Offtopik, czyli rozmowy niekontrolowane

Rozmowy na forum katolickim przy kawie i herbacie.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Adblock, poszukajcie sobie w Google. Raczej nie mam co opisywać więcej, każdy może mieć inne pytania. Jak coś to piszcie.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Wracając do poprzedniego tematu, tak wygląda profil osoby zmarłej na FB.

Obrazek
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2021, 16:04
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 530
Podziękowano: 378
Płeć:

Nieprzeczytany post

Musze sie ze wstydem przyznać że taką osobę usunąłem z grona znajomych.
Nie bardzo wiedziałem jak się zachować, to zrobiłem jak zrobiłem.
Nie od razu, ale jak mi na pocztę przyszło powiadomienie o urodzinach, popatrzyłem w profil, nikt nic nie przesyłał, no to zrobiłem co zrobiłem.
Adbloka kiedyś sobie zainstalowałem, to bez problemu. Jest jedno ale, gdy chcemy jakieś wiadomości na Onecie, WP Czy wtedy Interii obejrzeć to żaden filmik nie uruchomił się. Pisze co było kiedyś, a miejsce filmiku było info sugerujące ze portale informacyjne czy prasa bez reklam nie mogą funkcjonować. Ponieważ czasem chce zobaczyć co się w świecie dzieje to mi trochę tego brakowało, ale teraz musze testować cierpliwość na oglądanie reklam. Kazde z tych rozwiązań nie jest idealne, jaka szkoda, tak to w życiu bywa :-?
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6842
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ja chyba też bym usunęła takiego zmarłego znajomego, trzymanie takiego profilu dłużej niż miesiąc po śmierci wydaje mi się trochę makabryczne. Wiadomo trzeba powiadomić, ale budowania "pomników" na FB jakoś zupełnie mi nie pasuje mentalnie.

co do Adbloka... u mnie nie działa...
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Krzysiek, AdBlockPlus dobrze rozwiązał sprawę blokowania się filmików itp na stronach informacyjnych. Da się dwoma kliknięciami odblokować reklamy na wybranych stronach, na reszcie będą zablokowane.

Zacznę usuwać zmarłych znajomych na FB. Gdyby była dla nich jakaś osobna zakładka, miejsce to jeszcze by było ok. Obecnie zmarli są wymieszani z innymi znajomi i tak smutno się robi jak się przegląda listę znajomych.

Podejrzewam, że FB zacznie za kilkanaście lat usuwać takie profile. Obecnie procentowo takich kont raczej nie ma wiele, ale za 20 lat liczba zmarłych użytkowników FB będzie już znaczna. Zmarły nie ogląda reklam, raczej nikomu jego danych nie sprzeda się, więc po co marnować miejsce na serwerach.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 253
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

mam na fb 22 osoby w znajomych, w tym 2 juz nie zyja. nie mam zamiaru ich usuwac ze znajomych. chce o nich pamietac :*
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2021, 16:04
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 530
Podziękowano: 378
Płeć:

Nieprzeczytany post

No właśnie, ja żałuję, zbyt pochopnie zadziałałem i już tego nie odwrócę. Przecież nie wyślę zmarłemu zaproszenia.
No nic już nie zrobię.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2021, 14:05 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 253
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

Dominik pisze: 08 lis 2021, 19:21 Wracając do poprzedniego tematu, tak wygląda profil osoby zmarłej na FB.

Obrazek
oczywiscie jesli odpowiednio zaznaczyl w ustawieniach, lub rodzina zadzialala?
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Wydaje mi się, że jest kilka opcji, w każdej ktoś musi FB powiadomić o śmierci użytkownika
- użytkownik wybrał opiekuna (znajomego na FB)) swojego konta, Wtedy ten znajomy będzie mógł publikować postu na profilu zmarłego. Konto zmarłego będzie odpowiednio oznaczone. Opiekun może też zdecydować o usunięciu takiego konta.
- użytkownik wybrał, że po jego śmierci będzie usunięte konto,
- użytkownik nic nie wybrał, wtedy jego konto zostanie tylko odpowiednio oznaczone, nikt nie będzie mógł pisać postów na jego profilu.

Formularz do zgłoszenia, że użytkownik, którego mamy w znajomych zmarł
https://www.facebook.com/help/contact/651319028315841

drugi formularz, do zgłaszanie osób, których nie mamy w znajomych. Można też usuwać profile osób żyjących, które są ubezwłasnowolnione.
https://www.facebook.com/help/contact/228813257197480
Ostatnio zmieniony 11 lis 2021, 17:49 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Zebra
Posty: 353
Rejestracja: 21 maja 2021, 10:35
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 129
Podziękowano: 176
Płeć:

Nieprzeczytany post

Muszę przyznać, że chyba jednak nie odnajduje się na forach. Jakoś problemy innych osób, ciągłe pytania mnie męczą i stresują. Fora zamiast mi pomagać często mi wręcz szkodzą.
A takich "emocji" jeśli mogę tak to nazwać nie doświadczam w życiu codziennym kiedy spotykam się z czyimś problemem. W realnym życiu potrafię wysłuchać, pomóc.

