Biblia z ChatGPT [ankieta]

Tu zamieść temat, jeśli nie wiesz, gdzie pasuje.

Mój stosunek do SI - sztucznej inteligencji ChatGPT

Nie wiem, co to jest SI ChatGPT i nie chcę wiedzieć.
1
11%
Nie znam tematu, ale chyba warto się przynajmniej czegoś dowiedzieć.
0
Brak głosów
Nie orientuję się za bardzo, ale już sporo słyszałem.
0
Brak głosów
Mam dość wiedzy o SI, ale nie próbowałem z nią rozmawiać.
0
Brak głosów
Podjąłem próbę rozmowy, ale nie będę tym dłużej zainteresowany.
1
11%
Spróbowałem rozmów z SI i jestem dość pozytywnie nastawiony.
1
11%
Jestem bardzo zadowolony z możliwości, jakie daje SI i mam zamiar na stałe jej używać.
2
22%
Nie chcę w ogóle na Forum czytać czegokolwiek, co pochodzi od SI.
4
44%
Chętnie podam w tym temacie swoje zapytania do SI, aby Zbyszek to z SI opracował.
0
Brak głosów
Chcę w tym temacie mieć możliwość czytania tego, co Zbyszek może tu zamieścić w ramach swoich rozmów z SI.
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 9
Skaza

Nieprzeczytany post

https://www.tvp.info/68892266/zakaz-uzy ... teligencja

We Włoszech już tą nowość zablokują lada chwila. Może pójdzie szybciej i sprawniej na całym świecie niż z Tik Tokiem.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2006
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 591
Podziękowano: 1571
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mały eksperyment
Myślę, że widać to bardzo dobrze. Algorytm wziął słowo modlitwa, potem po adresie www wywnioskował, że chodzi o słowo strona www. ... i co dalej, sklecenie treści która pasuje do tych słów, a nie koniecznie do zawartości strony.

co to jest dolinamodlitwy.pl - pytanie do darmowej wersji ChatGPT
Dolinamodlitwy.pl to internetowy portal, który ma na celu umożliwienie użytkownikom odprawiania modlitw oraz nabożeństw online. Portal oferuje modlitwy w różnych formach, takich jak modlitwy wstępne, liturgia słowa, modlitwy eucharystyczne i nabożeństwa różańcowe. Użytkownicy mogą także zamieszczać swoje własne modlitwy i prośby o modlitwę, a także udzielać się w dyskusjach na forum dotyczących życia duchowego i religijnego. Portal Dolinamodlitwy.pl jest inicjatywą Kościoła katolickiego i stanowi przykład wykorzystania nowych technologii w celu zaspokojenia potrzeb duchowych społeczności religijnych.

Do płatnej wersji, 4
Co to jest dolinamodlitwy.pl
Dolinamodlitwy.pl jest prawdopodobnie polską stroną internetową o tematyce religijnej, skupiającą się na modlitwie. Nazwa "Dolina Modlitwy" sugeruje, że może to być miejsce, gdzie ludzie mogą się zgromadzić wirtualnie, aby wspólnie się modlić, dzielić się swoimi doświadczeniami duchowymi oraz uzyskać wsparcie w swojej duchowości. Nie mogę jednak dostarczyć dokładnych informacji na temat tej strony, ponieważ moje możliwości przeszukiwania internetu są ograniczone do wiedzy, którą posiadam do września 2021 roku, a strona może zostać utworzona lub zmieniona po tym czasie.
Płatna wersja 3,5
Co to jest dolinamodlitwy.pl
Nie mam informacji na temat konkretnej strony internetowej o nazwie "dolinamodlitwy.pl". Może to być witryna internetowa związana z modlitwą lub kościołem, ale nie mogę potwierdzić tego bez dostępu do strony. Jeśli potrzebujesz dokładniejszych informacji, zalecam przeglądanie strony internetowej i sprawdzenie, co ona oferuje.
Co to jest dolinamodlitwy.pl
Przepraszam, moja poprzednia odpowiedź była nieaktualna. Po prześledzeniu informacji na temat "dolinamodlitwy.pl" mogę stwierdzić, że jest to witryna internetowa powiązana z ruchem ewangelicznym "Dolina Modlitwy", który jest skupiony na modlitwie, nauczaniu Biblii i prowadzeniu wspólnoty. Na stronie można znaleźć różne treści dotyczące wiary, takie jak artykuły, nagrania audio i wideo, modlitwy i inne materiały. Strona jest skierowana przede wszystkim do chrześcijan, którzy chcą rozwijać swoją wiarę i bliskość z Bogiem poprzez modlitwę i studiowanie Biblii.

idźmy dalej, wymyślmy jakiś nieistniejący adres
jakwytresowacwrednegokota.pl
zapytajmy
o czym jest jakwytresowacwrednegokota.pl
za pierwszym razem odpowiedzział poprawnie
Niestety, nie mogę odnaleźć strony internetowej o nazwie jakwytresowacwrednegokota.pl. Może to oznaczać, że taka strona nie istnieje lub że zmieniono jej adres internetowy. Proszę podać mi więcej informacji, jeśli chcesz, żebym pomógł Ci znaleźć informacje na temat wytresowywania kotów.
a za drugim razem ta sama wersja chatgpt napisała na to samo pytanie
Strona jakwytresowacwrednegokota.pl, jak sama nazwa wskazuje, jest poświęcona tematyce szkolenia kotów. Znajdziesz tam wiele porad dotyczących treningu i wychowania kotów, w tym informacje na temat sposobów na nauczanie kotów różnych umiejętności, jak na przykład chodzenie na smyczy, korzystanie z kuwety, a także sposoby na zapobieganie niepożądanemu zachowaniu, takiemu jak drapanie mebli czy agresja.

Strona zawiera również wiele informacji na temat opieki nad kotami, w tym ich żywienia, pielęgnacji sierści, a także zdrowia. Możesz znaleźć tam poradniki dotyczące wyboru właściwej karmy dla kota, sposobów na dbanie o zęby i pazury kotów, a także informacje na temat chorób, na które koty są narażone oraz sposobów na ich zapobieganie.

W skrócie, jakwytresowacwrednegokota.pl to strona dla właścicieli kotów, którzy chcą nauczyć swoje koty nowych umiejętności oraz dbać o ich zdrowie i dobre samopoczucie.
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2023, 16:28 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2006
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 591
Podziękowano: 1571
Płeć:

Nieprzeczytany post

Porcja sentencji religijnych z ChatGPT.
Myślę, że w takim zastosowaniu jest on całkiem dobrym narzędziem, pomocą, która zrobi większość pracy za nas.
Część tekstów jest dobra, część bardzo dobra, a w części są słowa źle dobrane, dziwnie brzmią, ale oddające poprawny sens, trzeba je poprawiać.

Tylko pytanie, kto jest autorem tych sentencji (Google nic nie znajduje), bo przecież ChatGPT ich nie wymyślił, musiał raczej znaleźć jakieś sentencje, pozmieniać słowa, inaczej je ująć i gotowe.


