Homeopatia - przyjrzenie się problemowi

Rozmowy na forum katolickim przy kawie i herbacie.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Kontynuacja wątku viewtopic.php?f=8&t=504
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
jozek
Posty: 11
Rejestracja: 04 sty 2022, 22:53
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 62
Podziękowano: 1
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ja obecnie nie mam watku do dyskusji i oczekuje Marka odpowiedzi do wczesniejszych wypowiedzi w temacie z ktorego byl twn watwk wydzielony.
Dobrze by bylo oczyscic ten inny watek z wypowiedzi ktore go nie dotyczyly i wstawic je tutaj by bylo widac o co chodzi.
Janosik
jozek
Posty: 11
Rejestracja: 04 sty 2022, 22:53
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 62
Podziękowano: 1
Płeć:

Nieprzeczytany post

ciekawie by wygladalo stopniowanie blogoslawienstwa w tym wzgledzie.
Im szybciej odpowiesz tym wiecej dostaniesz.
Obawiam sie ze zadne zmoich zdan nie zostanie wlasciwie zrozumiane i w tym jest czaly problem.
Nikt nie potrafi znizyc sie do poziomu ktory przredsawiam.
Ostatnio zmieniony 06 sty 2022, 22:37 przez jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Janosik
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dlaczego zatem piszesz tak, skoro masz świadomość, że Twoje wypowiedzi mogą zostać nie zrozumiałe?

Wypowiedzi trzeba tak układać, by były zrozumiane przez ludzi wśród których się znajdujemy.
Ostatnio zmieniony 06 sty 2022, 23:06 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Z punktu widzenia nauki:
https://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie ... patii.html
https://www.medicover.pl/o-zdrowiu/home ... 897,n,3707
https://medicus.lublin.pl/2014/06/post-1201/
https://spidersweb.pl/2016/02/homeopatia-badania.html

Z punktu widzenia wiary:
https://milujciesie.pl/pulapka-homeopatii.html
https://www.niedziela.pl/artykul/44040/ ... bezpieczna
https://adonai.pl/zagrozenia/?id=54
Ciekawostka: "wynalazca" homeopatii, Samuel Hahnemann, mason i prześmiewca chrześcijaństwa, parał się spirytyzmem i otwarcie mówił, że homeopatia powstała dzięki informacjom przekazanym mu podczas seansów spirytystycznych.

Sapienti sat.
jozek
Posty: 11
Rejestracja: 04 sty 2022, 22:53
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 62
Podziękowano: 1
Płeć:

Nieprzeczytany post

W sumie to dales w linkach odpowiedzi zaprzeczajace temu co twierdzisz.

Przy tym jak zwykle niewygodne dla ciebie pytania uznajesz za nie majace zwiazku, by nie odpowiedziec.
Ciekawe jak nazywal sie ten lek ktory sprzedala autorka wczesniejszego tematu? Czy byl to w ogole lek o jakich piszesz?
Bo wyglada na to ze jak zwykle wszystko wrzucasz do jednego worka, tylko dlatego ze jest gdzies jakies slowo ktore ci sie zle kojazy.
Ostatnio zmieniony 07 sty 2022, 8:00 przez jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Janosik
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Podałem źródła, kto chce, niech przeczyta czyim twierdzeniom zaprzeczają ;)
W sumie to dales w linkach odpowiedzi zaprzeczajace temu co twierdzisz.
Przy tym jak zwykle niewygodne dla ciebie pytania uznajesz za nie majace zwiazku, by nie odpowiedziec.
Czyli już zaczynasz "rozmowę" w swoim schemacie/stylu.
Napiszę to raz (już wczoraj napisałem, widząc w jakim kierunku podążasz, ale skasowałem bo chciałem dać Ci szansę na to, że tym razem wejdziesz inaczej. Co prawda, bez specjalnej nadziei, że tak się stanie).
Niestety, dzisiejszy post pokazał, że zamierzasz prowadzić rozmowę w tym samym schemacie co zawsze - jako pyskówkę w stylu, jaki znam od kilku lat.
Nie zamierzam w nią wchodzić.
Będę prostował za każdym razem gdy - jak teraz - napiszesz coś fałszywego (nie myśl, że odpuszczę), ale nie będę CI towarzyszył w tego rodzaju bezproduktywnych kłótniach forumowych, które tak uwielbiasz.
Tym bardziej, że po tym, jak odmówiłem spisywania tego, co rzekomo otrzymałeś w swoich objawieniach (dla nie zorientowanych - Józek ubzdurał sobie, że zostało Mu objawione, że ja mam spisać Jego objawienia) i sprzeciwiłem się ich (w sposób oczywisty fałszywej) treści, usiłowałeś mnie już straszyć różnymi rzeczami (od podania do hierarchii kościelnej poprzez to, co mi się stanie zdrowotnie!), co eliminuje Cię jako człowieka, z którym chciałbym prowadzić rozmowę.