Ale znów pojawiają mi się kolejne wątpliwości dotyczące moich studiów i zaliczania przedmiotów. Co myślicie na temat wymieniania się pytaniami pomiędzy grupami odnośnie jakiegoś egzaminu, kolokwium?
Co innego sytuacja kiedy profesor sam mówi, że można mieć własne notatki lub prawie sam mówi, że woli aby test był online, bo dzięki temu można zajrzeć do prezentacja.
Ciągle mnie te sytuacje stresują bo chciałabym być uczciwa i pisać te egzaminy uczciwie. Ale ta świadomość, że znam odpowiedzi i mogę się przygotować do pytań jest ciągle silniejsza.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Rusza mini projekt. Dedykowana strona do zamieszczania świadectw https://dolinamodlitwy.pl/swiadectwa/
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Efezjan
Posty: 30
Rejestracja: 28 lut 2021, 19:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 13
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 09 lis 2021, 7:45 Ja chyba też bym usunęła takiego zmarłego znajomego, trzymanie takiego profilu dłużej niż miesiąc po śmierci wydaje mi się trochę makabryczne. Wiadomo trzeba powiadomić, ale budowania "pomników" na FB jakoś zupełnie mi nie pasuje mentalnie.

co do Adbloka... u mne nie działa...
Hmm, dlaczego nie działa? Może jakieś ustawienia masz tam nieprawidłowe? Ja zainstalowałem i od razu zadziałało. Napisz coś więcej, to może będę mógł pomóc.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6842
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zebra pisze: 15 gru 2021, 11:14
Ale znów pojawiają mi się kolejne wątpliwości dotyczące moich studiów i zaliczania przedmiotów. Co myślicie na temat wymieniania się pytaniami pomiędzy grupami odnośnie jakiegoś egzaminu, kolokwium?
Co innego sytuacja kiedy profesor sam mówi, że można mieć własne notatki lub prawie sam mówi, że woli aby test był online, bo dzięki temu można zajrzeć do prezentacja.
Ciągle mnie te sytuacje stresują bo chciałabym być uczciwa i pisać te egzaminy uczciwie. Ale ta świadomość, że znam odpowiedzi i mogę się przygotować do pytań jest ciągle silniejsza.
Rób tyle ile jest możliwe samodzielnie, jeśli materiału jest za dużo to skorzystaj z pomocy.

Stosuj ta albo własną zasadę zgodnie ze swoim sumieniem, bo to jest ważne abyśmy żyli zgodnie ze swoim sumieniem.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Szymeq
Posty: 8
Rejestracja: 28 gru 2021, 19:44
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 1
Płeć:

Nieprzeczytany post

Każdy kto popełni grzech i umrze nie spowiadamy z niego pójdzie na wieczną mękę. Warto żyć dobrze i zgodnie z naukami kościoła
Tyle ci potrzebne Jacob.
Szymeq
Posty: 8
Rejestracja: 28 gru 2021, 19:44
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 1
Płeć:

Nieprzeczytany post

Poza tym Jacob uważaj. Są rzeczy w snach, które człowiek grzeszy potem o tym nie wie a grzech zostaje j jest... Koniec.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Szymeq pisze: 28 gru 2021, 19:59 Poza tym Jacob uważaj. Są rzeczy w snach, które człowiek grzeszy potem o tym nie wie a grzech zostaje j jest... Koniec.
Nie rozumiem co masz na myśli. Grzeszyć snem? Grzeszyć nie wiedząc o tym? Grzech musi być świadomy, i trzeba wiedzieć o tym, że to co się robi jest grzechem.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6842
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Szymeq pisze: 28 gru 2021, 19:52 Każdy kto popełni grzech i umrze nie spowiadamy z niego pójdzie na wieczną mękę. Warto żyć dobrze i zgodnie z naukami kościoła
Tyle ci potrzebne Jacob.
Szymeq, wydaje mi się że bez zastanowienia piszesz te słowa do osoby, która znajduje grzechy tam gdzie ich nie ma, wpędzając w jeszcze większe poczucie winy i grozy wręcz. Odpowiedź powinna być empatyczna i przemyślana.
Szymeq pisze: 28 gru 2021, 19:59 Poza tym Jacob uważaj. Są rzeczy w snach, które człowiek grzeszy potem o tym nie wie a grzech zostaje j jest... Koniec.
Nie grzeszymy śniąc, bo grzech musi być czynem świadomym.

Po grzechu nie następuje też żaden koniec. Zwykle mamy czas na rachunek sumienia i spowiedź, i nawet nie ma ograniczenia w ilości odbytych spowiedzi co świadczy o wielkim miłosierdziu Bożym, więc proszę nie przerażaj chłopaka, który i tak jest za mocno skupiony na grzechach.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Szymeq
Posty: 8
Rejestracja: 28 gru 2021, 19:44
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 1
Płeć:

Nieprzeczytany post

Piekło was czeka.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6842
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Szymeq pisze: 28 gru 2021, 20:31 Piekło was czeka.
Rozumiem że już nas osądziłeś?! A czy to nie jest rolą Boga sądzenie innych?
Bardzo się pospieszyłeś [-x

Nie mamy żadnego prawa potępiać innych, bo wszyscy jesteśmy grzesznikami.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Szymeq
Posty: 8
Rejestracja: 28 gru 2021, 19:44
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 1
Płeć:

Nieprzeczytany post

Nie sądzę, ale teraz to prawie każdy do piekła idzie. To jako analityk tak stwierdzam.
ODPOWIEDZ