1. "Wierzyć to znaczy widzieć niezwykłe w codzienności, a miłość Boża jest jak słońce, które oświetla każdy zakątek naszego życia."
2. "Zaufanie Bogu to jak korzystanie z kompasu na niewidzialnych szlakach życia; prowadzi nas bezpiecznie przez każdy zakręt."
3. "Wspólnota modlitwy to jak różnorodny ogród, w którym każdy kwiat przyczynia się do piękna całości."
4. "Przebaczenie to dar, który otrzymujemy od Boga; pozwala nam uwolnić się od ciężarów przeszłości i z radością kroczyć w przyszłość."
5. "Wiara jest jak deszcz, który nawadnia nasze serca i umożliwia wzrost najpiękniejszych owoców."
6. "Modlitwa to most łączący niebo i ziemię, pozwalający nam rozmawiać z Bogiem tak, jakby był naszym najbliższym przyjacielem."
7. "Bóg to twórca doskonałego planu, a każdy z nas jest ważnym elementem tej harmonijnej symfonii życia."
8. "Bóg stwarza piękno we wszystkim, co nas otacza, a naszym zadaniem jest dostrzegać i doceniać te małe cuda codziennie."
9. "Cierpliwość i wytrwałość w wierze są jak orężny rycerz, który prowadzi nas przez życiowe bitwy."
10. "Miłość Boga to serce, które bije dla każdego z nas; to źródło nadziei, które nigdy się nie wyczerpuje."
11. "Niezależnie od tego, jak daleko zabłądzisz, zawsze będzie dla ciebie miejsce u stóp Boga, który czeka, aby cię przytulić."
12. "Kiedy poddajemy swoje życie Bogu, zyskujemy spokój ducha, który nie zna granic."
13. "Nie bój się stawiać czoła trudnościom, gdyż Bóg jest twoim przewodnikiem, który prowadzi cię przez burze życia."
14. "Cudowne są dzieła Boże, a Jego miłość otacza nas niczym kojący balsam na każdym kroku naszego życia."
15. "Wspólna modlitwa to jak płomień, który ogrzewa serca i jednoczy ludzi we wspólnym dążeniu do większej miłości."
16. "Bóg nieustannie kształtuje nasze serca, tak jak rzeźbiarz wydobywa piękno z kamienia."
17. "Bóg to źródło wszelkiego dobra, a Jego miłość przemienia nas w istoty zdolne do niewyobrażalnych czynów."
19. "Kiedy otwieramy swoje serca na Bożą mądrość, otrzymujemy klucz do zrozumienia tajemnic świata i naszego własnego istnienia."
20. "Modlitwa to drzwi do niezwykłej komunikacji z Bogiem, które pozwalają nam doświadczyć Jego obecności i czerpać siły na każdym etapie naszej duchowej podróży."
21. "Kiedy uczymy się patrzeć na świat oczami wiary, odkrywamy nieskończone możliwości do wzrostu, przebaczenia i miłości."
22. "Bóg jest jak artysta, który maluje nasze życie na płótnie czasu, a każdy pociągnięcie pędzla odsłania piękno Jego miłości."
23. "Kiedy z sercem pełnym pokory oddajemy swoje życie Bogu, otrzymujemy dar mądrości, który prowadzi nas przez życie pełne łaski i pokoju."
24. "Wierzyć to znaczy zobaczyć światło Boże nawet w najciemniejszych zakątkach naszego życia, a to światło prowadzi nas ku zbawieniu."
25. "Zanurzenie się w Bożej miłości to jak kąpiel w krystalicznie czystej rzece, która oczyszcza nasze dusze i przywraca nasze serca do pierwotnej czystości."
26. "Miłość Boga jest jak niezwykła melodia, która wypełnia nasze życie harmonią i daje siłę do pokonywania wszelkich przeciwności."
27. "Nawet w trudnych chwilach Bóg jest naszym schronieniem, tarczą, która chroni nas przed burzami życia."
28. "Kiedy pozwalamy Bogu być sternikiem naszego życia, Jego mądrość prowadzi nas przez niespokojne wody ku bezpiecznemu portowi."
29. "Otwórz swoje serce na Bożą obecność, a odkryjesz cudowny świat pełen miłości, pokoju i radości, które przekraczają wszelkie ludzkie granice."
30. "Gdy pozwalamy Bożej mądrości oświecać naszą drogę, stajemy się latarniami, które rozpraszają mrok wokół siebie."
31. "Wiara jest jak małe nasionko, które z czasem rośnie, kwitnie i owocuje, przynosząc radość i błogosławieństwo innym."
32. "Modlitwa to pokarm dla duszy, który odżywia nasze serca i umacnia naszą relację z Bogiem."
33. "Bóg jest jak lekarz, który uzdrawia nasze rany i przynosi ulgę w bólu, abyśmy mogli stać się pełni sił i zdrowia."
34. "Kiedy krocimy w świetle wiary, nasze życie zaczyna nabierać nowego sensu, a droga ku zbawieniu staje się jaśniejsza."
35. "Nie lękaj się ciemności, bo Bóg jest twoim światłem, które prowadzi cię przez mrok do jasności Jego miłości."
36. "Bóg jest jak cień, który nieustannie towarzyszy nam w życiu, chroniąc przed słońcem przeciwności i dając poczucie bezpieczeństwa."
37. "Kiedy otwieramy swoje serca na Bożą łaskę, stajemy się zdolni do pokonywania wszelkich przeszkód na drodze do zbawienia."
38. "Człowiek nie żyje chlebem samym, ale każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych - tak jak duchowe pokarmy odżywiają naszą duszę."
39. "Kiedy poddajemy się Bożej woli, nasze życie staje się harmonijne, a nasze serca są wypełnione miłością i pokojem."
40. "Miłość Boża jest jak gwiazda, która prowadzi nas przez ciemną noc życia, ukazując drogę ku zbawieniu."
41. "Wierzyć to znaczy zobaczyć niezwykłe cuda tam, gdzie inni widzą jedynie codzienność i rutynę."
42. "Bóg jest jak słońce, które wschodzi każdego dnia, przynosząc światło i życie wszystkim stworzeniom."
43. "Kiedy pozwalamy Bogu przewodzić naszym marzeniom, stają się one nie tylko naszymi, ale i Jego planem dla naszego życia."
44. "Bóg jest jak ojciec, który błogosławi, kocha i wspiera nas w każdym momencie życia."
45. "Życie pełne wiary to życie pełne nadziei, które wznosi nas ponad przeciwności i pozwala odnaleźć poczucie sensu."
46. "Wspólna modlitwa to jak most, który łączy nas z Bogiem i z naszymi bratnimi sercami."
47. "Bóg jest jak ogrodnik, który troskliwie pielęgnuje każde nasionko, aż wyrośnie na piękne drzewo, które przyniesie obfite owoce."
49. "Bóg jest jak rzeźbiarz, który cierpliwie wydobywa z naszych serc piękno, które w nich się kryje."
50. "Gdy pozwalamy Bogu przewodzić naszym życiom, stajemy się jak rzeki, które płyną łagodnie w kierunku oceanu Jego miłości."
51. "Miłość Boża jest jak balsam, który łagodzi ból i przynosi ukojenie dla naszych zranionych dusz."
52. "W modlitwie odkrywamy pokój, który przewyższa wszelkie zrozumienie i daje nam siłę, aby stawić czoła życiowym burzom."
53. "Bóg jest jak muzyk, który komponuje symfonię naszego życia, a każda nuta odzwierciedla Jego miłość i mądrość."
54. "Kiedy pozwalamy Bogu prowadzić nas, nasze życie staje się podróżą pełną miłości, nadziei i radości."
55. "Bóg jest jak strażnik, który nieustannie czuwa nad nami, chroniąc przed niebezpieczeństwami i prowadząc na bezpieczne ścieżki."
56. "Wierzyć to znaczy być jak ptak, który unosi się wysoko w przestworzach, unoszony na skrzydłach Bożej miłości."
57. "Kiedy oddajemy Bogu nasze lęki i niepokoje, otrzymujemy dar pokoju, który przewyższa wszelkie ludzkie zrozumienie."
58. "Bóg jest jak pasterz, który troskliwie prowadzi swoje owce na zielone pastwiska, gdzie mogą znaleźć pokarm i wodę."
59. "Wiara to fundament, na którym możemy zbudować życie pełne radości, miłości i pokoju."
60. "Kiedy pozwalamy Bogu być kapitanem naszego statku, możemy bezpiecznie przepłynąć przez burzliwe wody życia."
61. "Bóg jest jak artysta-malarz, który w swoim niezrównanym dziele - naszym życiu - używa najpiękniejszych barw."
62. "Kiedy otwieramy swoje serca na Bożą miłość, zaczynamy dostrzegać cudowną obfitość, która nas otacza."
63. "Kiedy krocimy ścieżką wiary, stajemy się jak drzewa zasadzone nad strumieniami wody, które przynoszą owoce w swoim czasie."
64. "Bóg jest jak kamień węgielny, na którym możemy zbudować życie pełne stabilności i trwałości."
65. "Kiedy oddajemy Bogu nasze życie, stajemy się jak lustra, które odbijają Jego światło, rozpraszając mrok wokół nas i prowadząc innych ku miłości."
67. "Bóg jest jak tkanina, która łączy nas wszystkich, tworząc piękny, harmonijny obraz pełen miłości i współczucia."
68. "Kiedy modlimy się razem, nasze serca biją w jednym rytmie, a nasza wspólna modlitwa wzrasta w siłę i oddziaływanie."
69. "Bóg jest jak strumień wody żywej, który zaspokaja pragnienie naszych dusz i przywraca nas do życia."
70. "Wiara to klucz, który otwiera drzwi do Bożego królestwa, pełnego miłości, radości i pokoju."
71. "Bóg jest jak obłok, który daje nam schronienie przed słońcem i chroni nas przed niebezpieczeństwami życia."
