Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Grzech i przekleństwo

Tu omawiamy problemy w rozeznawaniu grzechów, problemy ze spowiedzią, skrupulatyzm
Karina
Posty: 61
Rejestracja: 04 lut 2023, 20:36
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 4
Podziękowano: 18
Płeć:

Nieprzeczytany post

Witam. Jakiś czas temu rozpowszechniłam książkę w której były słowa Jezusa ale tak naprawdę nie wiadomo czy to rzeczywiście powiedział Jezus. Sama nie jestem przekonana. I teraz mam dylemat. Bo Paweł Apostoł mówił że jeśli ktoś głosi inną ewangelię to niech będzie przeklęty. O jakim przekleństwie mówił Paweł? Boję się że jestem przeklęta przez to w jakiś sposób, że udostępniłam niepewne treści. Ja już usunęłam te treści ale przez 2 dni dużo osób mogło przeczytać...
Ostatnio zmieniony 08 cze 2023, 17:22 przez Karina, łącznie zmieniany 1 raz.
Skaza

Nieprzeczytany post

Wydaje mi się, że by popełnić ciężki poważny grzech trzeba zrobić coś z rozmysłem, świadomie. Chciałaś dobrze przyjęłaś ufnie, że w ów książce są słowa prawdziwe Pana Jezusa. Dlatego wydaje mi się, że nie ma mowy o tym byś była przeklęta. Na drugi raz po prostu przezornie poradź się kogoś zgłębionego w temacie fachowo lub upewnij na własną rękę czy książka jest "pewna w 100 % treścią".
Karina
Posty: 61
Rejestracja: 04 lut 2023, 20:36
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 4
Podziękowano: 18
Płeć:

Nieprzeczytany post

Bo ja jak się zorientowałam, że to raczej nie Jezus to podzieliłam się z tym tekstem, ale intencja moja była taka że temat do dyskusji i co inni myślą na ten temat. Jednak jak się zorientowałam że to może zaszkodzić komuś to usunęłam. Martwię się tym przekleństwem...
Ostatnio zmieniony 08 cze 2023, 20:15 przez Karina, łącznie zmieniany 1 raz.
Skaza

Nieprzeczytany post

Ciekawość to zazwyczaj kiepski doradca. Na przyszłość siostro unikaj tematów i tekstów które mogą namącić Ci i innym w myślach, sercu i duszy dodając wątpliwości i stresu. Na moje oko nie byłaś do końca świadoma sytuacji i żadne przekleństwo Ci nie grozi.
Gdyby było inaczej Pan Bóg nie szykowałby dla nas miejsc wiele w niebie tylko wystarczyłby jeden blok mieszkalny. Wszyscy popełniamy błędy, ważne jednak co z tym robimy i czy wyciągamy wnioski na przyszłość.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3198
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Jeśli dobrze rozumiem słowo rozpowszechniłam w Twoim poście, to poleciłaś jakąś książkę w necie jako dobrą, jako słowa Jezusa. Później dowiedziałaś, się, ze to jednak nie są słowa Jezusa i usunęłaś polecenie.
Dobrze rozumiem?
Jeśli tak, to nie ma tu głoszenie innej ewangelii niż Jezusowa.

św Paweł miał na myśli sytuację, gdy osoba głosi (czyli mówi, przekazuje innym) zmienioną treść ewangelii, albo coś co sama wymyśliła o Jezusie.

Ty nie głosiłaś ewangelii, tylko polecałaś książkę, której nie jesteś autorem. Nie masz na sumieniu głoszenia innej ewangelii.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Karina
Posty: 61
Rejestracja: 04 lut 2023, 20:36
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 4
Podziękowano: 18
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ogólnie na FB jak mi się wyświetlało parę miesięcy to brałam to bez zastrzeżeń że to są słowa Jezusa. Jednak po jakimś czasie styl pisania zaczął mi przypominać styl buddyjski i umieściłam to jako temat do dyskusji z zaznaczeniem że nie polecam tego tylko pytam również innych o zdanie. Wtedy jeden użytkownik zaproponował żebym umieściła tekst i umieściłam i gdy zorientowałam się że to może przynieść więcej zamętu niż pożytku, to usunęłam cały temat.
Ostatnio zmieniony 09 cze 2023, 12:25 przez Karina, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