Dobra muzyka

O wszystkim, co nam gra w duszy. Muzyka sakralna, liturgiczna, religijna, poważna i popularna. Dzielimy się naszymi ulubionymi utworami i inspirujemy się
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Zagubiona takie czyli jakie?
Pani bardzo ładna moim zdaniem 🙂
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

Lunka pisze: 15 mar 2022, 20:00 @Zagubiona takie czyli jakie?
Pani bardzo ładna moim zdaniem 🙂
Sposób zachowania np. Zatańczyła byś tak przed mężem?
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zagubiona pisze: 15 mar 2022, 20:33
Lunka pisze: 15 mar 2022, 20:00 @Zagubiona takie czyli jakie?
Pani bardzo ładna moim zdaniem 🙂
Sposób zachowania np. Zatańczyła byś tak przed mężem?
Ale to tylko film. Tutaj akurat chyba to miało być przedstawione sarkastycznie.
Ja nie umiem tańczyć, więc mojemu mężowi nie grozi ta przyjemność choć pewnie nie miałby nic przeciwko 😉
Myślę, że @Aloes miał na myśli po prostu typ urody aktorki.
Ale nie róbmy znów offtopu chyba że ktoś z moderacji przeniesie ta dyskusje do innego wątku 🙂
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post



Teledysk jest tak słodki 😍
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post



Dodano po 1 minucie 20 sekundach:
Lunka pisze: 15 mar 2022, 21:01

Teledysk jest tak słodki 😍
Taki bajkowy :d
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

Lunka pisze: 15 mar 2022, 21:01

Teledysk jest tak słodki 😍
Ten teledysk to niestety nie prawda. W życiu nie ma sielanki a pary nie tańczą do rytmu codziennosci. Ona ubrana w białą halkę zaprasza do współżycia? Tak było by to piękne gdyby czyste kobiety podobały się mężczyzna, ale współczesny facet by tak nie zaaregował, co najwyżej ja wyśmiał czemu ubrała babcina halkę i że to nie jest w ogóle seksowne, a ona że jest zacofana i odstaje od współczesnych norm.

Ten teledysk bardziej pokazuje prawdę, jakich kobiet i jak ubranych kobiet chcą mężczyźni.
455 mln wyświetleń dokładnie to potwierdza.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6836
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zagubiona pisze: 16 mar 2022, 12:39
Ten teledysk bardziej pokazuje prawdę, jakich kobiet i jak ubranych kobiet chcą mężczyźni.
455 mln wyświetleń dokładnie to potwierdza.
Skoro chcesz w to wierzyć, to któż Ci zabroni.... x_x ale znowu wszyscy mężczyźni są w jednym worku.
Mało tego - na pewno nikomu nie podoba się melodia, albo sam artysta, teledysk został stworzony tylko z powodu kobiet w bieliźnie!
Na bank!
Znowu kategoryczne wnioski, nie dopuszczające do głowy żadnego innego wyjaśnienia.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 16 mar 2022, 13:57
Zagubiona pisze: 16 mar 2022, 12:39
Ten teledysk bardziej pokazuje prawdę, jakich kobiet i jak ubranych kobiet chcą mężczyźni.
455 mln wyświetleń dokładnie to potwierdza.
Skoro chcesz w to wierzyć, to któż Ci zabroni.... x_x ale znowu wszyscy mężczyźni są w jednym worku.
Mało tego - na pewno nikomu nie podoba się melodia, albo sam artysta, teledysk został stworzony tylko z powodu kobiet w bieliźnie!
Na bank!
Znowu kategoryczne wnioski, nie dopuszczające do głowy żadnego innego wyjaśnienia.
Oczywiście że może się podobać artysta czy melodia ale nie można żyć w przeświadczeniu że takie nie podobają się mężczyźna, niektórzy się tylko do tego nie przyznają.
Gdyby było jak mówisz to z tych wszystkich topowych teledysków nie wylewał by się erotyzm. To się świetnie sprzedaje poprostu.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2022, 14:15 przez Zagubiona, łącznie zmieniany 1 raz.
Skaza

Nieprzeczytany post



Dodano po 13 minutach 29 sekundach:
Zagubiona pisze: 16 mar 2022, 12:39
Lunka pisze: 15 mar 2022, 21:01

Teledysk jest tak słodki 😍
Ten teledysk to niestety nie prawda. W życiu nie ma sielanki a pary nie tańczą do rytmu codziennosci. Ona ubrana w białą halkę zaprasza do współżycia? Tak było by to piękne gdyby czyste kobiety podobały się mężczyzna, ale współczesny facet by tak nie zaaregował, co najwyżej ja wyśmiał czemu ubrała babcina halkę i że to nie jest w ogóle seksowne, a ona że jest zacofana i odstaje od współczesnych norm.

