Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Biblia z ChatGPT [ankieta]

Tu zamieść temat, jeśli nie wiesz, gdzie pasuje.

Mój stosunek do SI - sztucznej inteligencji ChatGPT

Nie wiem, co to jest SI ChatGPT i nie chcę wiedzieć.
1
11%
Nie znam tematu, ale chyba warto się przynajmniej czegoś dowiedzieć.
0
Brak głosów
Nie orientuję się za bardzo, ale już sporo słyszałem.
0
Brak głosów
Mam dość wiedzy o SI, ale nie próbowałem z nią rozmawiać.
0
Brak głosów
Podjąłem próbę rozmowy, ale nie będę tym dłużej zainteresowany.
1
11%
Spróbowałem rozmów z SI i jestem dość pozytywnie nastawiony.
1
11%
Jestem bardzo zadowolony z możliwości, jakie daje SI i mam zamiar na stałe jej używać.
2
22%
Nie chcę w ogóle na Forum czytać czegokolwiek, co pochodzi od SI.
4
44%
Chętnie podam w tym temacie swoje zapytania do SI, aby Zbyszek to z SI opracował.
0
Brak głosów
Chcę w tym temacie mieć możliwość czytania tego, co Zbyszek może tu zamieścić w ramach swoich rozmów z SI.
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 9
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

JAK SIĘ ODNIESIESZ DO WYPOWIEDZI KOGOŚ NA FORUM, GDZIE TOCZY SIĘ ROZMOWA O SZTUCZNEJ INTELIGENCJI POD KĄTEM JEJ UŻYWANIA DO STUDIOWANIA BIBLII I BUDOWANIA SIĘ TREŚCIĄ TAKICH ROZMÓW. OTO ZDANIE TEJ OSOBY:
"Dla mnie jest szokiem, bym miała prowadzić dyskusję ze sztuczną inteligencją w sprawach duchowych. O sprawach duchowych z czymś, co nawet umysłu nie posiada."
  • ChatGPT
    Rozumiem, że ta wypowiedź wywołała u Ciebie pewne obawy lub wątpliwości. Ważne jest pamiętać, że opinie na temat używania sztucznej inteligencji w kontekście duchowym mogą się różnić, a każda osoba ma prawo do swojego zdania.

    Sztuczna inteligencja, tak jak ChatGPT, jest programem komputerowym opracowanym do przetwarzania i generowania tekstów na podstawie dostarczonych danych i wzorców. Nie ma świadomości ani umysłu w ludzkim sensie. Niemniej jednak może dostarczać informacji i być używana jako narzędzie do poszerzania wiedzy lub rozważania różnych tematów, w tym również duchowych.

    Decyzja o prowadzeniu dyskusji ze sztuczną inteligencją w sprawach duchowych jest indywidualna i zależy od przekonań i preferencji danej osoby. Niektórzy mogą czuć się komfortowo, korzystając z takiego narzędzia jako źródła informacji i inspiracji, podczas gdy inni mogą preferować interakcje z innymi ludźmi lub tradycyjnymi metodami studiowania i eksploracji duchowości.

    Ważne jest, aby szanować różnorodność opinii i podejść do tych kwestii. Każda osoba ma prawo do wyrażania swoich przekonań i wyborów. Jeśli uczestniczysz w takiej dyskusji na forum, warto wysłuchać i zrozumieć różne punkty widzenia, nawet jeśli się z nimi nie zgadzasz. Szanowanie innych opinii i otwartość na dialog mogą przyczynić się do bardziej konstruktywnej i wzajemnie berezyjskiej dyskusji.

Zacytowałem Cię, @Nieufna, aby z kolei zacytować odpowiedź od czata.
Pisałem kilka dni temu, że ChatGPT coraz lepiej sobie radzi z językiem polskim... Widzę to np. w cytowanej wypowiedzi, gdy na końcu pada zwrot: "...berezyjskiej dyskusji."
Ja wiem, ale sprawdzę, czy Ty, albo ktoś inny też wie, o co w tym zwrocie chodzi?... #-o

Jak mogę ocenić to, co zacytowałem? Podoba mi się oczywiście ta wypowiedź:
  • "Decyzja o prowadzeniu dyskusji ze sztuczną inteligencją w sprawach duchowych jest indywidualna i zależy od przekonań i preferencji danej osoby. Niektórzy mogą czuć się komfortowo, korzystając z takiego narzędzia jako źródła informacji i inspiracji, podczas gdy inni mogą preferować interakcje z innymi ludźmi lub tradycyjnymi metodami studiowania i eksploracji duchowości.
    Ważne jest, aby szanować różnorodność opinii i podejść do tych kwestii. Każda osoba ma prawo do wyrażania swoich przekonań i wyborów."
Jest ono - czyż nie? - nad wyraz obiektywne i szanujące właśnie te różne ludzkie preferencje... Przecież ja nie zakładałem tego wątku, aby zmuszać kogoś do naśladowania mnie; założyłem go, aby się podzielić tym, co odkryłem i czego używam... Wy też nie możecie chyba narzucać mi swoich preferencji w tym temacie, jakiego wątek dotyczy (używania SI do studiowania Biblii), prawda?
Zatem idąc za tym zdaniem z powyższego cytatu, szanujmy się nawzajem i broń Boże, nie atakujmy! (bo co by sobie o nas pomyślała, gdyby myśleć umiała, sztuczna inteligencja, gdybyśmy walki toczyli z jej powodu?... Bądźmy od niej mądrzejsi i otwarci na różnorodność - bo tu nie Korea Północna...).

Jeszcze na te zdania zwrócę uwagę:
  • "Nie ma świadomości ani umysłu w ludzkim sensie. Niemniej jednak może dostarczać informacji i być używana jako narzędzie do poszerzania wiedzy lub rozważania różnych tematów, w tym również duchowych."
Każdy z nas używa internetu, aby w nim raz po raz jakieś poszukiwania czegoś uskuteczniać, prawda?... Ja nie mam regału wypchanego po brzegi publikacjami o tematyce biblijnej, i to jeszcze w różnych językach (z naciskiem na angielski, bo w nim jest tego najwięcej) - dlatego z radością przyjmują tę opcję używania internetu, że poprzez ChatGPT mam szeroko "otwarte okno" na tego typu publikacje! I to jest sednem tego, dlaczego korzystam ze sztucznej inteligencji (odnoszę wrażenie, że to nie jest tu z otwartością zrozumiane; może teraz będzie?).

Pozdrawiam! - a jeśli gdzieś w moich komentarzach nie uszanowałem Waszych preferencji, to serdecznie przepraszam... :-h
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1972
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zamykam wątek.
Wszystko co najważniejsze zostało omówione. Poznaliśmy jakie są plusy i minusy używania AI do poznawania Biblii i duchowości.

Proszę już nie rozmawiać na te tematy na forum.
Ktoś chce, to macie PW.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Zablokowany