72. "Kiedy oddajemy Bogu nasze trudności, stajemy się jak orły, które unosi się ponad burzami życia, unoszone na skrzydłach Jego miłości."
73. "Bóg jest jak poeta, który pisze piękny wiersz o naszym życiu, a każdy wers odzwierciedla Jego mądrość i miłość."
74. "Kiedy pozwalamy Bogu być fundamentem naszego życia, stajemy się jak drzewa zasadzone przy źródle, które nie lękają się suszy."
75. "Kiedy wznosimy nasze modlitwy do Boga, stajemy się jak mosty, które łączą niebo i ziemię, pozwalając Jego miłości przenikać nasze życie."
76. "Bóg jest jak ocean, którego głębiny pełne są tajemnic i cudów, oczekujących na odkrycie przez nasze wierne serca."
77. "Kiedy podążamy za Bożym prowadzeniem, nasze życie staje się jak piękny ogród, w którym kwitną najwspanialsze kwiaty."
78. "Bóg jest jak siewca, który rzuca nasiona miłości w nasze serca, abyśmy mogli przynosić obfite owoce dla innych."
79. "Kiedy otwieramy swoje serca na Bożą łaskę, stajemy się jak lampy, które rozświetlają ciemność i prowadzą innych ku światłu."
80. "Bóg jest jak muzyk, który gra na strunach naszych serc, a każda nuta odzwierciedla Jego niezmierzoną miłość i łaskę."
81. "Kiedy pozwalamy Bogu kierować naszym życiem, stajemy się jak żagle, które unoszą nas w kierunku naszego przeznaczenia."
82. "Bóg jest jak tajemniczy ogrodnik, który pielęgnuje nasze serca, abyśmy mogli wzrastać i kwitnąć w Jego miłości."
83. "Kiedy krocimy ścieżką wiary, stajemy się jak światło, które oświetla mrok i pokazuje innym drogę do Boga."
84. "Bóg jest jak matka, która troskliwie otula nas swoją miłością i opieką, niezależnie od tego, jak daleko od Niej podróżujemy."
85. "Kiedy oddajemy Bogu nasze zmartwienia, nasze serca stają się jak ogrody, w których kwitną kwiaty spokoju i radości."
86. "Bóg jest jak deszcz, który nawadnia nasze dusze, przynosząc życie, wzrost i obfitość we wszystkich aspektach naszego życia."
87. "Kiedy pozwalamy Bogu napełnić nas miłością, stajemy się jak źródła, które tryskają wodą żywą dla spragnionych dusz."
88. "Bóg jest jak tęcza, która rozświetla niebo po burzy, przypominając nam o Jego obietnicach i miłości."
89. "Kiedy otwieramy swoje serca na Boże prowadzenie, stajemy się jak gwiazdy, które prowadzą innych przez ciemną noc życia."
90. "Bóg jest jak oaza, która daje nam schronienie, pokarm i wodę w trudnych chwilach naszej duchowej podróży."
91. "Kiedy ufamy Bogu, nasze życie staje się jak piękny klejnot, który odbija światło Jego miłości we wszystkich kierunkach."
92. "Bóg jest jak architekt, który projektuje nasze życie, mając na uwadze najdrobniejsze szczegóły i potrzeby naszych serc."
93. "Kiedy pozwalamy Bogu być naszym przewodnikiem, nasze życie staje się jak mapa, która pokazuje nam drogę do wieczności."
94. "Bóg jest jak ogień, który rozgrzewa nasze serca i przynosi światło w ciemności, nawet w najtrudniejszych chwilach."
95. "Kiedy otwieramy swoje serca na Bożą mądrość, stajemy się jak drzewa, które przynoszą owoce dla innych, zmieniając świat na lepsze."
96. "Bóg jest jak rzemieślnik, który precyzyjnie rzeźbi nasze życie, abyśmy mogli stać się mistrzowskim dziełem Jego miłości."
97. "Kiedy pozwalamy Bogu przemieniać nasze serca, stajemy się jak perły, które zyskują swoją wartość i piękno poprzez proces szlifowania."
98. "Bóg jest jak przewodnik, który prowadzi nas przez życie, ucząc nas cierpliwości, mądrości i miłości."
99. "Kiedy pozwalamy Bogu dotknąć naszych życi, stajemy się jak fontanny, które przynoszą orzeźwienie innym i dzielą się obfitością Jego miłości i łaski."
101. "Bóg jest jak wiatr, który niesie nas przez życie, pomagając nam unosić się ponad przeszkodami i osiągnąć nasze cele."
102. "Kiedy ufnie podążamy za Bogiem, nasze życie staje się jak srebrna nić, która łączy nas z Jego niezwykłym planem."
103. "Bóg jest jak strażnik czasu, który troskliwie mierzy każdy moment naszego życia, ucząc nas cenić i wykorzystać każdą chwilę."
104. "Kiedy wpuszczamy Boga do naszych serc, stajemy się jak odbiorniki, które przekazują Jego miłość i dobroć światu."
105. "Bóg jest jak artysta, który w swoim niezwykłym dziele maluje nasze życie najpiękniejszymi barwami Jego łaski."
106. "Kiedy pozwalamy Bogu być naszą siłą, nasze życie staje się jak twierdza, która nie ulega żadnym przeciwnościom."
107. "Bóg jest jak most, który łączy nasze serca ze sobą i z Jego miłością, pozwalając nam wspólnie przejść przez życie."
108. "Kiedy pozwalamy Bogu być naszym nauczycielem, nasze życie staje się jak książka, która odkrywa przed nami mądrość i tajemnice Boże."
109. "Bóg jest jak ogień miłości, który rozpala nasze serca i przynosi światło, abyśmy mogli być solą ziemi i światłem świata."
110. "Kiedy pozwalamy Bogu kształtować nasze życie, stajemy się jak rzeźby, które wyrażają Jego piękno i miłość przez nasze istnienie."
111. "Bóg jest jak melodia, która przenika nasze życie, wzbogacając je harmonią, radością i miłością."
112. "Kiedy pozwalamy Bogu prowadzić naszą duchową podróż, stajemy się jak kompas, który zawsze wskazuje drogę ku prawdzie i miłości."
113. "Bóg jest jak światło, które oświetla nasze życie, prowadząc nas przez ciemność i ukazując nam drogę do wieczności."
114. "Kiedy pozwalamy Bogu działać w nas, stajemy się jak instrumenty, które grają piękną melodię Jego miłości dla świata."
115. "Bóg jest jak pustynny kwiat, który rośnie pomimo trudnych warunków, przypominając nam o sile Jego miłości i naszej niezłomnej wierze."
116. "Kiedy pozwalamy Bogu być naszym schronieniem, nasze życie staje się jak miasto na wzgórzu, które nie może pozostać ukryte "i które świeci jasno dla innych, prowadząc ich ku miłości Bożej."
118. "Bóg jest jak rzemieślnik, który pieczołowicie naprawia nasze złamane serca, przywracając ich pierwotne piękno i funkcje."
119. "Kiedy pozwalamy Bogu przewodzić naszym życiom, stajemy się jak strumienie, które płyną nieustannie w kierunku oceanu Jego łaski."
120. "Bóg jest jak świeca, która rozświetla ciemność, przynosząc światło i ciepło do naszych serc i życia."
121. "Kiedy pozwalamy Bogu być naszym przewodnikiem, nasze życie staje się jak drogowskaz, który wskazuje innym drogę do zbawienia."
122. "Bóg jest jak ojciec, który nieustannie czuwa nad nami, chroniąc nas przed niebezpieczeństwami i prowadząc na bezpieczne ścieżki."
123. "Kiedy wpuszczamy Boga do naszych serc, stajemy się jak lustro, które odbija Jego miłość i dobroć w każdym zakątku świata."
124. "Bóg jest jak słońce, które rozświetla nasze życie, dając nam siłę, aby stawić czoła trudnościom i cieszyć się błogosławieństwami."
125. "Kiedy pozwalamy Bogu kierować naszym życiem, stajemy się jak gwiazda przewodnia, która prowadzi nas ku spełnieniu naszego przeznaczenia."
126. "Bóg jest jak strażak, który gasi płomienie naszych lęków, niepokojów i zmartwień, dając nam poczucie spokoju i bezpieczeństwa."
127. "Kiedy oddajemy Bogu nasze życie, stajemy się jak drzewa, które wydają owoce miłości, życzliwości i radości dla innych."
128. "Bóg jest jak ogrodnik, który troskliwie pielęgnuje nasze serca, abyśmy mogli wzrastać i kwitnąć w Jego miłości."
129. "Kiedy pozwalamy Bogu być naszym nauczycielem, nasze życie staje się jak szkoła, w której uczymy się mądrości i miłości Bożej."
130. "Bóg jest jak most, który łączy nasze serca z Jego miłością, ucząc nas, jak wspólnie kroczyć przez życie w harmonii i pokoju."
131. "Kiedy pozwalamy Bogu być naszym schronieniem, nasze życie staje się jak wyspa, na której możemy znaleźć spokój i odnawiać siły."
132. "Bóg jest jak promień światła, który przenika przez ciemność, oświetlając nasze życie i prowadząc nas ku wieczności."
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Jakie dokładnie zadanie/pytanie postawiłeś, zaczynając czat?
Ponieważ tych sentencji jest bardzo dużo, to dopytam: czy za jednym "zamachem" to uzyskałeś?
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2023, 7:24 przez Zbyszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2006
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 591
Podziękowano: 1571
Płeć:

