Alicja Lenczewska - Mistyka chrześcijańska

Rozmowy o książkach, jakie przeczytaliśmy i polecamy innym. Literatura religijna, pisma świętych i doktorów Kościoła, ale też beletrystyka, literatura faktu i wszystko to, co nas ubogaca. Razem stwórzmy największą bazę książek na forach religijnych.
Logan

Nieprzeczytany post

Chciałbym polecić lekturę Alicji Lenczewskiej. Świadectwo oraz Słowo Pouczenia.
Jest to książka ze współczesnej mistyki chrześcijańskiej. Pierwszy raz zetknąłem się na nią przypadkiem 5 lat temu. Była to druga część Słowo Pouczenia. Całość przeczytałem w dwa dni. Słowa zawarte w tej książce mają bardzo dużo merytorycznej treści w charakterze pouczeń od Jezusa(objawienie prywatne). Publikacja posiada imprimatur : Wikariusz Generalny, Biskup Henryk Wejman.

Krótkie fragmenty:
Uwielbiaj Mnie we wszystkim, co spotyka cię z zewnątrz, w każdej myśli, jaka rodzi się w twym sercu i umyśle. W tobie ma powstać źródło miłości. W tobie chcę być tym źródłem, aby wylewać wodę żywą przez ciebie na zewnątrz. Na nic zda się pilnowanie swych czynów i podejmowanie ćwiczeń dobrego postępowania, skoro w sercu twym nie będziesz pielęgnować Mnie, adorować i kochać. Leczenie objawów nie jest uzdrowieniem, ale syzyfową pracą i zakłamywaniem siebie. Jest tresurą, bo nie ma oparcia w zdrowym wnętrzu.
Oddaj Mi swoje serce do końca i w nim stale obcuj ze Mną w ciszy, czułości i bezgranicznym oddaniu. Wtedy cokolwiek wypłynie na zewnątrz, będzie Miłością Czystą rozlewającą się wokół i uzdrawiającą otoczenie.
Aby ci ułatwić trwanie w zjednoczeniu ze Mną – w Miłości Mojej – mów Mi ciągle: „Jezu kocham Cię i jestem Twoja”. To będzie twoja modlitwa Jezusowa i będziesz zawsze w jej wnętrzu, a tym samym we wnętrzu Mojego Serca. Ona ogarnie cię, przesączy i przemieni, i będę mieszkał w tobie jako w domu Moim.
Ja jestem Miłością. Moją naturą jest Miłość, a Moim pragnieniem miłowanie. Dlatego was – ludzi stworzyłem: słabymi, bezsilnymi istotami – potrzebującymi Mojej Miłości. Chcę wam dać wszystko. Wy tylko otwierajcie swoje serca i bierzcie. Im więcej weźmiecie, tym większa będzie Moja radość. Tak wiele mam do rozdania – przychodźcie do Mnie wszyscy. Pragnę was oczyścić i uświęcić – dzieci Moje ukochane, zrodzone z Miłości i dla Miłości. Moja Miłość jest nieograniczona i nigdy się nie skończy. Wszystko: cały świat i każdy z was oddycha Moją Miłością i dzięki niej istnieje. Moja Miłość jest życiem. Wasze życie to Moja Miłość w was.
Wszystko jest owocem modlitwy. Jaka modlitwa – takie życie: stan twojej duszy i ciała oraz twoje czyny – ich przydatność dla budowania królestwa Bożego w duszach ludzkich, dla ratowania tych, co giną w grzechach swoich. Wszystko, cokolwiek czynisz swoim sercem, umysłem lub dłońmi – aby miało sens i wartość – musi zaczynać się od modlitwy i kończyć się modlitwą, i trwać w niej.
Jeśli się z kimś rozmawia, trzeba całą uwagę skupić na nim. Rozumieć go i czuć jego reakcję na twe słowa. Wobec Mnie tym bardziej.
Nie może być w twoim sercu i w twych myślach pustych chwil, czasu nijakiego. Nie może być zaabsorbowania tym, co zewnętrzne, co płynie ze świata bez świadomego trwania we Mnie – bez wewnętrznego stanu modlitwy. Uważaj więc, dziecko Moje, by intensywność twego życia wewnętrznego rosła, by nie było spadku wewnętrznego napięcia miłości i oddania Bogu twojemu. Póki żyjesz na ziemi, nie możesz spocząć w tym dążeniu i wysiłku. Spocząć możesz tylko we Mnie, gdy dam odpocznienie twej duszy pogrążonej w modlitwie.
Ostatnio zmieniony 08 lut 2021, 22:32 przez Logan, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6834
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3436
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dziennik duchowy i Słowo Pouczenia Alicji Lenczewskiej. To są książki na tyle cenne i bogate w treści, że czyta się je latami. Najlepiej jest korzystać po trochu ale codziennie.
Niezwykła jest ich współczesność, czytając mamy świadomość, że Jezus przemawia do człowieka żyjącego tu i teraz, w tych warunkach i okolicznościach świata jaki znamy.
A więc w każdym czasie i warunkach człowiek jest powołany do świętości.

Polecam gorąco!
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Megi

Nieprzeczytany post

Posiadam zarówno "słowo pouczenia" jak i "świadectwo" 💛🧡🧡🧡🧡
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6834
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3436
Płeć:

Nieprzeczytany post

Megi pisze: 04 lut 2022, 10:30 Posiadam zarówno "słowo pouczenia" jak i "świadectwo" 💛🧡🧡🧡🧡
Tylko posiadasz? ;) Myślałam że podzielisz się z nami wrażeniami z lektury... może zachęcisz tyć, którzy nie znają tych pozycji...
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Megi

Nieprzeczytany post

Czytałam urywkami

Zachęcam i polecam.
Ostatnio zmieniony 05 lut 2022, 13:01 przez Megi, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