Ten teledysk bardziej pokazuje prawdę, jakich kobiet i jak ubranych kobiet chcą mężczyźni.
455 mln wyświetleń dokładnie to potwierdza.
Teledysków oglądać nie trzeba, muzyka to nie kino najważniejszy jest i będzie melodyjny przekaz i słowa w każdym utworze.

Dodano po 20 minutach 9 sekundach:
Lunka pisze: 15 mar 2022, 21:01

Teledysk jest tak słodki 😍
Rzeczywiście jest przeuroczy i świetnie dopasowany do piosenki. Może i to tylko wymarzony filmowy scenariusz życia, ale przez to jest właśnie tak piękny i poprawia nastrój.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6836
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Lunka pisze: 15 mar 2022, 21:01

Teledysk jest tak słodki 😍
Wbrew pozorom to nie bajka, teledysk ma konkretne przesłanie. Warto również wspomnieć, ze Michael Buble jest szczęśliwym mężem i ojcem, choć przechodzili trudną próbę jako małżeństwo, bo ich kilkuletni syn miał rzadki nowotwór.
Wracając do przesłania. Widzimy młodych tańczących gdy się meblują w nowym domu... piszecie ze tak nie wygląda życie - ja widzę ludzi, którzy wszystko robią razem i z uśmiechem, cieszy ich to co robią razem, kochają się i ta miłość ich niesie przez życie. Nawet gdy się kłócą to jedno wstaje i przytula, aby uspokoić emocje, cały czas są skierowani na siebie nawzajem, ale mąż na żoną a żona na męża. Nie ma w tym obrazku egoizmu, nie ma patrzenia na boki. CO świadczy o miłości i docenianiu tego co mają. Do tego razem siedzą przy kominku, co znowu ma przesłanie że idą przez to życie razem, ręka w rękę. A ten gest zachowywanych kwiatów w pudełku... oczywiście że nie tyle suszone kwiaty są ważne co ta świadomość, że mąż chował - pielęgnował wspomnienia - czyli myślał o żonie cały czas. Tego typu gesty są tak silnym wyrazem miłości, że potrafią wypełnić całe serce ciepłym uczuciem.

Wg mnie Michael pokazuje nam jaka miłość daje szczęście i trwa przez całe życie... nie trzeba tańczyć, ale trzeba patrzeć sobie w oczy - a to oznacza choćby uczciwość i wierność. Nie można przeżyć życia bez kłótni, ale ważne jak się tą kłótnię kończy, na pewno bedą problemy, ale warto je pokonywać trzymając się za ręce, ramię w ramię.

A to tylko co widzę w obrazie, a przecież jest jeszcze tekst piosenki... wierzę w ciebie!

Czas mija, Trzymam wszystko w sobie, Ale teraz nie mam nic do ukrycia, Kiedy jestem z tobą.
Ale widzę, Jak silnym mężczyzną będę musiał być,
Aby zrobić to dla ciebie, co przychodzi tak naturalnie, w sposobie jakim się poruszasz.
Wszystko czego chcę, To szansę by udowodnić, Pokazać wszystkim, że potrafię.

[Refren] Wierzę w nowy początek, Widzę, że twoje serce jest szczere, Wierzę w dobre rzeczy które wrócą do ciebie, Jesteś światłem, które unosi mnie wyżej, Tak jasnym, że prowadzisz mnie bezpośrednio, Wierzę w ciebie

Nie mam nic przeciwko, Jeśli chcesz trzymać mnie mocno, Nie musisz spać sama tej nocy, Jeśli nie chcesz.

[Refren] Wierzę w nowy początek, Widzę, że twoje serce jest szczere, Wierzę w dobre rzeczy, które wrócą do ciebie, Jesteś światłem, które unosi mnie wyżej, Tak jasnym, że prowadzisz mnie bezpośrednio, Wierzę w ciebie.

Wiem, że są chwile, Gdzie czujesz się bezwartościowa, Tak jak cała miłość, którą dostałaś,
Nie zasługujesz na to, Czasem czuję, że moja wiara jest tylko ciężarem.

[Refren] Wierzę w nowy początek, Widzę, że twoje serce jest szczere, Wierzę w miłość, Dałaś mi powód,
Jesteś światłem, które unosi mnie wyżej, Wysoko do nieba, Sądzę, że będziemy latać.