Nieprzeczytany post

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Potem skopiowałem co napisał.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Nie będę powtarzał Twojego działania, by ponad 100 zdań uzyskać, ale tak dla próby i porównania powtórzyłem Twoje pierwsze polecenie - poniżej widać tego rezultat:
  • PROSZĘ, NAPISZ 20 INSPIRUJĄCYCH TEKSTÓW O TEMATYCE RELIGIJNEJ.

    Oto 20 inspirujących tekstów o tematyce religijnej:

    "Bóg jest zawsze z nami, nawet wtedy, gdy nie czujemy Jego obecności."

    "Miłość jest najlepszym sposobem na łączenie się z Bogiem i z innymi ludźmi."

    "Niech Twoje życie będzie modlitwą, a każdy dzień będzie okazją do głoszenia Ewangelii."

    "Wiara to nie tylko przekonanie, ale także działanie - czyny, które pokazują naszą miłość do Boga i do bliźniego."

    "Kiedy tracisz nadzieję, zwróć się do Boga, który nigdy Cię nie opuści i nigdy Cię nie zawiedzie."

    "Niech Twoja modlitwa będzie jak deszcz, który nawadnia ziemię i daje życie."

    "Czasami Bóg odpowiada na nasze modlitwy w sposób, którego się nie spodziewamy, ale zawsze działa na nasze dobro."

    "Przebaczenie jest kluczem do wolności, którym otwieramy drzwi do Bożej miłości."

    "Nie bój się dzielić swojej wiary z innymi ludźmi, ponieważ możesz być dla nich światłem w ciemności."

    "Bądź wdzięczny za każdy dzień, który Bóg Ci daje, ponieważ każdy z nich jest darowany Ci z miłości."

    "Nie ważne, jak wielkie są Twoje problemy, Bóg jest zawsze większy niż każdy z nich i zawsze Cię kocha."

    "Kiedy masz wątpliwości, zwróć się do Boga i zaufaj Mu, że On ma plan dla Twojego życia."

    "Niech Twoje słowa i czyny będą zawsze pełne miłości, tak jak Jezus kochał."

    "Niech Twoje serce zawsze pozostanie otwarte na Boże prowadzenie i Jego natchnienia."

    "Wspólnota wiary jest ważna, ponieważ możemy wzmacniać się nawzajem i razem rozwijać naszą relację z Bogiem."

    "Bóg nigdy nas nie porzuca i nigdy nie traci nad nami kontroli, nawet wtedy, gdy my tracimy nadzieję."

    "Nigdy nie jest za późno, by zacząć od nowa i dać swoje życie w ręce Boga."

    "Jesteśmy dziećmi Bożymi i powinniśmy dążyć do tego, aby zawsze rozwijać naszą relację z naszym Ojcem."

    "Niech Twoja wiara będzie jak drzewo, które zakorzenia się w ziemi, aby przetrwać każdą burzę."

    "Bóg jest zawsze gotów nas przyjąć i darować nam nasze grzechy, ponieważ Jego miłosierdzie jest nieskończone."
@};-
Ponieważ 19 zdanie wspomina drzewo, a w Twoim zestawie też zauważyłem ten element (nie czytałem całości), to wyszukałem te oto zdania, gdzie motyw drzewa występuje. U mnie raz, u Ciebie 5 razy:
  • "Niech Twoja wiara będzie jak drzewo, które zakorzenia się w ziemi, aby przetrwać każdą burzę."

    47. "Bóg jest jak ogrodnik, który troskliwie pielęgnuje każde nasionko, aż wyrośnie na piękne drzewo, które przyniesie obfite owoce."

    63. "Kiedy kroczymy ścieżką wiary, stajemy się jak drzewa zasadzone nad strumieniami wody, które przynoszą owoce w swoim czasie."

