mojej córki. „Kiedy słyszysz, że ludzie świętują 30, 40, 50 lat wspólnego życia, to wiedz, że oni świętują przebaczenie”.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

" Pozwól mi przyjść na świat, a twoje życie nabierze barw " - hasło na miesiąc Czerwiec 2023 autorstwa 16 letniej Emilii.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7026
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3261
Podziękowano: 3488
Płeć:

Nieprzeczytany post

Św. Dydym Aleksandryjski o Trójcy Świętej: „Duch Święty, wraz z Ojcem i Synem jedyny Bóg, razem z Nimi odradza nas w chrzcie i przywraca nam pierwotne piękno, które zostało zeszpecone. Napełnia nas swoją łaską do tego stopnia, że nie możemy już pragnąć rzeczy, których pragnąć nie należy”.

Duch Święty, wraz z Ojcem i Synem oczyszczają nasze pragnienia.

Pismo Święte pokazuje nam Boga, jako Kogoś, kto jest w swoim wewnętrznym życiu doskonale szczęśliwy i spełniony od samego początku. Jest Bogiem pełnym, kompletnym i szczęście jest podstawowym sposobem, w jaki Bóg przeżywa samego siebie. Bóg nie ma żadnego interesu w tym, żeby nas stworzyć, żeby nas powołać do istnienia. W sposób całkowicie wolny, stworzył człowieka, aby wciągnąć go do swego szczęśliwego życia.
To jest to, na co zwracał uwagę św. Tomasz, że Bóg jest wspólnotą relacji, a nie jest monolitem.
Bóg to jest miłość i to jest jedyny klucz, aby zrozumieć Jego naturę. Bóg jest wspólnotą trzech kochających się osób: Ojca, Syna i Ducha Świętego, nie samotnikiem.

Jakie to ma przełożenie do naszego życia? Będąc różni możemy budować jedność.
Krzysztof Pałys OP
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1905
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 417
Podziękowano: 808
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 02 cze 2023, 15:33 „Jeśli nie potrafisz przebaczać, nie wychodź za mąż lub nie żeń się”. Te słowa wypowiedział kapłan asystujący przy ślubie mojej córki. „Kiedy słyszysz, że ludzie świętują 30, 40, 50 lat wspólnego życia, to wiedz, że oni świętują przebaczenie”.
Zgadzam się. Choć wydaje mi się, że w większości przypadków ta nauka dokonuje się dopiero w związku.
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

"Chciałem państwu powiedzieć jeszcze o takim moim osobistym ślubie, który złożyłem Panu Bogu. Postanowiłem, że ofiaruję mu cały swój czas, także ten prywatny. Dla mnie wyzbycie się forsy nie byłoby jakimś mega problemem, ale wyzbycie się przyjemności, wyzbycie się takiego uprawnionego, sprawiedliwie należnego czasu dla siebie, już taki problem by stwarzało.

Dlatego jak byłem jeszcze wikariuszem, postanowiłem sobie, że nikomu nie odmówię. Nie będę "od do". Postanowiłem, że nikomu nie odmówię posługi, rady, rozmowy, że nawet jeśli będę się podpierał nosem, postaram się nie okazywać zmęczenia. Postanowiłem, że będę służył nawet wtedy, gdy będę miał wszystkiego dosyć - to będzie moja ofiara. Chociaż miałbym sprawiedliwe prawo do odpoczynku, dam z siebie wszystko. I tak chcę do końca."ks. Kaczkowski
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

"Jeżeli całe życie będziemy uciekać przed problemami – zwłaszcza tymi, które mamy w sobie – to nasze życie będzie pluszowe. Nasze związki będą pluszowe. Nasze relacje będą pluszowe. Wszystko będzie udawane. Wszystko będzie nieprawdziwe" ks. Jan Kaczkowski
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7026
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3261
Podziękowano: 3488
Płeć:

Nieprzeczytany post

Obrazek
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1905
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 417
Podziękowano: 808
Płeć:

Nieprzeczytany post

Może to zbyt banalne, a może nic niemówiące zestawienie dwóch abstrakcyjnych pojęć, ale mi "iskrzy":

"Duch Święty jest Osobową Miłością."

C.A. Bernard
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1905
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 417
Podziękowano: 808
Płeć:

Nieprzeczytany post

"(...) kto Boga nie znajdzie, nie dotrze także do siebie samego (...)"

E. Stein, św. Teresa Benedykta od Krzyża
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
Julita
Posty: 7
Rejestracja: 10 cze 2023, 22:22
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 6
Płeć:

Nieprzeczytany post

"Bać się trzeba tylko zdrady Chrystusa za parę srebrników jałowego spokoju".

bł. ks .Jerzy Popiełuszko

Dodano po 10 minutach 28 sekundach:
"Tak bardzo ufam Jezusowi, że nawet gdybym widział piekło otwarte przede mną i znalazłbym się na brzegu otchłani, nie przestałbym ufać, nie straciłbym nadziei, zawierzyłbym Mu. Kto wie, ile razy jeśli on nie położyłby na mnie Swojej ręki, moja wiara zachwiałaby się, moja nadzieja i moja Miłość osłabłyby, a mój rozum by się zaciemnił, jeśli Jezus, wieczna Światłość, nie oświeciłby go. "

św. ojciec Pio
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7026
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3261
Podziękowano: 3488
Płeć:

Nieprzeczytany post

Stary i Nowy Testament to są jakby dwa koła jednego roweru. Jeśli ktoś się zamknie na Nowy Testament, nie dojdzie do niego nowina o Chrystusie Zbawicielu. Jeśli zaś ktoś nie doceni Starego Testamentu, jego wiara w Chrystusa nie będzie autentyczna, bo Stary Testament przedstawia dzieje miłości Bożej, która przygotowywała ludzi na przyjście Zbawiciela.
O. Jacek Salij OP
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1905
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 417
Podziękowano: 808
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 14 cze 2023, 7:59 Stary i Nowy Testament to są jakby dwa koła jednego roweru. Jeśli ktoś się zamknie na Nowy Testament, nie dojdzie do niego nowina o Chrystusie Zbawicielu. Jeśli zaś ktoś nie doceni Starego Testamentu, jego wiara w Chrystusa nie będzie autentyczna, bo Stary Testament przedstawia dzieje miłości Bożej, która przygotowywała ludzi na przyjście Zbawiciela.
O. Jacek Salij OP
Lubię słowa, pod wpływem których w pierwszym kontakcie moje "ego" chce uciekać :)

A to aforyzujące zdanie jest super:
Stary i Nowy Testament to są jakby dwa koła jednego roweru.
Ostatnio zmieniony 14 cze 2023, 14:44 przez daniel, łącznie zmieniany 1 raz.
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1905
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 417
Podziękowano: 808
Płeć:

Nieprzeczytany post

"Miłość rozlana w naszych sercach przez Ducha należy już do naszego życia w Bogu."

C. A. Bernard
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Obrazek
Pawełek0799

Nieprzeczytany post

@Aloes

Średnio motywujące
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Pawełek0799 pisze: 18 cze 2023, 14:34 @Aloes

Średnio motywujące
Prawdziwe. To upomnieć natury ludzkiej ucieka przed cierpieniem.
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1465
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1230
Podziękowano: 1043
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Aloes czyj to cytat na obrazku? I co oznacza zdanie "to upomnieć natury ludzkiej ucieka przed cierpieniem" bo nie rozumiem...
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
ODPOWIEDZ