[Refren] Wierzę w nowy początek, Widzę, że twoje serce jest szczere, Wierzę w miłość, Dałaś mi powód,
Jesteś światłem, które unosi mnie wyżej, Tak jasnym, że prowadzisz mnie bezpośrednio,
Wierzę w ciebie, Wierzę w ciebie, Wierzę w ciebie, Prowadzisz mnie bezpośrednio, Wierzę w ciebie.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Magnolia to o czym piszesz to właśnie taki ideal niedościgniony, który po grzechu pierworodnym przez ludzi nie jest możliwy do osiągnięcia.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6836
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zagubiona pisze: 17 mar 2022, 11:14 @Magnolia to o czym piszesz to właśnie taki ideal niedościgniony, który po grzechu pierworodnym przez ludzi nie jest możliwy do osiągnięcia.
To o czym piszesz to teorie bez przemyślenia - małżeństwa żyjące ze sobą po 25, 30, 45, 50 lat temu przeczą.
Małżeństwo jest pobłogosławione przez Boga, nie trwa siłą i wysiłkiem ludzkim tylko dzięki Bożym łaskom.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post



Dodano po 30 sekundach:
Magnolia pisze: 17 mar 2022, 11:18
Zagubiona pisze: 17 mar 2022, 11:14 @Magnolia to o czym piszesz to właśnie taki ideal niedościgniony, który po grzechu pierworodnym przez ludzi nie jest możliwy do osiągnięcia.
To o czym piszesz to teorie bez przemyślenia - małżeństwa żyjące ze sobą po 25, 30, 45, 50 lat temu przeczą.
Małżeństwo jest pobłogosławione przez Boga, nie trwa siłą i wysiłkiem ludzkim tylko dzięki Bożym łaskom.
Nie znam takich małżeństw. A małżeństwo moich rodziców napewnoe takie nie jest.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6836
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zagubiona pisze: 17 mar 2022, 11:18
To o czym piszesz to teorie bez przemyślenia - małżeństwa żyjące ze sobą po 25, 30, 45, 50 lat temu przeczą.
Małżeństwo jest pobłogosławione przez Boga, nie trwa siłą i wysiłkiem ludzkim tylko dzięki Bożym łaskom.
Nie znam takich małżeństw. A małżeństwo moich rodziców napewno takie nie jest.
Ale to że nie znasz takich małżeństw nie oznacza, że nie istnieją!
A małżeństwo Twoich rodziców jest sakramentalne?

Ja mam w tym roku 25 rocznice ślubu, na pewno nie dlatego że ćwierkamy jak dwa gołąbki i pijemy sobie z dziubków, tylko dlatego że korzystamy z sakramentów, że sobie wybaczamy, przyjaźnimy się i pokonujemy problemy ramię w ramię, oraz z CUDOWNĄ opieką Bożą!

Może dlatego ja widzę coś głębszego w tym teledysku, kiedy Ty się skupiasz na tańcu?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 17 mar 2022, 11:22
Ale to że nie znasz takich małżeństw nie oznacza, że nie istnieją!
A małżeństwo Twoich rodziców jest sakramentalne?

Ja mam w tym roku 25 rocznice ślubu, na pewno nie dlatego że ćwierkamy jak dwa gołąbki i pijemy sobie z dziubków, tylko dlatego że korzystamy z sakramentów, że sobie wybaczamy, przyjaźnimy się i pokonujemy problemy ramię w ramię, oraz z CUDOWNĄ opieką Bożą!

Może dlatego ja widzę coś głębszego w tym teledysku, kiedy Ty się skupiasz na tańcu?
Tak od kilkunastu lat są małżeństwem sakrame ntalnym, ale to nie magia.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6836
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zagubiona pisze: 17 mar 2022, 12:12
Tak od kilkunastu lat są małżeństwem sakramentalnym, ale to nie magia.
Oczywiście że nie magia, ale napisałam CI na czym polega trwałość małżeństwa powyżej, napisałaś tez gdzieś indziej że mama nie chodzi do kościoła... Nie pamiętam co o wierze taty napisałaś... a tu jest sedno problemów... nie czerpią z błogosławieństwa jakie Bóg im dał... czyli wystarczy że jedno odchodzi od Boga... zamyka serce na Boga, to jak Bóg ma im pomóc podtrzymywać miłość i jedność ?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 17 mar 2022, 11:22
Ja mam w tym roku 25 rocznice ślubu, na pewno nie dlatego że ćwierkamy jak dwa gołąbki i pijemy sobie z dziubków, tylko dlatego że korzystamy z sakramentów, że sobie wybaczamy, przyjaźnimy się i pokonujemy problemy ramię w ramię, oraz z CUDOWNĄ opieką Bożą!

Mnie moje małżenstwo też dużu uczy, ale głównie zmiany siebie, bo wcale nie jestem takim altruistą jak mi się początków wydawało, a wady które zauważam u żony sam mam tylko inaczej się objawiają.
Nie wiem gdzie dojdę gdy będzie mi dane być w w małzenstwie 25 lat, mam nadzieję że to droga do nieba. Narazie dopiero 4 lata.
Smok Eustachy
Posty: 37
Rejestracja: 17 gru 2021, 3:18
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 2
Podziękowano: 3
Płeć:

Nieprzeczytany post

Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 17 mar 2022, 21:13
Nie wiedziałam, że Kasik tu śpiewa.

Lubię T.Love
Dobrze wspominam koncert
A i jak młody się urodził to często mu śpiewałam Ajrish :)
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
ODPOWIEDZ