    74. "Kiedy pozwalamy Bogu być fundamentem naszego życia, stajemy się jak drzewa zasadzone przy źródle, które nie lękają się suszy."

    95. "Kiedy otwieramy swoje serca na Bożą mądrość, stajemy się jak drzewa, które przynoszą owoce dla innych, zmieniając świat na lepsze."

    127. "Kiedy oddajemy Bogu nasze życie, stajemy się jak drzewa, które wydają owoce miłości, życzliwości i radości dla innych."
@};-
Co widzimy? Ja np. to, że nie ma kopii. Choć są podobne przesłania, to nie ma dwóch takich samych zdań.
To ciekawe, prawda?!
Dominiku, zastanawiasz się nad źródłem tych, co by nie mówić, bardzo ciekawych, inspirujących zdań... Piszesz, że wyszukiwarka nie pomogła w dotarciu do dokładnie tak brzmiących pierwotnych zdań... To ciekawe, prawda?!
Nie umiem wskazać metody doboru tych zdań, ale jestem pod wrażeniem tego, co w tempie karabinu maszynowego na ekranie mi się pojawiało (nie nadążyłem czytać)...

Może zrobię drugą próbę - poproszę o takie inspirujące teksty, np. 10, w których motyw drzewa niech będzie obecny...
Zaraz wrócę z wynikiem!
  • PROSZĘ, NAPISZ 10 INSPIRUJĄCYCH TEKSTÓW O TEMATYCE RELIGIJNEJ, W KTÓRYCH BĘDZIE OBECNY MOTYW DRZEWA.

    Oto 10 inspirujących tekstów o tematyce religijnej, w których obecny jest motyw drzewa:

    Drzewo życia jest symbolem wiecznego życia, które zaczyna się w niebie, ale którego korzenie rosną głęboko w ziemi.

    W Biblii drzewo symbolizuje stabilność i siłę, a jego liście oznaczają uzdrawiającą moc.

    Drzewo wraz z korzeniami, pniem i gałęziami jest metaforą dla ludzkiego życia, które rozwija się i rozwija dzięki połączeniom między nami a innymi ludźmi i Bogiem.

    Drzewo jest również symbolem ochrony i schronienia. Często przedstawiane jako drzewo rodziny, chroni swoje gałęzie, by zapewnić cień, osłonę i wsparcie dla wszystkich, którzy pod nim siedzą.

    Podobnie jak drzewo, również my musimy się rozwijać, aby nasze życie mogło przynieść owoce. Poprzez pielęgnowanie naszych korzeni i dbanie o nasze ciało, umysł i duszę, możemy rozwijać się i stać się lepszymi ludźmi.

    Jezus porównał ludzi do drzewa, mówiąc, że "po owocach poznacie drzewo". To, co człowiek robi i jakie decyzje podejmuje, definiuje jego charakter i wpływa na to, jakie owoce w życiu przynosi.

    Drzewo symbolizuje również związki z innymi ludźmi, a w szczególności z rodziną. Ojciec jest często porównywany do korzenia drzewa, który utrzymuje rodzinę i zapewnia jej siłę.

    W historii stworzenia Adama i Ewy, drzewo zostało przedstawione jako źródło poznania dobra i zła. Oznacza to, że ludzie muszą podejmować decyzje i wybierać pomiędzy dobrem a złem, a ich wybory wpłyną na ich przyszłe życie.

    Drzewo krzyża jest symbolem ofiary Jezusa Chrystusa, który zmarł na krzyżu, aby zbawić nasze dusze. To krzyż pozwala nam rozpoznać miłość i ofiarę, które Bóg nam ofiarował.

    Drzewo jest metaforą dla naszego duchowego wzrostu. Podobnie jak drzewo, nasze życie duchowe wymaga cierpliwości, czasu i ciągłego nawracania się. Dzięki tym wysiłkom nasze dusze będą miały szansę na wzrost i przyniesienie owoców w postaci miłości, dobroci i łaski.

@};-
Ponieważ prośbę o 10 tekstów o drzewie zadałem wprost pod prośbą wcześniejszą, to widząc nieco bardziej rozbudowane zdania, pomyślałem, że może czatbot chce nieco inaczej temat opracować... więc otwarłem całkiem nowy czat i ponowiłem prośbę:
  • PROSZĘ, NAPISZ 10 INSPIRUJĄCYCH TEKSTÓW O TEMATYCE RELIGIJNEJ, W KTÓRYCH BĘDZIE OBECNY MOTYW DRZEWA.

    Oto dziesięć inspirujących tekstów o tematyce religijnej, w których obecny jest motyw drzewa:

    "Drzewo życia" jest symbolem wiecznego życia, które daje nam Bóg. Jego korzenie to nasze wartości i wiara, a jego gałęzie to nasze dobre uczynki i miłość wobec innych.

    W Ewangelii według św. Łukasza Jezus mówi: "Człowiek dobry wydobywa dobro ze skarbca swego serca. A zły człowiek wydobywa zło ze swego skarbca. Bo z pełności serca mówią usta". [moja uwaga: to jedyne zdanie, gdzie brak motywu drzewa]

    Podobnie jak drzewo potrzebuje ziemi i wody, tak i my potrzebujemy Boga i Jego łaski, aby móc rosnąć i kwitnąć.

    Drzewo jest jak symbol krzyża, które przypomina nam o ofierze Jezusa na krzyżu. Jego korzenie to Jego moc i łaska, a jego gałęzie to Jego miłość, która rozciąga się na wszystkich ludzi.

    W Biblii drzewo figowe symbolizuje życie pełne owoców, a drzewo oliwne symbolizuje pokój i błogosławieństwo. Także my powinniśmy dążyć do życia pełnego owoców i pokoju, dzięki łasce Bożej.

    Podobnie jak drzewo, które przetrwało wiele burz i nawałnic, tak i my powinniśmy być silni w wierze i dążyć do osiągnięcia naszych celów, niezależnie od przeciwności.

    Drzewo symbolizuje również rozwój duchowy, który jest procesem ciągłego wzrostu i rozwoju. Wierzący powinni dążyć do tego, aby ich duchowa więź z Bogiem była silna i rozwijająca się.

    Drzewo, które daje cień i schronienie, przypomina nam o Bożej opiece nad nami. W chwilach trudności i prób powinniśmy szukać schronienia w Bożej łasce.

    W Ewangelii według św. Mateusza Jezus mówi: "Nie każdy, który do mnie mówi: 'Panie, Panie', wejdzie do królestwa niebieskiego, ale ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie". Tak jak drzewo jest poznawane po swoich owocach, tak i my będziemy poznani po naszych uczynkach.

    Drzewo, które trzyma się mocno swojego miejsca i korzeni, przypomina nam, że powinniśmy trzymać się naszej wiary i wartości, nawet w obliczu trudności i prób, aby móc przetrwać i rozwijać się duchowo.
@};-
Jak widać, w obu przypadkach nie było tak samo krótkich zdań, jak wcześniej... Nie wiem czemu, tak, ale czy to myśli złożone z krótkiego zdania, czy dłuższy tekst, to w obu konfiguracjach jest się nad czym pochylić - w sensie pozytywnych treści, jakie ma się "na zawołanie" (ja, przyznaję się, nie dałbym rady powielić tego zadania swoimi siłami).

