Adoracja Najświętszego Sakramentu on line

karmelitańska, ignacjańska, benedyktyńska, franciszkańska, dominikańska, charyzmatyczna
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6839
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Wiele lat jest obecna ta forma adoracji NS- przez internet- z dużych sanktuariów na świecie. Obecnie w czasie pandemii, stała się jeszcze bardziej powszechna, czyli wpisując "adoracja on line" wyskakuje nam sporo propozycji.

Patrząc na licznik pod niektórymi transmisjami, korzysta z nich sporo osób.
Odwiedziłam np adorację NS w Niepokalanowie i było ponad 400 osób jednocześnie. :-bd

Przyznam się jednak, że mam osobiście pewien opór w korzystaniu z internetu by adorować NS (choć próbuję)
oraz mam obawy, czy nie gubi się gdzieś sacrum...

Co myślicie o takich transmisjach z kaplic wieczystej adoracji?
Jakie macie wrażenia, doświadczenia, odczucia?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Logan

Nieprzeczytany post

Lepsza taka adoracja niż żadna. Wielu nie adoruje w żadnej formie, wielu też tego nie rozumie.
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 253
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 16 kwie 2021, 9:36 Wiele lat jest obecna ta forma adoracji NS- przez internet (...)

Co myślicie o takich transmisjach z kaplic wieczystej adoracji?
Jakie macie wrażenia, doświadczenia, odczucia?
mozna spiewac i to nikogo nie rozprasza
mozna "wejsc" na 2 min, a w realu to godzinna wyprawa
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6839
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

abi pisze: 17 kwie 2021, 19:40
mozna spiewac i to nikogo nie rozprasza
mozna "wejsc" na 2 min, a w realu to godzinna wyprawa
Czyli zauważasz plusy.
A minusy?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 253
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

mniej realne...ale tam tez nie pomacam ani nie polize
tylko patrze ;)
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2021, 16:04
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 530
Podziękowano: 378
Płeć:

Nieprzeczytany post

abi pisze: 17 kwie 2021, 19:40
mozna "wejsc" na 2 min, a w realu to godzinna wyprawa
Tak to dla mnie też ogromna zaleta.
Awatar użytkownika
DariuszJ
Posty: 268
Rejestracja: 29 sty 2021, 17:41
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 229
Podziękowano: 234
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ja jestem zdania, że taka forma, szczególnie w czasach pandemii, jest bardzo potrzebna. Myślę, że dobrze jest korzystać z rzeczywistej adoracji i z tej online. Adoracja internetowa ma tę zaletę, że jest możliwa 24/7, właściwie z każdego miejsca na świecie.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2021, 17:59 przez DariuszJ, łącznie zmieniany 2 razy.
"Deus caritas est, et qui manet in caritate, in Deo manet, et Deus manet in eo".
1J 4,16b

"Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim". 1J 4,16b
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6839
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Adoracja Obecności

Panie Jezu, stajemy przed Tobą, wiedząc, że nas wzywasz i nas kochasz takimi, jakimi jesteśmy.
«Ty masz słowa życia wiecznego, a myśmy uwierzyli i poznali, że Ty jesteś Świętym Boga» (J 6,68).
Przez Ciebie i Ducha Świętego, którego nam przekazujesz, pragniemy dotrzeć do Ojca,
aby wypowiedzieć Mu nasze „tak” złączone z Twoim.
Z Tobą możemy teraz wyznać: Ojcze nasz!
Idąc za Tobą, drogą, prawdą i życiem (por. J 14, 6),
pragniemy przeniknąć pozorne „milczenie” i „nieobecność” Boga, rozpędzając chmury nad górą Tabor,
aby słuchać głosu Ojca, który mówi: "To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie. Jego słuchajcie".

Z tą wiarą, zrodzoną z kontemplacyjnego słuchania, będziemy w stanie rozjaśniać nasze sytuacje osobiste,
podobnie jak różne sfery życia rodzinnego i społecznego.
Pragniemy odczuwać tak jak Ty i widzieć rzeczy tak, jak Ty je postrzegasz,
ponieważ Ty jesteś ośrodkiem, początkiem i końcem wszystkiego.
Podtrzymywani przez tę nadzieję, chcemy wprowadzać w świat tę hierarchię wartości ewangelicznych,
w której Bóg i Jego dary zbawcze zajmują pierwsze miejsce w sercu i działaniu konkretnego życia człowieka.
Chcemy kochać tak jak Ty, który oddajesz życie i samego siebie ze wszystkim, co posiadasz.
Chcemy móc powiedzieć tak jak św. Paweł: Dla mnie żyć - to Chrystus (Flp 1,21).
Nasze życie nie ma sensu bez Ciebie.
Chcemy nauczyć się przebywać z Tym, który nas kocha, ponieważ z takim Przyjacielem można przetrzymać wszystko.
Od Ciebie się uczymy zjednoczenia z wolą Ojca, ponieważ na modlitwie „mówić” znaczy „kochać”.
Wchodząc w Twoją głębię, chcemy podjąć postanowienia i przyjąć postawy niezwykle ważne,
trwałe decyzje, istotne wybory, odpowiadające naszemu chrześcijańskiemu powołaniu.
Wierząc, mając nadzieję i kochając, adorujemy Cię w prostej postawie obecności, ciszy i oczekiwania,
co chce być również wyrazem odpowiedzi na słowa: "Zostańcie tu i czuwajcie ze Mną!" (Mt 26, 36).
Ty przewyższasz ubóstwo naszych myśli, uczuć i słów; stąd chcemy nauczyć się adorować, podziwiając Twoją tajemnicę, kochając ją taką, jaka jest, i milcząc wyciszeniem przyjaciela w postawie oddania.
Jeżeli Ty jesteś obecny w naszych nocach fizycznych i moralnych, kochasz nas i mówisz do nas,
to wystarczy, chociaż wiele razy nie dostrzegamy pociechy.
Ucząc się tego wymiaru adoracji, staniemy w obliczu Twej głębi lub tajemnicy;
nasza modlitwa nabierze respektu względem tajemnicy każdego brata i każdego wydarzenia,
aby wprowadzić do naszego środowiska rodzinnego i społecznego i budować historię
na bazie tego czynnego i owocnego milczenia, które wypływa z kontemplacji.
Dzięki Tobie nasza zdolność do wyciszenia i adoracji przemieni się w zdolność kochania i służenia.
Dałeś nam swoją Matkę jako naszą matkę, aby nauczyła nas kontemplować i adorować w sercu.
Ona, przyjmując słowo i wprowadzając je w czyn, jawi się jako Matka najbardziej doskonała.
Dopomóż nam być Kościołem misyjnym, który umie kontemplować, adorując i kochając Twoje słowo,
aby później przemienić je w życie i przekazać wszystkim braciom i siostrom. Amen.
Św. Jan Paweł II (31 XlI 1982)