Miarka się przebrała i to wielokrotnie.
Zwłaszcza, że "rozmowa" zawsze wygląda tak samo:
  • najpierw piszesz jakąś bzdurę
  • na zaprzeczenie tej bzdurze reagujesz alergicznie (no, bo przecież masz wiedzę wlaną i rozumiesz lepiej)
  • wyskakujesz z jakimś pytaniem, nie mającym związku ze sprawą (zawsze jest to pytanie, nigdy nie stawiasz tezy wprost) i awanturujesz się, że adwersarze nie chcą porzucić głównego tematu i odpowiadać na Twoje pytanie od czapy
  • oskarżasz adwersarzy o to, że rzekomo "przekręcają" Twoje wypowiedzi oraz o różne inne śliczności
  • po pewnym czasie wątek składa się wyłącznie z Twoich oskarżeń pod adresem tych, z którymi "rozmawiasz"
Oczywiście przy tym, Twoi adwersarze "nie rozumieją wiary" a nauka jest w służbie szatana i nie należy jej wierzyć, a Ty "wszystkiego nie powiesz, bo to jeszcze nie ten czas" ale "jeszcze zobaczycie w 2025" (z tym, że nie powiesz co będzie - jeszcze ktoś by za 3 lata zweryfikował Twoje orędzia...).
Jeśli ktoś ciekaw, chętnie podam linki na podobne "dyskusje" uskuteczniane przez Józka.

Miałem nadzieję, że po ostentacyjnym opuszczeniu sąsiedniego forum i przyjściu tu zmienisz model zachowania. Niestety, jak widać nie.

Podsumowując:
  • ani nie ma sensu dyskusja w schemacie jak wyżej,
  • ani nie mam przyjemności kontaktu z osobami, które usiłują wywrzeć na mnie presję usiłując mnie straszyć
  • ani nie widzę szans powodzenia w dyskusji z kimś, kto nie jest w stanie przyznać racji w żadnej sprawie, ponieważ jest przekonany, że posiada wiedzę wlaną w wyniku objawień i "dyskutuje" w przekonaniu, że realizuje jakąś misję

To wszystko co mam do powiedzenia.
Ostatnio zmieniony 07 sty 2022, 9:40 przez Marek Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6848
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3197
Podziękowano: 3444
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dziękuję Marku za podsumowanie, potrzebne osobom postronnym, które nie znają Józka i jego poczynań na forach dyskusyjnych. Obserwujemy ten schemat już zbyt długo i nie ma w administracji zgody na takie zachowanie, dlatego usuwam konto @jozek dyscyplinarnie po konsultacji z Dominikiem.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6848
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3197
Podziękowano: 3444
Płeć:

Nieprzeczytany post

Józek ma zablokowane konto na stałe.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Czyli homeopatia jest zła duchowo, nawet jak ktoś zażywa tabletki tylko dlatego, że ktoś je polecił i traktuje te tabletki jak np. witaminę C?
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ciekawa, wyważona wypowiedź o. Recława (choć, jak wiecie, mam do Niego dystans):


W podobnym tonie ks. Pawlukiewicz - dwie wypowiedzi, druga rozszerzająca:



A tu omówienie deklarowanego sposobu działania homeopatii i analiza naukowa (napisy trzeba przełączyć na tłumaczenie na polski):
ODPOWIEDZ