Dominiku, dziękuję Ci, bo do tej pory nie wpadłem na pomysł, aby w taki sposób podejść do ChatGPT - uzyskiwać od niego ogólne, albo sprecyzowane krótkie wypowiedzi na dany temat (w moim przypadku w grę wchodzi zakres duchowy, biblijny).
No, jestem pod nowym wrażeniem możliwości tego - jak sam określiłeś - narzędzia; bo napisałeś:
Dominik pisze: 17 kwie 2023, 22:38 Porcja sentencji religijnych z ChatGPT.
Myślę, że w takim zastosowaniu jest on całkiem dobrym narzędziem, pomocą, która zrobi większość pracy za nas.
Część tekstów jest dobra, część bardzo dobra, a w części są słowa źle dobrane, dziwnie brzmią, ale oddające poprawny sens, trzeba je poprawiać.
Czy ktoś się wypowie teraz po tym, co obaj z Dominikiem przedstawiliśmy?...
[Dominiku, czy pamiętasz o obietnicy rozbudowania opcji wyświetlania wersetów biblijnych na forum?]
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2006
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 591
Podziękowano: 1571
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zbyszek pisze: 18 kwie 2023, 9:57 [Dominiku, czy pamiętasz o obietnicy rozbudowania opcji wyświetlania wersetów biblijnych na forum?]
Dzięki za przypomnienie. Zanotuje sobie to, że mam to zrobić.

Wpadłeś na ciekawy pomysł z tymi sensacjami na konkretne słowo.
W moich sensacjach nie ma opisanego jak interpretować słowa Biblii.
Ciekawe dlaczego ChatGPT tak zrobił, powinny być tylko sentencje, a nie interpretacje .
Zbyszek pisze: 18 kwie 2023, 9:57 Jezus porównał ludzi do drzewa, mówiąc, że "po owocach poznacie drzewo". To, co człowiek robi i jakie decyzje podejmuje, definiuje jego charakter i wpływa na to, jakie owoce w życiu przynosi.

Drzewo symbolizuje również związki z innymi ludźmi, a w szczególności z rodziną. Ojciec jest często porównywany do korzenia drzewa, który utrzymuje rodzinę i zapewnia jej siłę.

W historii stworzenia Adama i Ewy, drzewo zostało przedstawione jako źródło poznania dobra i zła. Oznacza to, że ludzie muszą podejmować decyzje i wybierać pomiędzy dobrem a złem, a ich wybory wpłyną na ich przyszłe życie.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Też byłem zaskoczony tą interpretacją, a nie samymi sentencjami (popraw sobie w Twoim komentarzu słowo, bo masz 2 razy: "sensacje") - dlatego, jak podałem, spróbowałem na nowym czacie, ale dalej tak było: interpretacje (swoją drogą bardzo ciekawe).
Może dlatego tak podał, że trudniej tak na jeden temat coś podawać w formie jednego zdania sentencji? (nie wiem, nie programowałem ChatGPT).
Gdybym ja był do tej pory sceptykiem wobec tego narzędzia, to po tych ok. 150 zdaniach (w sumie, co obaj podaliśmy), nie byłbym taki sceptyczny, bo czy to tak łatwo mieć taki pakiet "na zawołanie"? Owszem, są jakieś materiały tego typu (książkowe i internetowe), ale tu masz treści na życzenie, a nie to, co ktoś Ci napisał (tu sobie niejako sam możesz coś napisać - np. sentencje/interpretacje do słowa "drzewo")...
:)
A ponieważ to forum modlitwą stoi, to mam coś tematycznego:
  • PROSZĘ, NAPISZ 7 INSPIRUJĄCYCH TEKSTÓW O TEMATYCE RELIGIJNEJ, W KTÓRYCH BĘDZIE OBECNY MOTYW MODLITWY.

    Oto 7 inspirujących tekstów o tematyce religijnej, w których będzie obecny motyw modlitwy:

    "Modlitwa to rozmowa z Bogiem, ale także wyraz wdzięczności za dar życia i wszystkich doświadczeń, jakie daje nam każdy dzień."

    "Modlitwa to siła, która daje nam pokój i otwiera nasze serca na łaskę Bożą. Niech będzie naszą codzienną praktyką, która przynosi nam spokój i pocieszenie w trudnych chwilach."

    "Modlitwa jest jak most między nami a Bogiem, który pomaga nam przetrwać trudne chwile i cieszyć się tymi dobrymi. Niech towarzyszy nam każdego dnia, jako wskazówka, jak mówić z Bogiem i dziękować za Jego łaskę."

    "Modlitwa to czas, kiedy odkrywamy nasze serca i otwieramy się na miłość Boga. To czas, kiedy Jego moc zalewa nas i napełnia nasze życie. Niech modlitwa będzie naszym codziennym nawykiem, który daje nam siłę i pokój."

    "Modlitwa to droga, która prowadzi nas do Bożej miłości i doświadczenia Jego łaski. Niech będzie naszym przewodnikiem, który pomaga nam zrozumieć nasze życie i cieszyć się nim wraz z Bogiem."

    "Modlitwa to łaska, która daje nam siłę do przetrwania trudnych chwil i nadzieję na lepsze jutro. Niech będzie naszym źródłem siły i optymizmu, który pomaga nam przezwyciężyć każdą trudność."

    "Modlitwa to czas, kiedy możemy powiedzieć Bogu wszystko, co nas dręczy i cieszy. Niech będzie naszym sposobem na wyrażenie naszych emocji i doznanie poczucia spokoju, wiedząc, że Bóg nas słucha i kocha nas bezwarunkowo."
@};-
Jak widać - jest 2 w 1: sentencja z zachęcającym komentarzem...
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Może z hukiem mnie wyrzucicie z forum za cytowanie treści generowanych przez ChatGPT, ale niech to będzie wyrzucenie za podjęcie jeszcze raz wątku modlitwy (bo forum nawet w nazwie ją ma):
  • Oto kilka sentencji na temat modlitwy:

    "Modlitwa jest mostem między twoją duszą a Bogiem. Niech będzie ona Twoją siłą i pocieszeniem w każdym dniu."

    "Nie obawiaj się, jeśli nie wiesz, co powiedzieć w modlitwie. Czasem cisza i obecność Boga są najlepszą odpowiedzią."

    "Modlitwa to nie tylko prośby, ale także dziękczynienie i słuchanie Bożego głosu."

    "Niech Twoja modlitwa będzie jak oddech - naturalna i nieprzerwana, łącząca Cię z Bogiem przez cały dzień."

    "Modlitwa to klucz do otwierania drzwi do serca Boga. Ufaj Mu i zawsze trwaj w modlitwie."

    "Modlitwa to nie tylko rozmowa z Bogiem, ale także sposób na pogłębienie relacji z Nim."

    "Niech Twoja modlitwa będzie wyrazem Twojej miłości i zaufania do Boga. On zawsze słyszy Twoje prośby i potrzeby."
@};-
A teraz niespodzianka:
  • WITAJ ZNÓW. W TYM CZACIE PISAŁEŚ SENTENCJE NA TEAMY RELIGIJNE. ZAMIESZCZAM JE NA FORUM, KTÓRE TAK SIĘ NAZYWA:
    "DOLINA MODLITWY. FORUM DLA KATOLIKÓW. DUCHU ŚWIĘTY PROWADŹ NAS!"
    CZY MOŻESZ DO TEJ NAZWY UŁOŻYĆ JAKIŚ WIERSZYK (POEZJA) PODKREŚLAJĄCY WŁAŚNIE TAKI TYTUŁ?...

    Oto jedna z moich propozycji:

    W Dolinie Modlitwy, gdzie cisza rozbrzmiewa,
    Tam Ducha Świętego oddech do nas dochodzi.
    Wspólnota serc, złączonych modlitwą,
    Gdzie wszystko zaczyna się od wiary w Boga.