Wybór tekstów:
Módlmy się PRZED NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM, Wydawnictwo JUT, 2016
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6839
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post





mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Zebra
Posty: 353
Rejestracja: 21 maja 2021, 10:35
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 129
Podziękowano: 176
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 16 kwie 2021, 9:36 Co myślicie o takich transmisjach z kaplic wieczystej adoracji?
Jakie macie wrażenia, doświadczenia, odczucia?
Jak odkryłam tą formę przez przypadek... nie pamiętam już jak, ale chyba dopiero w tym roku. Zresztą tak jak mówisz zrobiło się tego więcej w czasie pandemii.
Ja korzystam. Na adorację "na żywo" niestety często nie mam czasu, ale też w moim kościele na adoracji zawsze się modli, najczęściej całe 2/3 godziny. A ja lubię w ciszy posiedzieć.
W moim mieście w centrum jest Kościół w którym Najświętszy Sakrament jest wystawiony na całe dnie. Nie wiem dokładnie w jakich godzinach, ale za to Chwała Panu, że ktoś wpadł na taki pomysł.

Ja lubię adorację online, staram się z niej skorzystać. Jak już "włączę Pana Jezusa" to tak mi się dobrze rozmowia, że potrafię pół godziny tylko mówić. Co chyba czasem nie jest dobre, bo zaczyna się gadulstwo...
Z minusów to chyba tyle, że można się stać lekko leniwym i właśnie przestać chodzić na te na żywo.
Ostatnio zmieniony 11 cze 2021, 17:24 przez Zebra, łącznie zmieniany 2 razy.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6839
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Podzielę się z Wami pewną obserwacją.
Ostatnio zwiedzam Warszawę z córką, bo nie wyjechała nigdzie na wakacje. Robimy sobie raz w tygodniu wycieczkę po mieście, ja ją ciągnę głównie po kościołach, bo potrzebuję dobrych zdjęć na kanał Yt, ale też byłyśmy w różnych parkach, muzea ją nie interesują. I właśnie o te kościoły mi chodzi. Niektóre odwidziałam pierwszy raz w ogóle, albo po bardzo wielu latach. Te zabytkowe, wiekowe robią naprawdę duże wrażenie.
Ale największe wrażenie robiło na mnie, że w wielu miejscach jest kaplica Adoracji Najświętszego Sakramentu i modlący się ludzie, a jest np środek dnia i środek tygodnia. A tu kilku modlących się... piękne.
Wokół kościoła zgiełk miasta, a środku cisza i atmosfera adoracji.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Zebra
Posty: 353
Rejestracja: 21 maja 2021, 10:35
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 129
Podziękowano: 176
Płeć:

Nieprzeczytany post

U mnie w mieście też jest adoracja przez cały dzień :) nie znam dokładnie godzin.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8
Mayyy

Nieprzeczytany post

Wole jednak pójść do Kościoła co czasem mi się udaje przed pracą
(u mnie jest cały dzień wystawiony Przenajświętszy Sakrament)
Melisska

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 21 lip 2021, 9:14
Ale największe wrażenie robiło na mnie, że w wielu miejscach jest kaplica Adoracji Najświętszego Sakramentu i modlący się ludzie, a jest np środek dnia i środek tygodnia. A tu kilku modlących się... piękne.
Wokół kościoła zgiełk miasta, a środku cisza i atmosfera adoracji.
Tak samo jest w Kościele u mnie w mieście, cały dzień jest wystawiony Przenajświętszy Sakrament. Gdy chodzę kilka razy w tygodniu to też zawsze są ludzie adorujący Pana Jezusa :) co mnie cieszy. :)
Skaza

Nieprzeczytany post

U mnie niestety przenajświętszy sakrament jest wystawiony tylko raz w tygodniu w czwartki od 16 do 17-tej.
Szkoda bo cięzko się wstrzelić w ten konkretny czas zazwyczaj :( ale dobre i to, że raz można adorować chociaż.
Melisska

Nieprzeczytany post

W mojej parafii tu gdzie mieszkam w dzielnicy też tylko w czwartki ale cały dzień. Natomiast w centrum Bytomia w Kościele na rynku, jest od poniedziałku do piątku, całe dnie z czego się cieszę bo mogę przed pracą pójść.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6839
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
ODPOWIEDZ