    W Dolinie Modlitwy, gdzie słowo nabiera mocy,
    Tam dusze oczyszczone, otrzymują łaskę.
    Wspólne składanie hołdu, modlitwy i uwielbienia,
    Tam serce doznaje radości w obecności Boga.

    Dolina Modlitwy, błogosławiona ziemia,
    Gdzie myśli oczyszczone i dusze ulepszone.
    Tam, gdzie Duch Święty prowadzi nasze kroki,
    A nasze serca zawsze pełne pokoju i miłości.


    Niech ta poezja przypomni nam, że Dolina Modlitwy to wyjątkowe miejsce, gdzie możemy spotkać się z Bogiem i doświadczyć jego miłości.
@};-
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2006
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 591
Podziękowano: 1571
Płeć:

Nieprzeczytany post

Na forum nie chcemy nauk od ChatGPT, by on interpretował Biblię, nauki moralne itd.
Więc na razie wylecenie z hukiem Ci nie grozi.

Sentencje, wierszyki mogą w ograniczonej ilości być. Sprawdzamy jak sobie ChatGPT radzi w takich zastosowaniach. Szukajmy jego różnych zastosowań i oceniajmy.

Wierszyk, Nobla z literatury to on nie dostanie, ale mimo to jest on całkiem spoko jak na wytwór algorytmów.
Jest to jakaś pomoc przy układaniu wierszyków, piosenek.


Kolejne zastosowanie ChatGPT
Układanie testów

Napisz mi test wyboru dla dzieci z religii

Kto jest twórcą świata według chrześcijaństwa, judaizmu i islamu?
A) Zeus
B) Buddha
C) Bóg

Która z religii ma Koran jako swoją świętą księgę?
A) Judaizm
B) Chrześcijaństwo
C) Islam

Jak nazywa się miejsce kultu w chrześcijaństwie?
A) Synagoga
B) Mezquita
C) Kościół

Który z tych świąt jest świętem żydowskim?
A) Diwali
B) Pesach
C) Wielkanoc

Który z tych świąt jest świętem muzułmańskim?
A) Chanuka
B) Boże Narodzenie
C) Ramadan

W którym z tych miast znajduje się święte miejsce dla buddystów zwane Bodhgaya?
A) Rzym
B) Mekka
C) Indie

Jaka jest podstawowa zasada hinduizmu?
A) Dharmę (obowiązek moralny) przestrzegać
B) Karmę zbierać
C) Medytować każdego dnia

Który z tych świąt jest świętem chrześcijańskim?
A) Diwali
B) Pesach
C) Boże Narodzenie

W którym z tych miast znajduje się Wzgórze Świątynne, które jest świętym miejscem dla Żydów?
A) Jerozolima
B) Rzym
C) Mekka

Który z tych bogów należy do panteonu hinduistycznego?
A) Apollo
B) Ganesha
C) Posejdon


Teraz trochę zmienię polecenie do ChatGPT
Tylko,, będzie trochę nauki, a miało jej nie być. Chciałem pokazać, że można bardziej rozbudować polecenie do ChatGPT. Mamy pytanie, odpowiedzi, odpowiedz poprawną i umotywowanie odpowiedz.

Napisz mi test wyboru dla dzieci z religii katolickiej, podaj odpowiedzi i ich umotywowanie
Pytanie 1: Kim jest Jezus Chrystus?

A. Prorokiem
B. Synem Bożym
C. Aniołem

Odpowiedź: B. Synem Bożym
Umotywowanie: Jezus Chrystus jest uważany za Syna Bożego i drugą osobę Trójcy Świętej w chrześcijaństwie, szczególnie w wierzeniach katolickich.

Pytanie 2: Ile przykazań Bożych jest w religii katolickiej?

A. 7
B. 10
C. 12

Odpowiedź: B. 10
Umotywowanie: W katolickiej tradycji istnieje 10 Przykazań Bożych, które Bóg przekazał Mojżeszowi na górze Synaj, służących jako podstawa moralna dla wierzących.

Pytanie 3: Co to jest Sakrament?

A. Święty symbol
B. Modlitwa
C. Widzialny znak łaski Bożej

Odpowiedź: C. Widzialny znak łaski Bożej
Umotywowanie: Sakrament to widzialny znak, ustanowiony przez Jezusa Chrystusa, przez który otrzymuje się niewidzialną łaskę Bożą.

Pytanie 4: Który z tych sakramentów jest pierwszym, którego udzielają dzieciom w Kościele katolickim?

A. Eucharystia
B. Chrzest
C. Bierzmowanie

Odpowiedź: B. Chrzest
Umotywowanie: Chrzest jest pierwszym z sakramentów, który otrzymują dzieci, i jest to moment, w którym stają się one członkami Kościoła katolickiego oraz "dziećmi Bożymi".

Pytanie 5: Co oznacza słowo "Ewangelia"?

A. Dobra nowina
B. 10 przykazań
C. Pieśń chwały

Odpowiedź: A. Dobra nowina
Umotywowanie: Słowo "Ewangelia" pochodzi z greki i oznacza "dobrą nowinę" lub "radosną wieść". W kontekście chrześcijańskim odnosi się do nauczania Jezusa Chrystusa oraz do czterech ksiąg Nowego Testamentu, które opisują Jego życie, śmierć i zmartwychwstanie.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dominiku masz inicjatywę w wymyślaniu zadać dla SI; gratulacje - dla Ciebie za pomysłowość, a dla SI za radzenie sobie z wyzwaniami...

A czy poniższa treść wykracza poza tutaj akceptowana ramy?
  • JAK MOŻESZ OPISAĆ MODLITWĘ - CZYM ONA JEST? DO CZEGO MOŻNA JĄ PORÓWNAĆ?...
    Modlitwa jest to rozmowa człowieka z Bogiem. W modlitwie człowiek wyraża swoje uczucia, myśli, potrzeby, prośby, ale także adorację, uwielbienie i dziękczynienie Bogu. Modlitwa jest sposobem na ustanowienie więzi z Bogiem, na odkrycie Jego woli i na uzyskanie pomocy i mocy do realizacji swojego życia.

    Można porównać modlitwę do rozmowy z przyjacielem, w której dzielimy się swoimi troskami, radościami, marzeniami i planami. Podobnie jak w przypadku przyjaźni, w modlitwie ważne jest, aby była ona szczera, prawdziwa i regularna. Tak jak przyjaciel, Bóg jest zawsze gotów nas wysłuchać i odpowiedzieć na nasze modlitwy, choć odpowiedź może przyjść w formie innej, niż się spodziewamy.

Też zadałem SI temat (ciekawe, co Wy na to?):
  • A CZY WZOREM TAK WIELU BIBLIJNYCH PRZYPOWIEŚCI, MOŻESZ UŁOŻYĆ PRZYPOWIEŚĆ O MODLITWIE; NA TEMAT MODLITWY?...

    "Modlitwa jest jak drabina, która prowadzi nas do Boga. Jak każdy stopień tej drabiny, tak i każda modlitwa przynosi nam coraz bliższe zbliżenie się do Niego. Jak drabina pozwala nam dotrzeć do wysokości, której z własnej siły byśmy nie osiągnęli, tak i modlitwa daje nam moc i siłę, by przekroczyć nasze ograniczenia i zbliżyć się do Boga. Jak drabina wymaga od nas wspinaczki, tak i modlitwa wymaga od nas wysiłku i skupienia. Ale im wyżej się wspinasz, tym bardziej odczuwasz łaskę Bożą, która pozwala ci iść dalej i dalej. W końcu, gdy dotrzesz na szczyt tej drabiny, zostaniesz nagrodzony pięknym widokiem Boga, który na ciebie czeka."
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2006
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 591
Podziękowano: 1571
Płeć:

Nieprzeczytany post

Tak, pierwsze pytanie wykracza po za ramy. Jest to pytanie ewidentnie o naukę.
Drugie pytanie jest ciekawe, ale przecież wiemy, że przypowieści to nauka, a nie chcemy nauk od ChatGPT.

Kolejne takie teksty będę usuwał. Nie rób tego więcej,



Ułóż krzyżówkę katolicką
Oto propozycja krzyżówki katolickiej. Krzyżówka składa się z 10 haseł, które można ułożyć w pionie i poziomie. Hasła dotyczą zarówno postaci, jak i pojęć związanych z katolicyzmem. Poniżej znajdziesz listę haseł wraz z definicjami oraz układ krzyżówki.

Hasła:

APOSTOŁ (pionowe)
MODLITWA (poziome)
EUCHARYSTIA (poziome)
OŚWIADCZENIE (poziome)
RÓŻANIEC (pionowe)
SAKRAMENT (poziome)
WODA (poziome)
JEROZOLIMA (pionowe)
EWANGELIA (poziome)
MARYJA (poziome)
Definicje:

Jeden z dwunastu uczniów wybranych przez Jezusa Chrystusa
Sposób wyrażania uwielbienia, dziękczynienia, prośby lub pokuty Bogu
Sakrament, w którym przemieniają się chleb i wino na Ciało i Krew Chrystusa
Uroczyste wyrażenie woli związane z działaniem duchowym
Modlitwa katolicka, odmawiana na cześć Maryi
Święty obrzęd, przez który przekazywane są łaski Boże
Święty symbol, używany w chrzcie i błogosławieństwach
Miasto, w którym Jezus został ukrzyżowany
Dobra nowina o życiu, nauczaniu, śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa
Matka Jezusa, nazywana również Matką Bożą

Układ krzyżówki:

Obrazek


Teraz wygenerowałem kolorowanki, ale to już nie przy pomocy ChatGPT.


Obrazek

Obrazek
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7090
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3274
Podziękowano: 3495
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zbyszek pisze: 19 kwie 2023, 18:08

"Modlitwa jest jak drabina, która prowadzi nas do Boga. Jak każdy stopień tej drabiny, tak i każda modlitwa przynosi nam coraz bliższe zbliżenie się do Niego. Jak drabina pozwala nam dotrzeć do wysokości, której z własnej siły byśmy nie osiągnęli, tak i modlitwa daje nam moc i siłę, by przekroczyć nasze ograniczenia i zbliżyć się do Boga. Jak drabina wymaga od nas wspinaczki, tak i modlitwa wymaga od nas wysiłku i skupienia. Ale im wyżej się wspinasz, tym bardziej odczuwasz łaskę Bożą, która pozwala ci iść dalej i dalej. W końcu, gdy dotrzesz na szczyt tej drabiny, zostaniesz nagrodzony pięknym widokiem Boga, który na ciebie czeka."[/color]
Św Teresa od Jezusa miała zupełnie inne spojrzenie, św Jan od Krzyża również...
wolę świętych poczytać, szczególnie ze świadczą o tym swoim życiem i pismami, które Kościół ocenił, docenił i nawet przyznał tytuł Doktora Kościoła, za spadek jaki zostawili kolejnym pokoleniom wiernych.

Algorytmy nie zastąpi doświadczenia modlitwy i życia duchowego. Nie pomoże znaleźć Boga. Algorytm tylko składa w zdania słowa... nawet na podstawie wierszyka... nie zawsze te słowa musi mieć jakiś sens... czy odpowiadać prawdzie...

Naprawdę nie rozumiem Twojej fascynacji @Zbyszek tym narzędziem... skoro jest tyle fascynującej lektury duchowej, na bazie łaski i doświadczeń świętych...
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2006
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 591
Podziękowano: 1571
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Zbyszek, wiem, że nie przekonamy Cię, zupełnie inaczej wykorzystujemy tą technologię. Na pewno dostrzegasz różnice.

Kolejny pomysł dla nauczycieli jak mogą wykorzystać narzędzie.

Obrazek

Obrazek
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Tak, inaczej podchodzimy do narzędzia z zakresu SI - stąd mamy różne oczekiwania i różnie odbieramy to, co zwrotnie otrzymujemy...
Wybacz, Magnolio, ale nie będę się duchowo posilał tym, co katoliccy święci przekazali (np. dlatego, że "nie trawię" maryjności, mszy i kultu świętych wraz z innymi katolickimi treściami)!
A swoją drogą, to ciekawe ile kazań powstanie (może już są) na podstawie tego, co księża zaczerpną od SI?... ;)

[Dominiku - o jedno tylko proszę: temat wyświetleń wersetów... Z góry Ci dziękuję...]
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7090
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3274
Podziękowano: 3495
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zbyszek pisze: 20 kwie 2023, 5:52
Wybacz, Magnolio, ale nie będę się duchowo posilał tym, co katoliccy święci przekazali (np. dlatego, że "nie trawię" maryjności, mszy i kultu świętych wraz z innymi katolickimi treściami)!
no i tu widać wyraźnie absurd Twojego myślenia... zamiast wzorować się na duchowych wyżynach świętych ludzi, Ty będziesz "rozwijał" duchowość przy pomocy algorytmu, który jedynie składa słowa, nie mają w ogóle narzędzi do weryfikowania tego co złożył....

Słyszałeś o byłym pastorze Scott Hahn? https://pl.wikipedia.org/wiki/Scott_Hahn
W książce jego autorstwa "Uczta Baranka, msza św jako niebo na ziemi" czytałam jak z ciekawości wszedł na mszę św do kościoła katolickiego. Nic nie wiedział o mszy św, o liturgii, ale już wtedy był zafascynowany Apokalipsą i Biblia w ogóle.
Wzruszył się głęboko na mszy św, bo zdał sobie sprawę, że na ołtarzu dzieje się dokładnie to co jest obiecane w Apokalipsie. W ciągu roku przeszedł na katolicyzm. Jego żona krótko po nim również przyjęła wiarę katolicką.

Szczerze CI polecam przeczytać tą książkę!
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Szczerze nie skorzystam z polecenia! Etap katolicki jest u mnie definitywnie ZAMKNIĘTY!!!
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7090
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3274
Podziękowano: 3495
Płeć:

Nieprzeczytany post

Po prostu nie szukasz Prawdy... nie jesteś na nią otwarty...
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolio! Prawdy i to z modlitwą w stylu katolickim (tylko bez kultu maryjnego) to ja szukałem 30 lat temu i Bóg wysłuchał mojego gorącego pragnienia serca, więc nie pisz mi takich rzecz...
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zbyszek pisze: 20 kwie 2023, 9:03 Magnolio! Prawdy i to z modlitwą w stylu katolickim (tylko bez kultu maryjnego) to ja szukałem 30 lat temu i Bóg wysłuchał mojego gorącego pragnienia serca, więc nie pisz mi takich rzecz...
A ja napiszę to, co @Magnolia. Nie ma niczego bożego w rozłamie (przynajmniej wg Biblii).

Swoją drogą - czy nie jest zimnym prysznicem dla Ciebie uświadomienie sobie, że nie chcesz się bogacić tym, do czego doszli ludzie, dla których Bóg był bliski, a zachwycasz się pouczeniami sztucznej inteligencji?...
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2023, 10:39 przez Marek Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany